زیرصد سنجش

مهار استرس به کمک برنامه ریزی صحیح و استفاده از بهترین منابع کنکور

بهترین منابع کنکور
برای کنترل و کاهش استرس و اضطراب موفقیت در درس و کنکور، گام اول برنامه ریزی است و گام دوم تهیه ی بهترین منابع کنکور

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مهار استرس به کمک برنامه ریزی صحیح و استفاده از بهترین منابع کنکور:

  کنکور 1401 با تمام حواشی و صحبت ها به پایان رسید. شنبه 11 تیر، در آخرین روز برگزاری کنکور، داوطلبان در گروه آزمایشی زبان های خارجی به رقابت پرداختند تا پرونده ی برگزاری کنکور در سال 1401 بسته شود. بارها شنیده ایم کارشناسان حوزه ی مشاوره و روانشناسی تاکید کرده اند که کنکور همه چیز نیست یا کنکور تمام آینده نیست و … اما در نهایت استرس داوطلبان در روز کنکور و دل نگرانی و چشم انتظاری والدین پشت درهای سالن آزمون که ذکرگویان و تسبیح به دست چشم انتظار فرزندشان هستند، گواه این است که هنوز هم کنکور و موفقیت در آن در بین خانواده های ایرانی مهم ترین سکوی موفقیت محسوب می شود. هر سال بعد از برگزاری کنکور، هیجان، استرس و امید به آینده ی روشن از دوطلبان قدیم به داوطلبان جدید منتقل می شود. دانش آموزانی که پایه یازدهم را به پایان رسانده و در آغاز مسیر کنکور و ورود به سال آخر دبیرستان قرار گرفته اند. اهمیت کنکور و موفقیت در آن تا آنجاست که برنامه و روند زندگی داوطلب و حتی خانواده وی در طول یک سال تا زمان برگزاری آزمون تحت تاثیر قرار می گیرد.
اما برای کاهش استرس و کسب بهترین نتیجه در کنکور سراسری چه باید کرد؟
  برای کنترل و کاهش استرس و اضطراب موفقیت در درس و کنکور، گام اول برنامه ریزی است که در باب اهمیت برنامه ریزی در نوشته ای جدا به طور مبسوط صحبت کرده ایم و می توانید شرح آن را در اینجا بخوانید. پس از تنظیم برنامه ریزی جامع گام بعدی که به نوعی مهم ترین تصمیم در مسیر رسیدن به موفقیت در کنکور محسووب می شود، انتخاب بهترین منابع آموزشی، درسی و کنکوری hست.

یک منبع کنکوری چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا به عنوان بهترین منبع تایید شود؟

  با توجه به اینکه در سال های اخیر شاهد بودیم که در شیوه برگزاری کنکور تغییرات متعددی صورت گرفته و گاه این تغییرات به گونه ای بوده که روند مطالعه داوطلبان را تحت تاثیر قرار داده است، بنابراین اولین ویژگی یک منبع باید فراگیر و جامع بودن آن باشد تا چنانچه باز هم تغییراتی در شیوه ی برگزاری کنکور اعلام شد، مسیر مطالعه داوطلب کمترین تغییر را داشته باشد.
یک منبع جامع چگونه منبعی است؟
همه ی ما بارها شنیده ایم که سوالات کنکور در چارچوب کتاب های درسی ست و هیچ سوالی خارج از کتاب طرح نمی شود و در سخت ترین حالت، سوالات به صورت مفهومی و کاربردی مطرح می شوند که برای حل آنها نیز تسلط بر مفاهیم کتاب های درسی لازم است. اگر شما بر سرفصل های کتاب های درسی کاملا مسلط باشید، شیوه ی پذیرش دانشگاهها به هر شکلی که تغییر کند، شما همچنان در مسیر درست قرار دارید. در مصوبه ی اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، شاهد حذف دروس عمومی از کنکور و همچنین تصویب تاثیر قطعی معدل امتحانات نهایی با نسبت 60 درصد بوده ایم. با اینکه این مصوبه هنوز به قطعیت اجرایی نرسیده و امکان تغییر دارد، ولی چنانچه حتی با اعلام سازمان سنجش مرحله اجرا هم برسد باز هم خارج از اصل مفهومی خواندن و آموختن سرفصل های دروس نخواهد بود. در بسته های آموزشی زیر 100 سنجش در کلیه ی مقاطع دبیرستان و کنکور، اصل بر تدریس تشریحی خط به خط کتاب های درسی است و به موازات آن نکات طلایی کنکور و تکنیک های حل سریع تست ارائه شده؛ به گونه ای که دانش آموز با هر سطح و پایه ی درسی بی نیاز از هرگونه کتاب و جزوه و کلاس آموزشی و کمک آموزشی می شود و با استمرار در استفاده از ویدیوهای این پکیج آموزشی به بهترین نتیجه در امتحانات پایان ترم و کنکور سراسری دست خواهد یافت. چنانچه دو گام برنامه ریزی اصولی و تهیه منابع جامع آموزشی را به درستی بردارید، تنها گام باقیمانده تا رسیدن به قله ی موفقیت تلاش و استمرار است. پکیج آموزشی کنکور زیر صد سنجش صفر تا صد مطالب درسی به طور کامل آموزش داده شده. و دانش آموز را از هر نوع کتاب و جزوه و کلاس کمک آموزشی بی نیاز می کند.

پکیج های آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور و مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.