زیرصد سنجش

پرداخت حقوق به داوطلبان رتبه برتر

پرداخت حقوق به داوطلبان رتبه برتر
حسن مروتی: اولین کنکور سال آینده در دی ماه امسال برگزار می شود.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

معاون امور آزمون های سنجش از پرداخت حقوق به داوطلبان رتبه برتر کنکور تحت شرایطی خاص خبر داد. حسن مروتی، معاون امور آزمون های سازمان سنجش در ششمین دوره برگزاری روزی با دانشگاه تهران، که امروز سه شنبه 18 مرداد ماه در این دانشگاه در حال برگزاری است، گفت: از سال آینده ۲ کنکور در یک سال برگزار خواهند شد. اولین کنکور سال آینده در دی امسال برگزار می‌شود و دومین کنکور سال ۱۴۰۲ در تیر ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. رتبه کنکور با درصد سوابق تحصیلی داوطلب که قطعی است، حساب می‌شود. نمره کل داوطلب کنکوری در زیرگروه‌های مختلف حساب می‌شود و بالاترین نمره داوطلب رتبه برتر او است. مروتی در ادامه گفت: برای جلوگیری از اشتباه داوطلبان در زمان انتخاب رشته، انتخاب رشته مجازی را در نظر گرفته ایم که در آن ۳۰۰ رشته داوطلب آنالیز می‌شوند و مرتبط با رتبه کنکور او امکان انتخاب رشته را به او می‌دهد. وی تاکید کرد: اولویت داوطلبان در زمان انتخاب رشته باید دانشگاه محوری باشد؛ چرا که شروع ابتدای کار بسیار مهم است و باید متناسب با استعداد و انتخاب داوطلبان باشد. شهر دانشگاه‌ها ، فرهنگ خانواده‌ها و وضعیت مالی بسیار مهم هستند که تلفیق آن‌ها در انتخاب رشته بسیار مناسب است. تا ۵ روز آینده از داوطلبان خواهشمندم از افراد صاحب نظر مشورت بگیرند تا رشته‌های برتر را انتخاب کنند. مروتی بیان کرد: پذیرش ۲ نوع است که با آزمون و بدون آزمون خواهد بود. مجاز شدگان و غیرمجازها و حتی افرادی که در کنکور شرکت نکرده اند، می‌توانند در پذیرش بدون کنکور انتخاب رشته کنند.

خبر جدید سنجش: شرط پرداخت حقوق به داوطلبان رتبه برتر

معاون سنجش در بخشی از صحبت هایش به خبر جدید سنجش اشاره کرد و گفت: خبر جدید سازمان سنجش که هنوز کسی از آن اطلاع ندارد این است که برخی رشته‌های خاص که حدود ۱۶۰ رشته هستند، متقاضی کمتری دارند. اگر رتبه‌های برتر کنکور کمتر از  ۱۰۰ از میان آن ها انتخاب کنند، از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری به آن دانشجویان تا مقطع دکتری حقوق داده خواهد شد. مشاورانی که مدعی قبولی رتبه‌های بالای کنکور در دانشگاه‌های سطح یک هستند را تایید نمی‌کنیم/ انتخاب رشته داوطلبان باید عاقلانه باشد مروتی در رابطه با تبلیغات گسترده انتخاب رشته تضمینی گفت: برخی مشاوران کنکوری مدعی هستند که برای تا رتبه ۲۲ هزار هم انتخاب رشته کرده اند و داوطلبان در رشته‌های برتر قبول شده اند؛ این موضوع را به هیچ عنوان تایید نمی‌کنیم و کاملا غلط است. از داوطلبان خواستاریم که انتخاب رشته مناسبی داشته باشند و به هیچ عنوان فریب افراد سودجو را نخورند.
دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورا

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.