زیرصد سنجش

مصوبه ی تغییرات به کنکور 1402 نمی رسد

مصوبه تغییرات کنکور 1402
مقرر گردید مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تغییرات در شیوه ی برگزاری کنکور برای سال 1402 اعمال نمی شود.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مصوبه ی تغییرات به کنکور 1402 نمی رسد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مشاوران تخصصی کنکور گفت: در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ با حضوررئیس‌جمهور تصویب شد که مصوبه  شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کنکور سال۱۴۰۲ که تاثیر سوابق تحصیلی بود، اعمال نشود.کنکور ۱۴۰۲ طبق روال قبل (بدون حذف دروس عمومی و بدون اعمال قطعی سوابق تحصیلی و…)برگزار خواهد شد.

مشروح مصوبه شواری عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تغییرات کنکور 1402 را اینجا بخوانید.

شروین مسیح در ادامه گفت: سالیان سال دانش آموزان در کنکور، اگر دروس عمومی را بالا می زدند می توانستند نتیجه ی موفق تری بگیرند. او گفت: دولت ۱۵ تیر مصوبه حذف دروس عمومی کنکور را تصویب خواهد کرد و کنکور سال آینده ۱۰ تیر برگزار خواهد شد. بنابراین این مصوبه به کنکور سال آینده نمی رسد و برای سال ۱۴۰۳ اجرایی خواهد شد‌. اما در شرایط کنونی عدم تصمیم گیری مناسب در این زمینه نشان دهنده ی عدم ثبات است. و این مسئله میتواند منجر به سردرگمی دانش آموزان شود.

تغییرات کنکور 1402

توصیه مشاورین موسسه زیر 100 سنجش به دانش آموزان و داوطلبان کنکور در این زمینه این است که مبنای مطالعه ی خود را براساس شرایط قبل (طرح سوال از دروس عمومی و اعمال 40 درصدی معدل امتحانات نهایی به صورت تاثیر مثبت) قرار دهند. در این حالت چه مصوبه تغییرات اجرایی شود و یا نشود، در هر صورت داوطلب کنکور متضرر نخواهد شد. حتی در صورت تصویب و نهایی شدن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دروس عمومی جز دروس اصلی امتحانات نهایی بوده و با تاثیر مستقیم 60 درصدی بر نتیجه ی کنکور اثرگذار خواهند بود. همچنین اینجا بخوانید: مهار استرس به کمک برنامه ریزی صحیح و استفاده از بهترین منابع کنکور پیش از این نیز کمیسیون آموزش مجلس در خصوص بررسی مصوبه تغییرات کنکور 1402 تشکیل جلسه داده بود که مشروح خبر مربوط به آن را می توانید در اینجا بخوانید. پکیج آموزشی کنکور زیر صد سنجش صفر تا صد مطالب درسی به طور کامل آموزش داده شده. و دانش آموز را از هر نوع کتاب و جزوه و کلاس کمک آموزشی بی نیاز می کند.

پکیج های آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور و مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.