زیرصد سنجش

اعتراض داوطلبان کنکور به تاثیر قطعی معدل

تجمع اعتراضی داوطلبان کنکور به تاثیر قطعی معدل در کنکور 1402
جمعی از داوطلبان کنکور 1402 با تجمع مقابل ساختمان روابط عمومی سازمان سنجش به تاثیر قطعی معدل امتحان نهایی در آزمون سراسری اعتراض کردند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیروز جمعی از داوطلبان کنکور 1402 در اعتراض به اجرایی شدن مصوبه کنکور شورای عالی انقلاب فرهنگی و تاثیر قطعی معدل کتبی در کنکور سراسری مقابل روابط عمومی سازمان سنجش تجمع کردند.

به گزارش ایسکانیوز، داوطلبان شعارهایی مانند «مصوبه جدید نمی خواهیم»، «پول ترمیم، از کجا از کجا»، «حذف دروس عمومی، یعنی شکاف فرهنگی» و … سرداده و نسبت به مصوبه کنکور اعتراض خود را نشان دادند.

معترضان بر این باورند که اجرای این مصوبه و تاثیر قطعی معدل در کنکور، شانس موفقیت داوطلبان مستعد و پرتلاش قشر متوسط و ضعیف را در کنکور کاهش داده و باعث ضایع شدن حق ایشان خواهد شد.

معترضان برگزاری چند باره امتحانات نهایی را برای دولت پرهزینه دانسته و وقوع تقلب در امتحانات نهایی را با توجه به تراکم دانش‌آموزان دور از ذهن نخواندند.

مصوبه «تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی(پس از پایان متوسطه)» ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ مصوب شده و سرانجام ۲۵ تیر ۱۴۰۱ توسط رئیس جمهور ابلاغ شد. بر اساس این مصوبه «حذف دروس عمومی»، «تاثیر قطعی سوابق تحصیلی»، «حذف زیرگروه ها» و «برگزاری دو بار در سال» در کنکور ۱۴۰۲ اجرایی خواهد شد.

همچنین این جا بخوانید: مصوبه جدید کنکور / مزایا و معایب

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور و مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.