زیرصد سنجش

اعتراض داوطلبان کنکور به تاثیر قطعی معدل

تجمع اعتراضی داوطلبان کنکور به تاثیر قطعی معدل در کنکور 1402
جمعی از داوطلبان کنکور 1402 با تجمع مقابل ساختمان روابط عمومی سازمان سنجش به تاثیر قطعی معدل امتحان نهایی در آزمون سراسری اعتراض کردند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیروز جمعی از داوطلبان کنکور 1402 در اعتراض به اجرایی شدن مصوبه کنکور شورای عالی انقلاب فرهنگی و تاثیر قطعی معدل کتبی در کنکور سراسری مقابل روابط عمومی سازمان سنجش تجمع کردند.

به گزارش ایسکانیوز، داوطلبان شعارهایی مانند «مصوبه جدید نمی خواهیم»، «پول ترمیم، از کجا از کجا»، «حذف دروس عمومی، یعنی شکاف فرهنگی» و … سرداده و نسبت به مصوبه کنکور اعتراض خود را نشان دادند.

معترضان بر این باورند که اجرای این مصوبه و تاثیر قطعی معدل در کنکور، شانس موفقیت داوطلبان مستعد و پرتلاش قشر متوسط و ضعیف را در کنکور کاهش داده و باعث ضایع شدن حق ایشان خواهد شد.

معترضان برگزاری چند باره امتحانات نهایی را برای دولت پرهزینه دانسته و وقوع تقلب در امتحانات نهایی را با توجه به تراکم دانش‌آموزان دور از ذهن نخواندند.

مصوبه «تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی(پس از پایان متوسطه)» ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ مصوب شده و سرانجام ۲۵ تیر ۱۴۰۱ توسط رئیس جمهور ابلاغ شد. بر اساس این مصوبه «حذف دروس عمومی»، «تاثیر قطعی سوابق تحصیلی»، «حذف زیرگروه ها» و «برگزاری دو بار در سال» در کنکور ۱۴۰۲ اجرایی خواهد شد.

همچنین این جا بخوانید: مصوبه جدید کنکور / مزایا و معایب

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برنامه زمانی کنکورهای سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمون های کشوری برای سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد و بر اساس این تقویم کنکور ۱۴۰۳ هم دوبار برگزار می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شیوه برگزاری کنکور تیرماه بدون تغییر است

عبدالرسول پورعباس: کنکور تیرماه بدون تغییر است

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

واکنش شورای عای انقلاب فرهنگی به مسمومیت سریالی دانش آموزان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر را محکوم کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستور کار کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را در دستور کار خود دارند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی تغییرات مصوبه کنکور سال های 1400 و 1401

بررسی هشت تغییر مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در فاصله دو مصوبه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نکات کلیدی برای پذیرفته شدگان نهایی کنکور

پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.