زیرصد سنجش

100 درصد قبولی تضمینی در کنکور ریاضی و فنی

کنکور ریاضی
عبدالرسول پورعباس: قبولی در رشته های گروه ریاضی 100% است.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

کنکور سراسری امسال با در تیرماه با شرکت یک میلیون و 489 هزار و 220 داوطلب در 5 گروه آزمایشی برگزار شد. که در این بین سهم داوطلبان در کنکور ریاضی 140 هزار داوطلب بوده است. عبدالرسول پورعباس، رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به این موضوع، گفت: با توجه به اینکه در رشته های ریاضی و فنی 250 هزار صندلی خالی وجود دارد، شانس قبولی دانش آموزان در این گروه 100 درصد خواهد بود. پور عباس گفت: قبولی داوطلبان رشته ریاضی در دانشگاه های برتر کشور، به نمره قبولی آنها در کنکور بستگی دارد، اما قبولی آن ها در سایر دانشگاه ها 100% تضمینی است. وی افزود: رقابت میان داوطلبان گروه ریاضی در صندلی دانشگاه های خاص صورت می گیرد. ظرفیت برخی رشته ها و برخی دانشگاه ها، هر چه اعلام قبولی کنیم تکمیل نخواهند شد. یعنی هم اکنون برای برخی رشته ها ظرفیت بسیار بالایی برای پذیرش داوطلبان در دانشگاه ها داریم. پیشتر سازمان سنجش اعلام کرده بود نتایج اولیه کنکور 1401 در نیمه مردادماه از طریق سایت این سازمان اعلام خواهد شد و داوطلبان در دهه ی سوم مرداد ماه امسال می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. هر داوطلب مجاز به انتخاب رشته تا 150 رشته محل می تواند انتخاب نماید. نتایج نهایی انتخاب رشته نیز اواخر شهریور ماه امسال اعلام خواهد شد.  

در همین رابطه بخوانید: راهکارهای مهار استرس داوطلبان کنکور

پکیج آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برنامه زمانی کنکورهای سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمون های کشوری برای سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد و بر اساس این تقویم کنکور ۱۴۰۳ هم دوبار برگزار می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شیوه برگزاری کنکور تیرماه بدون تغییر است

عبدالرسول پورعباس: کنکور تیرماه بدون تغییر است

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

واکنش شورای عای انقلاب فرهنگی به مسمومیت سریالی دانش آموزان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر را محکوم کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستور کار کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را در دستور کار خود دارند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی تغییرات مصوبه کنکور سال های 1400 و 1401

بررسی هشت تغییر مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در فاصله دو مصوبه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نکات کلیدی برای پذیرفته شدگان نهایی کنکور

پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.