زیرصد سنجش

100 درصد قبولی تضمینی در کنکور ریاضی و فنی

کنکور ریاضی
عبدالرسول پورعباس: قبولی در رشته های گروه ریاضی 100% است.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

کنکور سراسری امسال با در تیرماه با شرکت یک میلیون و 489 هزار و 220 داوطلب در 5 گروه آزمایشی برگزار شد. که در این بین سهم داوطلبان در کنکور ریاضی 140 هزار داوطلب بوده است. عبدالرسول پورعباس، رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به این موضوع، گفت: با توجه به اینکه در رشته های ریاضی و فنی 250 هزار صندلی خالی وجود دارد، شانس قبولی دانش آموزان در این گروه 100 درصد خواهد بود. پور عباس گفت: قبولی داوطلبان رشته ریاضی در دانشگاه های برتر کشور، به نمره قبولی آنها در کنکور بستگی دارد، اما قبولی آن ها در سایر دانشگاه ها 100% تضمینی است. وی افزود: رقابت میان داوطلبان گروه ریاضی در صندلی دانشگاه های خاص صورت می گیرد. ظرفیت برخی رشته ها و برخی دانشگاه ها، هر چه اعلام قبولی کنیم تکمیل نخواهند شد. یعنی هم اکنون برای برخی رشته ها ظرفیت بسیار بالایی برای پذیرش داوطلبان در دانشگاه ها داریم. پیشتر سازمان سنجش اعلام کرده بود نتایج اولیه کنکور 1401 در نیمه مردادماه از طریق سایت این سازمان اعلام خواهد شد و داوطلبان در دهه ی سوم مرداد ماه امسال می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. هر داوطلب مجاز به انتخاب رشته تا 150 رشته محل می تواند انتخاب نماید. نتایج نهایی انتخاب رشته نیز اواخر شهریور ماه امسال اعلام خواهد شد.  

در همین رابطه بخوانید: راهکارهای مهار استرس داوطلبان کنکور

پکیج آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شد

موضوع ایجاد سابقه تحصیلی و تاثیر قطعی آن اتفاق خوبی بود، قبلا تاثیر سوابق، مثبت بود اما مثبت خنثی‌ بود.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.