زیرصد سنجش

نحوه پاسخگویی به سؤالات کنکور تغییر کرد

نحوه-پاسخگویی-به-سؤالات-کنکور
آخرین تغییرات دفترچه سوالات کنکور 1402 از زبان معاون امور آزمون های سازمان سنجش

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطابق اعلام معاون امور آزمون های سازمان سنجش، نحوه پاسخگویی به سؤالات کنکور امسال تغییر کرد.

بر اساس گزارش ایسنا دکتر حسن مروتی در نشست خبری امروز که در محل سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، به تغییرات نحوه پاسخگویی به سؤالات کنکور اشاره کرد و گفت: در آزمون امسال سؤالات هر درس یا تعدادی از دروس باهم در دفترچه جداگانه قید شده و هر دفترچه پاسخنامه اختصاصی خواهد داشت که با پایان زمان پاسخگویی به هر سری از سؤالات، پاسخنامه اختصاصی به همراه دفترچه جمع آوری شده و دفترچه و پاسخنامه جدید توزیع می‌شود.

مروتی ضمن تاکید بر تغییرات دفترچه های سؤالات کنکور ۱۴۰۲ ، توضیح داد: داوطلبان رشته ریاضی 2 دفترچه دریافت می کنند که دفترچه اول شامل ۴۰ سؤال از درس ریاضی است که نسبت به سال گذشته ۱۰ مورد کاهش یافته است. زمان پاسخگویی به سؤالات ۷۰ دقیقه است.

و دفترچه دوم شامل ۳۰ سؤال شیمی و ۳۵ فیزیک است و زمان پاسخگویی نیز ۷۵ دقیقه است.

پکیج کنکور ریاضی

وی در رابطه با گروه تجربی نیز گفت: برای دروس این گروه آزمایشی 4 دفترچه اختصاص یافته است؛ دفترچه شماره یک شامل ۴۵ سؤال زیست شناسی است که نسبت به سال گذشته ۵ مورد کاهش یافته اما فرصت داوطلبان برای پاسخ به پرسش‌ها بیشتر شده است.

دفترچه دوم داوطلبان گروه تجربی مختص دروس شیمی و فیزیک است که شامل ۳۰ سؤال شیمی و ۳۵ سؤال فیزیک است. مدت زمان پاسخگویی نیز ۷۵ دقیقه است.
و دفترچه سوم این گروه نیز شامل ۳۰ سؤال ریاضی و ۱۵ سؤال زمین‌شناسی است که ۶۰ دقیقه زمان برای پاسخ در نظر گرفته‌ شده است.

وی در رابطه با دفترچه چهارم نیز گفت: این دفترچه صرفا مختص داوطلبانی است که در آزمون بهیاری قصد شرکت دارمند و شامل ۳۰ سؤال است و ۲۰ دقیقه فرصت پاسخ‌دهی برای این سؤالات در نظر گرفته شده است.

پکیج آموزشی کنکور تجربی

مروتی درباره دفترچه‌های گروه علوم‌انسانی گفت: دفترچه اول این گروه شامل ۲۰ سؤال ریاضی، ۳۰ سؤال برای زبان و ادبیات فارسی، ۱۵ سؤال روان‌شناسی و ۱۵ سؤال علوم‌اجتماعی است‌.

دفترچه دوم گروه انسانی شامل ۱۳ سؤال تاریخ، ۱۳ سوال جغرافیا،۲۰ سوال فلسفه و منطق، ۱۵سوال برای اقتصاد و ۲۰ سوال برای عربی است.

وی درباره دفترچه گروه های هنر و زبان نیز تصریح کرد: داوطلبان گروه آزمایشی هنر به ۵۰ سوال برای درک عمومی هنر، ۲۰ سوال درک عمومی ریاضی و فیزیک و ۳۰ سوال خلاقیت تصویری و در مجموع به ۱۰۰ سؤال در مدت ۱۱۵ دقیقه پاسخ می‌دهند.

گروه زبان نیز شامل ۷۰ پرسش تخصصی است که داوطلبان این گروه آزمایشی در مدت ۱۰۵ دقیقه به سؤالات پاسخ می‌دهند.

دکتر مروتی در پایان تاکید کرد: نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در ۵۸۵ حوزه‌ی ۴۱۷ شهرستان سراسر کشور برگزار می‌شود. همچنین تعداد حوزه‌های فرعی نیز ۲۰۴۱ مورد است.

منظور از حوزه‌های فرعی، دانشکده‌های یک دانشگاه است.

 

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.