زیرصد سنجش

نحوه انتخاب رشته داوطلبان کنکور 1401

انتخاب رشته کنکور 1401
داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از 17 مرداد و متقاضیان انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از 18 مرداد می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ساعاتی پس از نیمه شب، کارنامه اولیه داوطلبان کنکور 1401 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و همزمان با آن نحوه انتخاب رشته داوطلبان کنکور 1401 نیز اعلام شد.

امکان انتخاب 150 کدرشته محل برای رشته های با آزمون و بدون آزمون

انتخاب رشته برای دو دوره با آزمون و بدون آزمون دانشگاه ها جدا از یکدیگر نمی باشد و داوطلبان کنکور 1401 تا 150 کدرشته محل از میان رشته های اآزمون و دون آزمون می توانند انتخاب کنند.

توضیحات کامل این دو روش پذیرش در دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته (راهنمای شماره ۲) به تفکیک ارائه شده است.

داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 ثبت نام کرده ولی در جلسه آزمون حاضر نشدند، نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته های صرفا با سوابق تحصیلی ندارند و می توانند رشته های بدون آزمون را تا 150 رشته محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته را انتخاب نمایند.

امکان انتخاب رشته برای داوطلبانی که در کنکور 1401 ثبت نام نکرده اند

آن دسته از متقاضیان ورود ه دانشگاه که در کنکور 1401 ثبت نام نکرده اند، می توانند همزمان با آغاز انتخاب رشته صرفا براساس سوابق تحصیلی، که از 18 مرداد آغاز می شود، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

مشاهده مشروح اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام نتایج اولیه و نحوه انتخاب رشته داوطلبان کنکور 1401

دفترچه راهنمای انتخاب رشته از روز جمعه 14  مرداد بر روی سایت قرار می گیرد.

دفترچه شماره 2 (راهنمای انتخاب رشته) هر یک از گروه های آزمایشی از روز جمعه 14 مرداد بر روس سایت سنجش در دسترس متقاضیان انتخاب رشته قرار می گیرد.

داوطلبان پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما، کدرشته‌های انتخابی خود را ابتدا در فرم پیش‌نویس مندرج در انتهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج و پس از اطمینان از صحت کدرشته محل‌های انتخابی از عصر روز دوشنبه ۱۷ مرداد تا روز شنبه ۲۲ مرداد براساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی، کدرشته محل های تحصیلی مورد علاقه خود را ثبت کرده و نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته در مدت زمانی که در نظر گرفته شده است اقدام کنند.

پس از تایید نهایی کدرشته های انتخابیِ ثبت شده در سامانه انتخا رشته سازمان سنجش، کد رهگیری 15 رقمی توسط سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته برای داوطلب صادر و در اختیار وی قرار می گیرد.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که فقط یک بار اجازه انتخاب رشته به هر فرد داده می‌شود. ضمناً پس از انتخاب رشته و دریافت رسید ۱۵ رقمی، داوطلبان می‌توانند فرم انتخاب رشته خود را به تعداد محدود تصحیح و یا ویرایش کنند.

آغاز زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد از 18 مرداد

همچنین انتخاب رشته برای واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد از 18 مرداد آغاز می شود. آن‌دسته از داوطلبان علاقمند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از تاریخ ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ به بعد به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی: www.azmoon.org مراجعه کنند.

تذکر بسیار مهم: براساس مصوبه جلسه ۲۲ مورخ ۳۰ آذرماه ۱۳۹۸ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی که در کارنامه اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند توجه داشته باشند که رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته مندرج در سایت سازمان سنجش درج شده است و در صورت علاقمندی به هر یک از این چهار رشته تحصیلی، باید آنها را در فرم انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش و در اولویت مورد دلخواه درج کنند.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته صرفا براساس سوابق تحصیلی

اطلاعیه سازمان سنجش درباره تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته صرفا براساس سوابق تحصیلی سال 1401 تا ششم شهریور ماه

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

مشاهده فرم انتخاب رشته امکانپذیر شد

از میان ۱ میلیون و ۱۷۵ هزار داوطلب مجاز، ۵۸۲ هزار داوطلب یعنی تنها 49 درصد افراد مجاز، اقدام به انتخاب رشته کرده‌اند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ترمیم معدل فقط یک بار مجاز است!

همه دانش آموزان در حال تحصیل و کسانی که از سال ۸۴ به بعد دیپلم گرفته اند، می‌توانند درخواست ترمیم معدل دهند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

اعتراض به مصوبه کنکور 1402

اعتراض به مصوبه کنکور 1402 بالا گرفت. پس از مجلس، تعدادی از داوطلبان کنکور 1402 نیز در اعتراض به مصوبه مقابل سازمان سنجش تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

زمان ثبت نام کنکور 1402 اعلام شد

ثبت نام مرحله نخست آزمون سراسری 1402 از تاریخ 8 آبان ماه 1401 آغاز می شود و تا 14 آبان ادامه خواهد داشت.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

رشته های جدید و اصلاحیه سری سوم دفترچه انتخاب رشته

اصلاحیه سری سوم و لیست رشته های جدید انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.