زیرصد سنجش

آموزش و پرورش از عهده اجرای مصوبه جدید کنکوری بر نمی آید.

آموزش و پرورش از عهده اجرای مصوبه جدید کنکوری بر نمی آید.
مهرداد ویس کرمی، عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: به طور قطع آموزش و پرورش از عهده ی اجرای مصوبه جدید کنکوری بر نمی آید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مهرداد ویس کرمی، عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: به طور قطع آموزش و پرورش از عهده ی اجرای مصوبه جدید کنکوری بر نمی آید. به گزارش خبرگزاری مهر، ویس درباره رای نمایندگان مخالف با طرح تصویب شده شیوه برگزاری کنکور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حدود دو ماه پیش کمیسیون آموزش در نامه ای به رییس جمهور مخالفت خود را با این مصوبه اعلام کرده و خواستار لغو اجرای آن برای کنکور 1402 شد. وی در ادامه افزود دغدغه های کمیسیون آموزش در این رابطه هنوز رفع نشده است. عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: جلسه‌ای در خصوص مصوبه مذکور با نمایندگان مجلس برگزار نشده. حتی نظر من که ناظر سنجش هستم نیز پرسیده نشده، چه برسد به مابقی نمایندگان. ویس اظهار داشت: مصوبه کنکور توسط اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب و نهایی شده و در صورت ابلاغ رئیس جمهور اجرایی می‌شود. اما مشکلی که وجود دارد این است که خود سازمان سنجش آموزش کشور تاکید دارد که این مصوبه اجرایی نیست. وزارت آموزش و پرورش ما نشان داد، به ویژه در تقلب‌هایی که در کنکور امسال صورت گرفت آمادگی برگزاری آزمون را ندارد. وی در ادامه گفت: دستگاه‌هایی که ده‌ها مورد آن در یک شهر کوچک کشف شد، نشان می‌دهد که همین دستگاه‌ها در امتحانات نهایی نیز به کار گرفته می‌شود.

خانواده‌ها به دلیل عدم تعیین تکلیف کنکور سرگردان هستند.

همچنین تصحیح هوشمند برگه‌ها، زیرساخت‌ها، هزینه‌هایی دارد و بودجه‌ای که می‌خواهد. به طور حتم آموزش و پرورش از عهده آن بر نخواهد آمد. وی افزود: متأسفانه خانواده‌ها به دلیل عدم تعیین تکلیف مصوبه کنکور سرگردان هستند. شواهد هم نشان می‌دهد با توجه به این موضوع که از نیمه تیر ماه نیز گذشته‌ایم و حداقل باید تا کنکور بعدی یکسال فاصله باشد، رئیس جمهور می‌خواهد مصوبه کنکور را با تأخیر ابلاغ کند تا در سال ۱۴۰۲ این مصوبه اجرایی نشود. رئیس جمهور نیز متوجه شده است که این مصوبه مشکلاتی دارد. ویس با بیان اینکه اگر قرار بود این مصوبه ابلاغ شود، باید تا الان ابلاغ می شد افزود: از طرفی امکان دارد پس از ابلاغ، به سازمان سنجش دستور داده شود که کنکور را یک سال بعد از ابلاغ مصوبه اجرا کند.

به نظر می رسد رییس جمهور می خواهد مصوبه را ابلاغ نکند.

اگر سازمان سنجش بخواهد آن را اجرایی کند، در ورودی‌های دانشگاه‌ها مشکل پیدا می‌کند. بنابراین به نظر می‌رسد رئیس جمهور می‌خواهد در اقدامی عاقلانه، این مصوبه را ابلاغ نکند و اجرای آن را یک سال عقب بیندازد.
در همین رابطه اینجا بخوانید: مصوبه جدید کنکور 1402 به زودی ابلاغ می شود.

پکیج آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برنامه زمانی کنکورهای سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمون های کشوری برای سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد و بر اساس این تقویم کنکور ۱۴۰۳ هم دوبار برگزار می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شیوه برگزاری کنکور تیرماه بدون تغییر است

عبدالرسول پورعباس: کنکور تیرماه بدون تغییر است

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

واکنش شورای عای انقلاب فرهنگی به مسمومیت سریالی دانش آموزان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر را محکوم کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستور کار کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را در دستور کار خود دارند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی تغییرات مصوبه کنکور سال های 1400 و 1401

بررسی هشت تغییر مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در فاصله دو مصوبه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نکات کلیدی برای پذیرفته شدگان نهایی کنکور

پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.