زیرصد سنجش

مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

مافیای کنکور و آموزش و پرورش
احمئ نادری: مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در برنامه فرامتن شبکه افق با بیان اینکه مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند، ضمن اشاره به نتایج کنکور 1401 و کمرنگ بودن سهم دانش آموزان مدارس دولتی در میان رتبه های برتر کنکور، گفت: اینکه گفته شده سهم مدارس دولتی پایین بوده و مدارس غیردولتی سهم بالایی در رتبه های برتر داشتند، نوعی پروپاگاندا است، چرا که مدارس سمپاد نیز نوعی مدرسه دولتی به شمار می آیند!!

نادری در ادامه گفت: از دهه 70 در نظام آموزشی کشور یک انحراف جدی ایجاد شد و معتقدم این انجراف روز به روز در حال بیشتر شدن است. این انحراف، پولی کردن آموزش است.

دو قطبی کردن آموزش پولی و غیرپولی برای کشور یک زنگ خطر جدی است.

وی افزود: در واقع مطرح کردن دو قطبی مدارس دولتی و غیردولتی اشتباه است، در واقع موضوع اصلی دو قطبی کردن آموزش پولی و غیرپولی است. این دو پاره کردن آموزش موجب طبقاتی شدن جامعه شده و مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد کنکور نیز به این اختلاف دامن می زند.

نادری با بیان اینکه راه از بین بردن این دو قطبی به هیچ عنوان مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیست، گفت: در این مصوبه تاثیر معدل در سه سال پایانی 60 درصد و تاثیر کنکوری که دوبار در سال برگزار خواهد شد به 40 درصد خواهد رسید این یعنی مافیایی که در کنکور نقش آفرینی می کرد، به آموزش و پرورش نیز ورود خواهد کرد.

عضو کمیسیون آموزش افزود: مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی اولا به این دلیل که شورا طبق قانون اساسی حق قانونگذاری ندارد غیرقانونی بوده از سوی دیگر مجلس در سال ۱۳۹۲ مصوبه سنجش و پذیرش دانشجو را به تصویب رسانده و فقط صحن مجلس می‌تواند مصوبه خود را ابطال کند نه هیچ نهاد یا مرجع دیگری.

ثانیا در حوزه محتوا وقتی ارزیابی به عهده مدارس باشد عملا مافیای کنکور را به مدارس خواهیم آورد و آموزش و پرورش را سراسر مافیا خواهیم کرد. ضمن اینکه طبقات متوسط و فرودست با این مصوبه دیگر هیچگونه شانسی برای حضور در دانشگاه‌های درجه یک کشور را نخواهند داشت.

مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی خلاف عدالت و خلاف فلسفه انقلاب اسلامی است.

نادری با انتقاد از انحراف مدارس سمپاد از اهداف اولیه و فلسفه تشکیل خود گفت: مهم‌ترین انحراف این مدارس این بوده که اولا پولی شده اند، مدارسی که برای ایجاد عدالت آموزشی شکل گرفته بودند امروز دارای انحراف شده و حتی توزیع این مدارس نیز در مراکز استان‌ها است و اختلاف کیفی مدارس سمپاد تهران با سایر استان‌ها نیز مشهود است، با چنین روشی سمپاد کاملا از هدف اصلی خود دور شده است.

مدارس سمپاد تبدیل به موسسه کنکور شده اند.

وی افزود: امروز مدارس سمپاد نیز به سمت تبدیل شدن به یک موسسه کنکور حرکت می‌کند و دانش آموزان تک ساحتی به دور از تربیت سایر وجوه در این مدارس در حال آموزش دیدن فقط برای تست زنی است.

دکتر نادری یادآور شد: 271 نماینده مجلس در مخالفت با مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نامه نوشته و خود من حتی مخالفت خود را چندین مرتبه به صورت حضوری به رییس جمهور منتقل کردم، ولی برخلاف قولی که داده شد، این مصوبه از طرف رییس جمهور به سازمان سنجش و سایر دستگاه های اجرایی با عجله ابلاغ شد.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کارنامه سبز کنکور سراسری 1401 منتشر شد

با اعلام سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ می‌توانند برای مشاهده کارنامه نهایی به سایت این سازمان مراجعه کنند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

زمان انتشار کارنامه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعلام شد

کارنامه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ برای تمامی داوطلبان امروز ۶ مهرماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نحوه درخواست معافیت تحصیلی برای پذیرفته شدگان در کنکور

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا نحوه درخواست معافیت تحصیلی برای مشمولان پذیرفته شده در دانشگاه‌ها را تشریح کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

اعلام جزئیات محاسبه سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲

حداکثر سهم دروس عمومی و سهم دروس تخصصی در نمره کل سابقه تحصیلی برای رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی، ۲۶ درصد عمومی ۱۴ درصد تخصصی در سال 1402 می باشد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

لغو قبولی برخی پذیرفته شدگان کنکور سراسری

اطلاعیه مهم سازمان سنجش درباره لغو قبولی برخی پذیرفته شدگان کنکور سراسری منتشر شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

انتشار کارنامه کنکوری‌ها تا ۶ مهر

با اعلام نتایج نهایی کنکور 1401، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد انتشار کارنامه کنکوری‌ها تا ۶ مهر صورت می پذیرد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.