زیرصد سنجش

مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

مافیای کنکور و آموزش و پرورش
احمئ نادری: مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در برنامه فرامتن شبکه افق با بیان اینکه مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند، ضمن اشاره به نتایج کنکور 1401 و کمرنگ بودن سهم دانش آموزان مدارس دولتی در میان رتبه های برتر کنکور، گفت: اینکه گفته شده سهم مدارس دولتی پایین بوده و مدارس غیردولتی سهم بالایی در رتبه های برتر داشتند، نوعی پروپاگاندا است، چرا که مدارس سمپاد نیز نوعی مدرسه دولتی به شمار می آیند!!

نادری در ادامه گفت: از دهه 70 در نظام آموزشی کشور یک انحراف جدی ایجاد شد و معتقدم این انجراف روز به روز در حال بیشتر شدن است. این انحراف، پولی کردن آموزش است.

دو قطبی کردن آموزش پولی و غیرپولی برای کشور یک زنگ خطر جدی است.

وی افزود: در واقع مطرح کردن دو قطبی مدارس دولتی و غیردولتی اشتباه است، در واقع موضوع اصلی دو قطبی کردن آموزش پولی و غیرپولی است. این دو پاره کردن آموزش موجب طبقاتی شدن جامعه شده و مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد کنکور نیز به این اختلاف دامن می زند.

نادری با بیان اینکه راه از بین بردن این دو قطبی به هیچ عنوان مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیست، گفت: در این مصوبه تاثیر معدل در سه سال پایانی 60 درصد و تاثیر کنکوری که دوبار در سال برگزار خواهد شد به 40 درصد خواهد رسید این یعنی مافیایی که در کنکور نقش آفرینی می کرد، به آموزش و پرورش نیز ورود خواهد کرد.

عضو کمیسیون آموزش افزود: مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی اولا به این دلیل که شورا طبق قانون اساسی حق قانونگذاری ندارد غیرقانونی بوده از سوی دیگر مجلس در سال ۱۳۹۲ مصوبه سنجش و پذیرش دانشجو را به تصویب رسانده و فقط صحن مجلس می‌تواند مصوبه خود را ابطال کند نه هیچ نهاد یا مرجع دیگری.

ثانیا در حوزه محتوا وقتی ارزیابی به عهده مدارس باشد عملا مافیای کنکور را به مدارس خواهیم آورد و آموزش و پرورش را سراسر مافیا خواهیم کرد. ضمن اینکه طبقات متوسط و فرودست با این مصوبه دیگر هیچگونه شانسی برای حضور در دانشگاه‌های درجه یک کشور را نخواهند داشت.

مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی خلاف عدالت و خلاف فلسفه انقلاب اسلامی است.

نادری با انتقاد از انحراف مدارس سمپاد از اهداف اولیه و فلسفه تشکیل خود گفت: مهم‌ترین انحراف این مدارس این بوده که اولا پولی شده اند، مدارسی که برای ایجاد عدالت آموزشی شکل گرفته بودند امروز دارای انحراف شده و حتی توزیع این مدارس نیز در مراکز استان‌ها است و اختلاف کیفی مدارس سمپاد تهران با سایر استان‌ها نیز مشهود است، با چنین روشی سمپاد کاملا از هدف اصلی خود دور شده است.

مدارس سمپاد تبدیل به موسسه کنکور شده اند.

وی افزود: امروز مدارس سمپاد نیز به سمت تبدیل شدن به یک موسسه کنکور حرکت می‌کند و دانش آموزان تک ساحتی به دور از تربیت سایر وجوه در این مدارس در حال آموزش دیدن فقط برای تست زنی است.

دکتر نادری یادآور شد: 271 نماینده مجلس در مخالفت با مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نامه نوشته و خود من حتی مخالفت خود را چندین مرتبه به صورت حضوری به رییس جمهور منتقل کردم، ولی برخلاف قولی که داده شد، این مصوبه از طرف رییس جمهور به سازمان سنجش و سایر دستگاه های اجرایی با عجله ابلاغ شد.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.