زیرصد سنجش

مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

مافیای کنکور و آموزش و پرورش
احمئ نادری: مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در برنامه فرامتن شبکه افق با بیان اینکه مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند، ضمن اشاره به نتایج کنکور 1401 و کمرنگ بودن سهم دانش آموزان مدارس دولتی در میان رتبه های برتر کنکور، گفت: اینکه گفته شده سهم مدارس دولتی پایین بوده و مدارس غیردولتی سهم بالایی در رتبه های برتر داشتند، نوعی پروپاگاندا است، چرا که مدارس سمپاد نیز نوعی مدرسه دولتی به شمار می آیند!!

نادری در ادامه گفت: از دهه 70 در نظام آموزشی کشور یک انحراف جدی ایجاد شد و معتقدم این انجراف روز به روز در حال بیشتر شدن است. این انحراف، پولی کردن آموزش است.

دو قطبی کردن آموزش پولی و غیرپولی برای کشور یک زنگ خطر جدی است.

وی افزود: در واقع مطرح کردن دو قطبی مدارس دولتی و غیردولتی اشتباه است، در واقع موضوع اصلی دو قطبی کردن آموزش پولی و غیرپولی است. این دو پاره کردن آموزش موجب طبقاتی شدن جامعه شده و مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد کنکور نیز به این اختلاف دامن می زند.

نادری با بیان اینکه راه از بین بردن این دو قطبی به هیچ عنوان مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیست، گفت: در این مصوبه تاثیر معدل در سه سال پایانی 60 درصد و تاثیر کنکوری که دوبار در سال برگزار خواهد شد به 40 درصد خواهد رسید این یعنی مافیایی که در کنکور نقش آفرینی می کرد، به آموزش و پرورش نیز ورود خواهد کرد.

عضو کمیسیون آموزش افزود: مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی اولا به این دلیل که شورا طبق قانون اساسی حق قانونگذاری ندارد غیرقانونی بوده از سوی دیگر مجلس در سال ۱۳۹۲ مصوبه سنجش و پذیرش دانشجو را به تصویب رسانده و فقط صحن مجلس می‌تواند مصوبه خود را ابطال کند نه هیچ نهاد یا مرجع دیگری.

ثانیا در حوزه محتوا وقتی ارزیابی به عهده مدارس باشد عملا مافیای کنکور را به مدارس خواهیم آورد و آموزش و پرورش را سراسر مافیا خواهیم کرد. ضمن اینکه طبقات متوسط و فرودست با این مصوبه دیگر هیچگونه شانسی برای حضور در دانشگاه‌های درجه یک کشور را نخواهند داشت.

مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی خلاف عدالت و خلاف فلسفه انقلاب اسلامی است.

نادری با انتقاد از انحراف مدارس سمپاد از اهداف اولیه و فلسفه تشکیل خود گفت: مهم‌ترین انحراف این مدارس این بوده که اولا پولی شده اند، مدارسی که برای ایجاد عدالت آموزشی شکل گرفته بودند امروز دارای انحراف شده و حتی توزیع این مدارس نیز در مراکز استان‌ها است و اختلاف کیفی مدارس سمپاد تهران با سایر استان‌ها نیز مشهود است، با چنین روشی سمپاد کاملا از هدف اصلی خود دور شده است.

مدارس سمپاد تبدیل به موسسه کنکور شده اند.

وی افزود: امروز مدارس سمپاد نیز به سمت تبدیل شدن به یک موسسه کنکور حرکت می‌کند و دانش آموزان تک ساحتی به دور از تربیت سایر وجوه در این مدارس در حال آموزش دیدن فقط برای تست زنی است.

دکتر نادری یادآور شد: 271 نماینده مجلس در مخالفت با مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نامه نوشته و خود من حتی مخالفت خود را چندین مرتبه به صورت حضوری به رییس جمهور منتقل کردم، ولی برخلاف قولی که داده شد، این مصوبه از طرف رییس جمهور به سازمان سنجش و سایر دستگاه های اجرایی با عجله ابلاغ شد.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورا

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.