زیرصد سنجش

ضریب تأثیر نمرات امتحانات نهایی در کنکور ۱۴۰۱ مشخص شد

ضریب تأثیر نمرات امتحانات نهایی
دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور از مشخص شدن تأثیر ضریب نمرات امتحانات نهایی در کنکور ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در جلسه این ستاد خبر داد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ضریب تأثیر نمرات امتحانات نهایی در کنکور ۱۴۰۱ مشخص شد

منصور کبگانیان در حاشیه جلسه 153 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور اظهار کرد: در چند سال گذشته بر روی مصوبه مهم تأثیر ضریب نمرات امتحانات نهایی در کنکور کار جدی انجام شده است؛ خوشبختانه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی، حدود 80 درصد از این مصوبه پیش رفته است و به دستگاه‌ها از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شد.

کبگانیان گفت: قطعاً بر بخش‌های تصویب شده مصوبه، نظارت و راهبری خواهیم داشت و نیز باید در جریان الزامات اجرایی شدن آنها قرار بگیریم.

اجرای قطعی از کنکور 1402

وی ادامه داد: این مصوبه به صورت تأثیر مثبت در کنکور 1401 اجرایی می‌شود، اما این مصوبه به صورت قطعی در کنکور سال 1402 اجرا خواهد شد. دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: باید مطمئن شویم دستگاه‌های ذی ربط این مصوبه را اجرایی می‌کنند. وزارت آموزش و پرورش 60 درصد این مصوبه را برعهده دارد و باید برخی از موارد اجرایی شدن مصوبه مانند «سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی» را به شورای عالی انقلاب فرهنگی اطمینان می‌دادند. کبگانیان مطرح کرد: آزمون اختصاصی -که مربوط به بخش 40 درصد سازمان سنجش وزارت علوم می‌شود- را هر سال می‌توانند دو بار با اعتبار دو ساله کنکور برگزار کنند.

وی گفت: در این جلسه مطالبی به لحاظ اجرایی‌سازی امتحانات تشریحی کنکور عنوان شده است. چون تصحیح الکترونیکی سوالات تشریحی یک کار تخصصی است، نرم افزار و سخت افزار خاصی را می‌طلبد. در این زمینه از دوستان سازمان مدیریت و سازمان برنامه و بودجه درخواست همکاری لازم را داریم. کبگانیان بیان کرد: ماده‌ای شفاف و مصوب در شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر این که باید منابع لازم در اختیار دستگاه‌ها قرار بگیرد، وجود دارد. وزارت آموزش و پرورش تا دو سال فرصت دارد تا ارتقا سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه کنکور را فراهم کند. از وزارت آموزش و پرورش خواسته‌ایم درخواست خود را به سازمان برنامه و بودجه بدهند و شورای عالی انقلاب فرهنگی هم در حد امکان حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

منبع: تسنیم

پکیج آموزشی کنکور زیر صد سنجش صفر تا صد مطالب درسی به طور کامل آموزش داده شده. و دانش آموز را از هر نوع کتاب و جزوه و کلاس کمک آموزشی بی نیاز می کند.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور و مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.