ضریب تأثیر نمرات امتحانات نهایی در کنکور ۱۴۰۱ مشخص شد

ضریب تأثیر نمرات امتحانات نهایی
دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور از مشخص شدن تأثیر ضریب نمرات امتحانات نهایی در کنکور ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در جلسه این ستاد خبر داد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ضریب تأثیر نمرات امتحانات نهایی در کنکور ۱۴۰۱ مشخص شد

منصور کبگانیان در حاشیه جلسه 153 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور اظهار کرد: در چند سال گذشته بر روی مصوبه مهم تأثیر ضریب نمرات امتحانات نهایی در کنکور کار جدی انجام شده است؛ خوشبختانه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی، حدود 80 درصد از این مصوبه پیش رفته است و به دستگاه‌ها از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شد.

کبگانیان گفت: قطعاً بر بخش‌های تصویب شده مصوبه، نظارت و راهبری خواهیم داشت و نیز باید در جریان الزامات اجرایی شدن آنها قرار بگیریم.

اجرای قطعی از کنکور 1402

وی ادامه داد: این مصوبه به صورت تأثیر مثبت در کنکور 1401 اجرایی می‌شود، اما این مصوبه به صورت قطعی در کنکور سال 1402 اجرا خواهد شد. دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: باید مطمئن شویم دستگاه‌های ذی ربط این مصوبه را اجرایی می‌کنند. وزارت آموزش و پرورش 60 درصد این مصوبه را برعهده دارد و باید برخی از موارد اجرایی شدن مصوبه مانند «سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی» را به شورای عالی انقلاب فرهنگی اطمینان می‌دادند. کبگانیان مطرح کرد: آزمون اختصاصی -که مربوط به بخش 40 درصد سازمان سنجش وزارت علوم می‌شود- را هر سال می‌توانند دو بار با اعتبار دو ساله کنکور برگزار کنند.

بیشتر بخوانید
زمان اعلام نتایج کنکور 1401 چه تاریخی است؟

وی گفت: در این جلسه مطالبی به لحاظ اجرایی‌سازی امتحانات تشریحی کنکور عنوان شده است. چون تصحیح الکترونیکی سوالات تشریحی یک کار تخصصی است، نرم افزار و سخت افزار خاصی را می‌طلبد. در این زمینه از دوستان سازمان مدیریت و سازمان برنامه و بودجه درخواست همکاری لازم را داریم. کبگانیان بیان کرد: ماده‌ای شفاف و مصوب در شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر این که باید منابع لازم در اختیار دستگاه‌ها قرار بگیرد، وجود دارد. وزارت آموزش و پرورش تا دو سال فرصت دارد تا ارتقا سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه کنکور را فراهم کند. از وزارت آموزش و پرورش خواسته‌ایم درخواست خود را به سازمان برنامه و بودجه بدهند و شورای عالی انقلاب فرهنگی هم در حد امکان حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

منبع: تسنیم

پکیج آموزشی کنکور زیر صد سنجش صفر تا صد مطالب درسی به طور کامل آموزش داده شده. و دانش آموز را از هر نوع کتاب و جزوه و کلاس کمک آموزشی بی نیاز می کند.

بیشتر بخوانید
اعلام زمان مهلت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری
دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

احمئ نادری: مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برای برخی از داوطلبان کنکور 1401 کارنامه صادر نشده است

حتی با اعلام نتایج اولیه کنکور 1401، حواشی آن ادامه دارد. برای برخی از داوطلبان کنکور 1401 کارنامه صادر نشده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان کنکور 1401 اعلام شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ارائه پاسخنامه و کلید سوالات کنکور به داوطلبان کنکور 1401

پاسخنامه رتبه‌های زیر ۱۰۰هزار کشوری در گروه‌های ریاضی، علوم و انسانی و همچنین رتبه‌های کشوری زیر ۲۰ هزار در گروه آزمایشی هنر و زبان منتشر شد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کارنامه اعلام نتايج مرحله اول آزمون سراسري سال 1401

کارنامه اعلام نتايج مرحله اول آزمون سراسري سال 1401 به همراه پاسخنامه و کلید آزمون های 5 گروه آزمایشی در سایت سنجش منتشر شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

موشن گرافی انتخاب رشته کنکور 1401

سازمان سنجش جزییات انتخاب رشته را در قالب موشن گرافی تشریح کرد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.