زیرصد سنجش

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

اخبار کنکور 1402
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

مطابق مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۴۰۲، کنکور دو مرتبه برگزار خواهد شد و نمرات دوران دبیرستان تأثیر قطعی بر نتیجه نهایی کنکور خواهد داشت.

بر این اساس دروس عمومی از کنکور حذف و تاثیر آن به طور کامل به امتحانات نهایی منتقل شده است.

همچنین تاثیر سوابق تحصیلی ۴۰ درصد به صورت قطعی و کنکور سهم ۶۰ درصدی دارد.

سوالات کنکور فقط از دروس اختصاصی طرح شده و دو بار در سال خواهد بود و نتیجه هر نوبت آزمون حداکثر تا ۲ سال اعتبار دارد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین منابع امتحان نهایی برای محاسبه سابقه تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

زیر 100 سنجش

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر تعیین شد.

محمدمهدی کاظمی در این رابطه گفت: دروس امتحان نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی در دیپلم نظام جدید ۶.۳.۳ کنکور ۱۴۰۲ گروه هنر، شامل دروس «فارسی ۳»، «عربی، زبان، قرآن ۳» و «تعلیمات دینی ۳» دوره دوم متوسطه شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش و درس «زبان خارجی ۳» شاخه نظری و «سلامت و بهداشت» مشترک همه شاخه‌هاست.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در ادامه افزود: قبولی در امتحانات داخلی برای اخذ مدرک دیپلم و ایجاد سابقه تحصیلی در کنکور هنر برای هنرجویان هنرستانی دو فرایند مستقل است که شیوه‌نامه آن به‌زودی ابلاغ خواهد شد.

به گفته او، امتحانات نهایی برای سابقه تحصیلی کنکور ۱۴۰۲ در دو مرحله دی ۱۴۰۱ و تیر ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

پیش از این نیز رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفته بود که داوطلبان کنکور دی ماه که فاقد سوابق تحصیلی هستند، باید در امتحانات نهایی آموزش و پرورش از سوم تا ۲۶ دی امسال شرکت کنند.

این افراد به مدارس ویژه داوطلبان آزاد مراجعه و برای در خواست ایجاد سابقه تحصیلی به تعداد دروس لازم ثبت‌نام کنند، سپس در کنار سایر دانش آموزان در امتحانات دی شرکت خواهند کرد.

زیر 100 سنجش

محسن زارعی همچنین گفت: داوطلبانی که در برخی دروس امتحانات نهایی سابقه تحصیلی ندارند و فارغ‌التحصیلان قبل از سال ۸۴، می‌توانند برای شرکت در امتحانات نهایی دی اقدام کنند و باید برای بهره‌مندی از سهم ۴۰ درصدی نمرات امتحانات نهایی برای ایجاد سابقه تحصیلی اقدام کنند.

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، به متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات دروس نهایی اعم از دارندگان مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه، دانش آموزان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و دانش‌آموزان شاخه نظری داوطلب شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود، اجازه داده می‌شود مطابق جدول دروس امتحان نهایی دوره دوم متوسطه صرفاً یک بار برای ایجاد سابقه و یک بار برای ترمیم نمره با پرداخت هزینه در دروس مورد نظر خود ثبت نام و در امتحان مربوط شرکت کنند.

به متقاضیانی که قبل از ابلاغ این مصوبه از فرصت ترمیم استفاده کرده‌اند، اجازه داده می‌شود یک بار دیگر نمرات امتحانات نهایی دروس مورد نظر خود را ترمیم کنند.

نمرات ایجاد سابقه و ترمیم صرفاً به عنوان سابقه تحصیلی اعتبار خواهد داشت و در کارنامه تحصیلی داوطلبان منظور نمی‌شود.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.