زیرصد سنجش

تکمیل مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب ظرف مدت 3 سال

اخبار کنکور 1402
مصوبه کنکوری شورا تا تکمیل شدن «افزایش قطعی سهم سوابق تحصیلی تا ۶۰ درصد» ادامه خواهد داشت یعنی تا سه سال آینده این فرایند ادامه دارد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از تکمیل مصوبه کنکوری ظرف مدت 3 سال خبر داد.

رجبعلی برزویی معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، با اشاره به مصوبه «سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی» گفت: گزارش برگزاری کنکور توسط سازمان سنجش آموزش کشور در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشو ارائه شد. براساس گزارش مذکور، هم آزمون کنکور بهمن ماه و هم آزمون‌های دی ماه آموزش و پرورش بسیار خوب برگزار شده است.

برزویی ادامه داد: رویکرد ما در حال حاضر این است که کمک کنیم در دوره بعد این آزمون به مراتب بهتر برگزار شود و این اعتقاد را داریم که این مصوبه تا تکمیل شدن «افزایش قطعی سهم سوابق تحصیلی تا ۶۰ درصد» ادامه خواهد داشت یعنی تا سه سال آینده این فرایند قطعاً ادامه خواهد داشت و همه حمایت و کمک‌های لازم را برای اجرایی شدن این مصوبه خواهیم داشت.

زیر 100 سنجش

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: آموزش و پرورش نیز مقداری به تجهیزات و زیر ساخت‌ها نیاز دارد، طبق بازدیدی که از قرنطینه آموزش و پرورش داشتم، تمام فرایندها مشاهده و بررسی شد، به هیچ عنوان امکان تقلب تا قبل از شروع آزمون وجود ندارد، همان گونه که در سازمان سنجش آموزش کشور وجود ندارد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه افزود: یک جلسه در کمیسیون دانشجویی شاک (شورای امنیت کشور) برگزار شد که فوق العاده از همکاران در وزارت کشور تشکر می‌کنیم، کاملاً در کنکوری که برگزار شد همراهی کردند و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را کمیسیون دانشجویی شاک به عنوان مصوبه متعالی در نظر گرفته و اعلام کرد حاضر است، تمام کمک‌هایی که برای سازمان سنجش آموزش کشور انجام داده، برای آزمون‌های آموزش و پرورش که در خرداد ماه برگزار می‌شود، انجام دهد.

معرفی پکیج های آموزشی کنکور

اخیراً مکاتباتی با نمایندگان مجلس و سازمان برنامه بودجه داشته‌ایم که به موجب آن منابع مالی مورد نیاز آموزش و پرورش برای تجهیز کردن امکانات تأمین شود تا در خرداد ماه یک آزمون استاندارد آموزش و پرورش برگزار شود، لذا ما اعتقاد داریم مصوبه کنکوری شورا یک مصوبه بسیار متعالی است، بعد از برگزاری آزمون کنکور، خانواده‌ها خوشحال بودند چرا که استرس آنها کم و فرصت شأن زیاد شده است.

برزویی تصریح کرد: داوطلبان کنکور در حال حاضر تا ۴ آزمون را می‌توانند داشته باشند و یکی را انتخاب کنند (در دو آزمون شرکت می‌کنند که هر کدام دو سال اعتبار دارد که ۴ آزمون می‌شود) سازمان سنجش نیز تمام زیر ساخت‌های این ۴ آزمون و معادل سازی و همسان سازی را پیش بینی کرده است که امیدواریم آنها نیز انجام و اجرایی شود.

 

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برنامه زمانی کنکورهای سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمون های کشوری برای سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد و بر اساس این تقویم کنکور ۱۴۰۳ هم دوبار برگزار می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شیوه برگزاری کنکور تیرماه بدون تغییر است

عبدالرسول پورعباس: کنکور تیرماه بدون تغییر است

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

واکنش شورای عای انقلاب فرهنگی به مسمومیت سریالی دانش آموزان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر را محکوم کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستور کار کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را در دستور کار خود دارند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی تغییرات مصوبه کنکور سال های 1400 و 1401

بررسی هشت تغییر مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در فاصله دو مصوبه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نکات کلیدی برای پذیرفته شدگان نهایی کنکور

پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.