زیرصد سنجش

ترمیم معدل فقط یک بار مجاز است!

ترمیم معدل
همه دانش آموزان در حال تحصیل و کسانی که از سال ۸۴ به بعد دیپلم گرفته اند، می‌توانند درخواست ترمیم معدل دهند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش درباره ترمیم معدل و سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور گفت: همه دانش آموزان در حال تحصیل و کسانی که از سال ۸۴ به بعد دیپلم گرفته اند، می‌توانند درخواست ترمیم معدل دهند.

نظام قدیمی‌ها نیاز به رای کمیسیون خاص شورای عالی آموزش و پرورش دارند. اما دانش آموزان نظام آموزشی جدید (۶.۳.۳) می‌توانند با مراجعه به مدارس بزرگسالان، نسبت به درخواست ترمیم نمره از یک درس تا تمامی دروس در منطقه محل تحصیل خودیا به صورت مهمان در مناطق دیگر، اقدام کنند و در نوبت‌های خرداد، شهریور و دی از یک درس تا تمام دروس را امتحان دهند.

زارعی افزود: داوطلبان فقط یک بار می‌توانند برای ترمیم معدل خود اقدام کنند مثلا دو درس را در خرداد، سه درس در شهریور، و بقیه را در دی امتحان دهند یا اینکه در یک نوبت تمام دروس را امتحان دهد تا نمرات در سوابق تحصیلی داوطلب اعمال و به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شود.

او در ارتباط با امتحانات نهایی و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکورهای سال های آینده گفت: درسال ۱۴۰۲ امتحانات نهایی فقط برای پایه دوازدهم برگزار می‌شود، اما سال ۱۴۰۳ امتحانات پایه‌های یازدهم و دوازدهم به صورت نهایی و کشوری برگزار خواهد شد و سال‌های بعد برای پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم، نیز امتحانات به صورت هماهنگ برگزار می‌شود که تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری در سال ۱۴۰۳ برای پایه‌های دوازدهم ۵۰ درصد، در سال ۱۴۰۴ برای پایه‌های یازدهم و دوازدهم ۶۰ درصد و در سال ۱۴۰۵ به صورت تکمیلی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت ۶۰ درصد اعمال می‌شود.

زارعی در رابطه با حرف و حدیث های برگزاری امتحان نهایی گفت: افشای سوالات امتحانات نهایی به هیچ وجه امکان پذیر نیست و به این منظور تمهیداتی در نظر گرفته شدهاست.

وی افزود: طراحان سوال تا پایان برگزاری آزمون در قرنطینه هستند و برای برگزای کنکور هم سوالات به صورت الکترونیکی و رمزگذاری شده به سراسر کشور ارسال می‌شود.

و ۵ دقیقه قبل از برگزاری آزمون، رمزها در فضای قرنطینه گشوده می‌شوند و مسئول تکثیر بر اساس رمز، فایل را دریافت، تکثیر و پلمپ می‌کند و تا زمان برگزاری آزمون، به هیچ وجه دسترسی به سوالات وجود ندارد.

ولی بعضا هم دیده شده که داوطلبان از لوازمی برای تقلب استفاده می‌کنند که کشف آن خیلی سخت است.

البته در کنکور امسال، سازمان سنجش به منظور جلوگیری از تقلب، از دستگاه‌های سیگنال یاب شرکت‌های دانش بنیان، استفاده کرد تا مانع تقلب شوند و در امتحانات خرداد هم تمهیداتی در طراحی برگه‌های امتحانی در نظر گرفته شده بود و برای هر حوزه برگه‌های امتحانی تفکیک شده و دارای پس زمینه بود و به این وسیله دانش آموزان متقلب شناسایی شدند.

تصحیح اوراق به صورت دستی و بدون سربرگ انجام می‌شود و نام داوطلب در برگه امتحانی مشخص نیست.

براساس مصوبه جدید کنکور، در کنکور سراسری 1402 چهار تغییر اساسی صورت گرفته است که عبارتند از: حذف زیرگروه ها، تاثیر قطعی سوابق تحصیلی، برگزاری دو بار کنکور در سال و حذف دروس عمومی از آزمون سراسری

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورا

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.