زیرصد سنجش

اخبار جدید سازمان سنجش ارتباط با تخلفات کنکور 1401

تخلفات کنکور 1401
رئیس سازمان سنجش از شناسایی ۱۲ گروه از افراد مرتبط با تخلفات کنکور ۱۴۰۱ خبر داد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

صحبت از حواشی کنکور 1401 بسیار بود و همچنان تحقیقات و اظهار نظر مسئولان در ارتباط با تخلفات کنکنور 1401 ادامه دارد. خبرگزاری آنا به نقل از عبدالرسول پورعباس گفت: تا کنون 12 گروه متخلف که برای تقلب در کنکور، به دست آوردن سوالات کنکور و فرستادن پاسخ سوالات به داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سازمان دهی شده و از هر داوطلب مبالغ میلیاردی می گرفتند، شناسایی شدند. پورعباس در حاشیه ی برگزاری آزمون ورودی دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آزمون سراسری از آزمون های بسیار مهم کشور است و برخی سودجویان برای فروش صندلی برخی رشته‌های بسیار حساس با ارقام نجومی، تبلیغ کرده و به طریقی تلاش دارند تا در آزمون نفوذ کنند. وی در ادامه گفت:  آن‌ها برای اینکه به آزمون نفوذ کنند سعی می‌کنند به سؤالات دسترسی پیدا کنند. البته سؤالات آزمون با روش‌های قرنطینه و پلمب تا صبح روز آزمون غیرقابل دسترسی است اما وقتی روی میز داوطلب قرار گرفته و باز شود با کمک ابزارهای فوق تکنیکی، فوق سری، فوق تخصصی جاسوسی و دوربین‌های کوچک باکیفیت بسیار بالا در حد یک ثانیه از آن عکس گرفته و مخابره می‌کنند. پورعباس با اشاره به پیشرفت تجهیزات تقلب گفت ما تمام انرژی خود را گذاشتیم که داوطلب نتواند از بیرون جلسه ی آزمون به پاسخ ها دسترسی پیدا کند.

در همین رابطه بخوانید: سلامت کنکور 1401 در کلیه گروه های آزمایشی تایید شد.

  رییس سازمان سنجش افزود: بر این اساس، سامانه‌ای را طراحی کردیم که شامل چند لایه پوششی بود. اولین لایه شناسایی ۲۶ هزار نفری بود که در سامانه‌های تقلب سازمان‌دهی شده بودند. در دومین لایه، دفترچه و پاسخنامه را تفکیک کردیم که فرصت در دسترس بودن دفترچه و پاسخنامه از حدود چهار ساعت و نیم به یک ساعت و ربع کاهش یافت. در لایه سوم از دستگاه‌های ویژه سیگنال یاب و آشکارساز استفاده کردیم که تمام الکترونیکی و جدید است و تمام سیگنال‌هایی را که در جلسه آزمون رد و بدل می‌شد، کشف می‌کرد. در همین راستا تعداد زیادی از داوطلبان را با دستگاه‌های فوق مدرن دستگیر کردیم و به هیئت‌های مرتبط سپردیم تا به پرونده آنان رسیدگی شود. وی اظهار داشت: لایه آخر نیز سامانه‌ای است که تمامی پاسخنامه‌ها را از نظر فنی با هم مقایسه کرده و ارتباطات نامتعارف را کشف می‌کند و اگر داوطلبی با کلیدهای تقلب مرتبط شده باشد، شناسایی می‌شود تا به جزای خود برسد.

پکیج آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

مشاهده فرم انتخاب رشته امکانپذیر شد

از میان ۱ میلیون و ۱۷۵ هزار داوطلب مجاز، ۵۸۲ هزار داوطلب یعنی تنها 49 درصد افراد مجاز، اقدام به انتخاب رشته کرده‌اند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ترمیم معدل فقط یک بار مجاز است!

همه دانش آموزان در حال تحصیل و کسانی که از سال ۸۴ به بعد دیپلم گرفته اند، می‌توانند درخواست ترمیم معدل دهند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

اعتراض به مصوبه کنکور 1402

اعتراض به مصوبه کنکور 1402 بالا گرفت. پس از مجلس، تعدادی از داوطلبان کنکور 1402 نیز در اعتراض به مصوبه مقابل سازمان سنجش تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

زمان ثبت نام کنکور 1402 اعلام شد

ثبت نام مرحله نخست آزمون سراسری 1402 از تاریخ 8 آبان ماه 1401 آغاز می شود و تا 14 آبان ادامه خواهد داشت.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

رشته های جدید و اصلاحیه سری سوم دفترچه انتخاب رشته

اصلاحیه سری سوم و لیست رشته های جدید انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 امشب به پایان می رسد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.