زیرصد سنجش

اخبار جدید سازمان سنجش ارتباط با تخلفات کنکور 1401

تخلفات کنکور 1401
رئیس سازمان سنجش از شناسایی ۱۲ گروه از افراد مرتبط با تخلفات کنکور ۱۴۰۱ خبر داد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

صحبت از حواشی کنکور 1401 بسیار بود و همچنان تحقیقات و اظهار نظر مسئولان در ارتباط با تخلفات کنکنور 1401 ادامه دارد. خبرگزاری آنا به نقل از عبدالرسول پورعباس گفت: تا کنون 12 گروه متخلف که برای تقلب در کنکور، به دست آوردن سوالات کنکور و فرستادن پاسخ سوالات به داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سازمان دهی شده و از هر داوطلب مبالغ میلیاردی می گرفتند، شناسایی شدند. پورعباس در حاشیه ی برگزاری آزمون ورودی دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آزمون سراسری از آزمون های بسیار مهم کشور است و برخی سودجویان برای فروش صندلی برخی رشته‌های بسیار حساس با ارقام نجومی، تبلیغ کرده و به طریقی تلاش دارند تا در آزمون نفوذ کنند. وی در ادامه گفت:  آن‌ها برای اینکه به آزمون نفوذ کنند سعی می‌کنند به سؤالات دسترسی پیدا کنند. البته سؤالات آزمون با روش‌های قرنطینه و پلمب تا صبح روز آزمون غیرقابل دسترسی است اما وقتی روی میز داوطلب قرار گرفته و باز شود با کمک ابزارهای فوق تکنیکی، فوق سری، فوق تخصصی جاسوسی و دوربین‌های کوچک باکیفیت بسیار بالا در حد یک ثانیه از آن عکس گرفته و مخابره می‌کنند. پورعباس با اشاره به پیشرفت تجهیزات تقلب گفت ما تمام انرژی خود را گذاشتیم که داوطلب نتواند از بیرون جلسه ی آزمون به پاسخ ها دسترسی پیدا کند.

در همین رابطه بخوانید: سلامت کنکور 1401 در کلیه گروه های آزمایشی تایید شد.

  رییس سازمان سنجش افزود: بر این اساس، سامانه‌ای را طراحی کردیم که شامل چند لایه پوششی بود. اولین لایه شناسایی ۲۶ هزار نفری بود که در سامانه‌های تقلب سازمان‌دهی شده بودند. در دومین لایه، دفترچه و پاسخنامه را تفکیک کردیم که فرصت در دسترس بودن دفترچه و پاسخنامه از حدود چهار ساعت و نیم به یک ساعت و ربع کاهش یافت. در لایه سوم از دستگاه‌های ویژه سیگنال یاب و آشکارساز استفاده کردیم که تمام الکترونیکی و جدید است و تمام سیگنال‌هایی را که در جلسه آزمون رد و بدل می‌شد، کشف می‌کرد. در همین راستا تعداد زیادی از داوطلبان را با دستگاه‌های فوق مدرن دستگیر کردیم و به هیئت‌های مرتبط سپردیم تا به پرونده آنان رسیدگی شود. وی اظهار داشت: لایه آخر نیز سامانه‌ای است که تمامی پاسخنامه‌ها را از نظر فنی با هم مقایسه کرده و ارتباطات نامتعارف را کشف می‌کند و اگر داوطلبی با کلیدهای تقلب مرتبط شده باشد، شناسایی می‌شود تا به جزای خود برسد.

پکیج آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شد

موضوع ایجاد سابقه تحصیلی و تاثیر قطعی آن اتفاق خوبی بود، قبلا تاثیر سوابق، مثبت بود اما مثبت خنثی‌ بود.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.