زیرصد سنجش

اخبار جدید سازمان سنجش ارتباط با تخلفات کنکور 1401

تخلفات کنکور 1401
رئیس سازمان سنجش از شناسایی ۱۲ گروه از افراد مرتبط با تخلفات کنکور ۱۴۰۱ خبر داد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

صحبت از حواشی کنکور 1401 بسیار بود و همچنان تحقیقات و اظهار نظر مسئولان در ارتباط با تخلفات کنکنور 1401 ادامه دارد. خبرگزاری آنا به نقل از عبدالرسول پورعباس گفت: تا کنون 12 گروه متخلف که برای تقلب در کنکور، به دست آوردن سوالات کنکور و فرستادن پاسخ سوالات به داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سازمان دهی شده و از هر داوطلب مبالغ میلیاردی می گرفتند، شناسایی شدند. پورعباس در حاشیه ی برگزاری آزمون ورودی دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آزمون سراسری از آزمون های بسیار مهم کشور است و برخی سودجویان برای فروش صندلی برخی رشته‌های بسیار حساس با ارقام نجومی، تبلیغ کرده و به طریقی تلاش دارند تا در آزمون نفوذ کنند. وی در ادامه گفت:  آن‌ها برای اینکه به آزمون نفوذ کنند سعی می‌کنند به سؤالات دسترسی پیدا کنند. البته سؤالات آزمون با روش‌های قرنطینه و پلمب تا صبح روز آزمون غیرقابل دسترسی است اما وقتی روی میز داوطلب قرار گرفته و باز شود با کمک ابزارهای فوق تکنیکی، فوق سری، فوق تخصصی جاسوسی و دوربین‌های کوچک باکیفیت بسیار بالا در حد یک ثانیه از آن عکس گرفته و مخابره می‌کنند. پورعباس با اشاره به پیشرفت تجهیزات تقلب گفت ما تمام انرژی خود را گذاشتیم که داوطلب نتواند از بیرون جلسه ی آزمون به پاسخ ها دسترسی پیدا کند.

در همین رابطه بخوانید: سلامت کنکور 1401 در کلیه گروه های آزمایشی تایید شد.

  رییس سازمان سنجش افزود: بر این اساس، سامانه‌ای را طراحی کردیم که شامل چند لایه پوششی بود. اولین لایه شناسایی ۲۶ هزار نفری بود که در سامانه‌های تقلب سازمان‌دهی شده بودند. در دومین لایه، دفترچه و پاسخنامه را تفکیک کردیم که فرصت در دسترس بودن دفترچه و پاسخنامه از حدود چهار ساعت و نیم به یک ساعت و ربع کاهش یافت. در لایه سوم از دستگاه‌های ویژه سیگنال یاب و آشکارساز استفاده کردیم که تمام الکترونیکی و جدید است و تمام سیگنال‌هایی را که در جلسه آزمون رد و بدل می‌شد، کشف می‌کرد. در همین راستا تعداد زیادی از داوطلبان را با دستگاه‌های فوق مدرن دستگیر کردیم و به هیئت‌های مرتبط سپردیم تا به پرونده آنان رسیدگی شود. وی اظهار داشت: لایه آخر نیز سامانه‌ای است که تمامی پاسخنامه‌ها را از نظر فنی با هم مقایسه کرده و ارتباطات نامتعارف را کشف می‌کند و اگر داوطلبی با کلیدهای تقلب مرتبط شده باشد، شناسایی می‌شود تا به جزای خود برسد.

پکیج آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

در مردادماه همه داوطلبان کنکور باید نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

همه داوطلبان کنکور باید در مردادماه نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.