زیرصد سنجش

احتمال تجدید نظر در مصوبه کنکور/ ورود سران سه قوا

احتمال تجدید نظر در مصوبه کنکور
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از احتمال تجدید نظر در مصوبه کنکور و ورد سران سه قوا خبر داد

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

حرف و حدیث ها در رابطه با مصوبه کنکور 1402 همچنان ادامه دارد و صحبت ها حاکی از احتمال تجدید نظر در مصوبه کنکور 1402 است.

رضا حاجی پور، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درباره مصوبه تغییرات کنکور 1402 عجولانه تصمیم گرفته شده است، گفت: باید در این تصمیم‌گیری تجدید نظر شود.

صحبت‌هایی شده است و سران قوا به موضوع ورود کردند تا در شورای عالی انقلاب فرهنگی تجدید‌نظر شود.

حاجی پور با اشاره به نگرانی دانش آموزان در رابطه با تغییرات کنکور 1402 اظهار داشت: «باید از دوستانی که خواستند این اتفاق بیفتد یک سوال پرسید که آیا در توزیع عدالت آموزشی، امکاناتی که در مراکز استان‌ها وجود دارد در شهرستان‌ ها نیز وجود دارد؟

آیا امکاناتی که در مراکز استان‌ها در اختیار معلمان است، در شهرهای کوچک نیز آن اختیارات وجود دارد؟ معتقدم تغییرات کنکور به پژوهش نیاز داشته است اما درباره آن عجولانه تصمیم گرفته شد.

نمی‌توان انتظار داشت دانش‌آموزی که در سیستان و بلوچستان درس می‌خواند با دانش‌آموزی که در تهران درس می‌خواند، بتوانند با هم رقابت کنند.

بنابراین نمی‌توانیم این مساله را بپذیریم زیرا توزیع امکانات و آمایش سرزمین برای همه یکسان نیست.»

حاجی پور برگزاری کنکور 1402 را منطبق بر مصوبه جدید اتفاق خوبی ندانست و گفت:

«باید در این تصمیم‌گیری تجدید نظر شود. صحبت‌هایی شده است و سران قوا به موضوع ورود کردند تا در شورای عالی انقلاب فرهنگی تجدید نظر شود.

مجلس شوارای اسلامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با مصوبه تغییرات کنکور اخطار داد

موضوع دیگری که در زمینه کنکور نگرانی وجود دارد این است که اگر این اتفاق بیفتد و معدل، تاثیر 40 درصدی داشته باشد و نمره آزمون 60 درصد تاثیر داشته باشد، موجب فساد آموزشی در کشور خواهد شد. زیرا برخی برای اینکه فرزندشان معدل بالاتری داشته باشد، اقداماتی را انجام می‌دهند تا فرزندشان از این امتیاز سوابق تحصیلی برخوردار شود که این مساله عدالت آموزشی را زیر سوال می‌برد. بنابراین باید دنبال فضایی باشیم که در آن بحث سلامت آموزش که در آزمون امسال نیز کاملا مشخص بود، ایجاد شود.»

سخنگوی کمسیون آموزش در رابطه با امنیت و سلامت برگزاری کنکور 1401 گفت: در آزمون امسال خطاهایی وجود داشت و شبکه‌هایی ایجاد شده بود که وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه، وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان سنجش به موضوع ورود کردند و نهادهای مسئول با عمل به موقع خود، خاطیان را دستگیر کردند و متخلفان نتوانستند اقدامات‌شان را عملیاتی کنند. امسال تنها سالی بود که کنکور در نهایت سلامت برگزار شد.

در رابطه با مصوبه جدید کنکور اینجا بیشتر بدانید.

 

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.