زیرصد سنجش

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته

اخبار کنکور 1402
مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 امشب به پایان می رسد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 امشب به پایان می رسد.

انتخاب رشته آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از روز دوشنبه 17 مردادماه آغاز شده بود و طبق برنامه ریزی سازمان سنجش قرار بود روز شنبه  22 مرداد ماه به پایان برسد.

اما مطابق روال هر سال این فرصت تمدید شد و پایان مهلت انتخاب رشته کنکور 1401 در زمان تمدید شده آن امشب (دوشنبه 24 مردادماه) به پایان می رسد.

داوطلبانی که تاکنون موفق به ثبت کد رشته محل های انتخابی خود در سامانه انتخاب رشته سازمان سنجش نشده اند توصیه می شود این کار را به ساعات پایانی موکول نکنند و هرچه سریعتر نسبت به ثبت نهایی و دریافت کد رهگیری اقدام نمایند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، از میان یک میلیون و 489 هزار و 220 داوطلب شرکت کننده در آزمون سراسری تیر ماه، بیش از یک میلیون و ۱۵۷ هزار داوطلب برای انتخاب رشته مجاز شدند. و در نهایت از این تعداد ۵۳۰ هزار داوطلب در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرفته می‌شوند.

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان سنجش، ۳۱۰ هزار داوطلب مجاز، نسبت به انتخاب رشته در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ اقدام کرده‌اند.

مطابق اعلام سازمان سنجش، متقاضیان برای انتخاب رشته می‌توانند ۱۵۰ کدرشته محل‌ را از دفترچه راهنمای انتخاب رشته استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب کنند.

پس از تائید نهایی کدرشته‌های انتخابی توسط متقاضی، شماره‌ای ۱۵ رقمی توسط سیستم به عنوان کد رهگیری ثبت انتخاب رشته در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد که به معنای تایید انتخاب رشته است.

پس از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات، این رسید در یک صفحه مجزا به داوطلب ارائه می‌شود.

اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور ۱۴۰۱ شهریورماه سال جاری اعلام می‌شود

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.