زیرصد سنجش

آخرین تغییرات کنکور سراسری

اخبار کنکور 1402
آخرین تغییرات کنکور سراسری؛ تاثیر قطعی 40 تا 60 درصدی سوابق تحصیلی

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در رابطه با آخرین تغییرات کنکور سراسری و شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاه ها به سوالات خبرنگار تسنیم پاسخ داد.

عباس سلطان نیا در پاسخ به پرسش آخرین تغییرات در کنکور امسال گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد که از کنکور 1402 سهم سوابق تحصیلی در نتیجه نهایی کنکور و ورود به دانشگاه ها با تاثیر قطعی 40 درصد اعمال شود؛ که ملاک این سوابق برای دانش آموزان پایه دوازدهم، نمرات و معدل امتحانات نهایی است که امسال برگزار می شوند.

سلطان نیا افزود: تغییرات کنکور امسال در مقایسه با سال های قبل، بسیار چشم گیر بوده است، که مهم ترین آن همین تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در نتایج نهایی کنکور است.

زیر 100 سنجش

وی با اشاره به تدریجی بودن اجرای کامل فرآیند تاثیر سوابق تحصیلی در سنجش و پذیرش، گفت: قرار بر این استکه طی دو سه سال آینده، با برگزاری امتحانات نهایی در هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم، به تدریج سهم سوابق تحصیلی از 40 درصد به 60 درصد افزایش یابد و 40 درصد باقیمانده، سهم نتیجه کنکور سراسری از سوالات دروس تخصصی اختصاص یابد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش چگونگی نوه ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات گفت: تمام افرادی که دیپلم خود را پیش از سال 1384 اخذ کرده اند، و یا افرادی که در گذشته یا اکنون در هنرستان های فنی و حرفه ای و یا کاردانش تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند و افرادی که دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند، فاقد سوابق تحصیلی می باشند.

این افراد باید برای ایجاد سابقه تحصیلی به مدارس بزرگسال مراجعه کرده و به شیوه داوطلب آزاد برای ایجاد سابقه تحصیلی اقدام نمایند.

وی همچنین افزود: دانش‌آموزان پایه دوازهم که قصد دارند در گروه آزمایشی غیر متناظر با عنوان دیپلم، باید به طور حتم در امتحانات خردادماه به مدیر مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهند.

سلطانیان با تاکید مجدد بر آخرین تغییرات کنکور، به تأثیر نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم اشاره کرد تصریح کرد: سابقه تحصیلی از امسال به طور قطعی اعمال خواهد شد، لذا از خانواده‌ها تقاضا داریم همراهی لازم را با مدارس داشته و مراقب فرزندانشان باشند تا آینده آنان به خوبی رقم بخورد.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

در مردادماه همه داوطلبان کنکور باید نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

همه داوطلبان کنکور باید در مردادماه نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.