زیرصد سنجش

کنکور 1402 براساس مصوبه جدید برگزار می شود

کنکور 1402 بر اساس مصوبه جدید برگزار می شود
پس از کش و قوس های فراوان، سرانجام سازمان سنجش آموزش کشور کوتاه آمد/ برگزاری کنکور 1402 بر اساس مصوبه ی جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سازمان سنجش از داوطلبان عذرخواهی کرد/ کنکور 1402 طبق مصوبه جدید برگزار می شود.

پس از کش و قوس های فراوان و بعد از آنکه سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای خبر از عدم اعمال مصوبه جدید سنجش و پذیرش دانشجو که در خرداد 1401 در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده بود، خبر داد، گمانه زنی های بسیاری در ارتباط با نحوه ی برگزاری کنکور سال آینده صورت گرفت.

در این رابطه بیشتر بخوانید: پورعباس: کنکور 1402 بدون تغییر است

سرانجام امروز سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای از اعمال این مصوبه در کنکور 1402 خبر داد.

به گزارش فارس، ساز مان سنجش در این اطلاعیه آورده است: «باتوجه به ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) مصوب جلسه 1401/03/17 شورای عالی انقلاب فرهنگی که در تاریخ ۲۵ تیرماه سال جاری ابلاغ شده است و نظر به اینکه در ماده ۱۰ مصوبه مذکور اعلام شده است که از تاریخ تصویب لازم الاجراست. ضمن عرض پوزش از کلیه داوطلبان عزیز و والدین محترم آنان، به استحضار می رساند آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ براساس مصوبه فوق الذکر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می شود. جزئیات فنی و اجرایی این آزمون پس از تصویب در شورای سنجش و پذیرش دانشجو اطلاع رسانی خواهد شد.»

پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور چندی قبل با تاکید بر اینکه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دیر به سازمان ابلاغ شده و نمی توان داوطلبان کنکور را بلاتکلیف نگه داشت، گفت: طبق قانون روند برگزاری کنکور سالانه است و روز ۱۵ تیر آخرین فرصتی بود که می‌توانستیم اطلاع رسانی برای برگزاری آزمون سال آینده را داشته باشیم.

وی تاکید کرده بود که کنکور ۱۴۰۲ براساس قوانین و مصوبات کنکور ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور و مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.