زیرصد سنجش

پورعباس: کنکور 1402 بدون تغییر است

کنکور 1402 بدون تغییر است
رئیس سازمان سنجش: کنکور ۱۴۰۲ بدون تغییر است و همانند آزمون سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر برگزاری کنکور 1402 طبق ضوابط آزمون سراسری 1401، شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن واکنش به این اطلاعیه، اعلام کرد: ضوابط سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و ابلاغ شده و هرگونه تخطی پیگرد قانونی دارد. (مشروح این خبر را اینجا بخوانید.)

در همین رابطه دکتر عبدالرسول پورعباس به خبرگزاری مهر گفت:  دولت مجری برگزاری آزمون ها است و سازمان سنجش در وزارت علوم متولی امر آزمون های سراسری است و داوطلبان باید تمام اطلاعیه های آزمون ها را از طریق مجری دنبال کنند. از سوی دیگر قانونگذار باید مصوبات و قوانین را به مجری منتقل کند و دستگاه مجری آن را اجرا کند.

کنکور 1402 بدون تغییر

پورعباس افزود: سازمان سنجش در مسیر اجرای قوانین و مقررات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی حرکت کرده است و هیچ تخطی از مصوبات مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی که توسط رئیس جمهور ابلاغ می شود، نداشته است.

وی در باره روند اجرای کنکورهای سراسری گفت: برای کنکور سه مصوبه وجود دارد، یک مصوبه قانون سنجش و پذیرش دانشجو است که در سال ۹۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، همین مصوبه در سال ۹۵ اصلاح شده و مصوب مجلس است و مصوبه دیگر مصوبه سیاست ها و ضوابط پذیرش دانشجو مصوب جلسه ۸۴۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی در تیرماه ۱۴۰۰ است که از سوی رئیس جمهور وقت ابلاغ شده است.

در مصوبه سیاست ها و ضوابط پذیرش دانشجو مصوب تیرماه ۱۴۰۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی بندی وجود دارد که بر اساس آن اطلاع رسانی درباره کنکورها باید دو سال قبل صورت گیرد که اگر ما بخواهیم امروز آن را ملاک قرار دهیم بازهم مصوبه شورا برای کنکور ۱۴۰۳ ملاک عمل خواهد بود.

رییس سازمان سنجش در ادامه گفت: ما به عنوان دستگاه مجری و بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب مجلس سالانه موظف هستیم خدمات رسانی کنیم و از اصل استمرار خدمات عمومی پیروی کنیم. اصل استمرار خدمات طبق قوانین جاری انجام می شود، بنابراین باید اطلاع رسانی صورت گیرد مگر قوانین جدیدی اعلام شود و تا به امروز ابلاغیه ای جدیدی به ما به عنوان مجری آزمون ها ابلاغ نشده است.

تاکنون هیچ گونه ابلاغیه و اصلاحیه جدیدی به ما نرسیده است و اگر هم برسد دیگر مشمول کنکور ۱۴۰۲ نخواهد شد.

پورعباس خاطر نشان کرد: مصوبه خرداد ماه 1401 شورای عالی انقلاب فرهنگی، به هر دلیلی، ابلاغ نشده است. بعد از این هر زمان که ابلاغ شود، چون بعد از مهلت قانونی یک ساله اطلاع رسانی برای کنکور سال بعد است، این مصوبه مشمول کنکور 1402 نخواهد شد و از سال 1403 قابل اجراخواهد بود.

رییس سازمان سنجش تاکید کرد: سازمان سنجش یا باید قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی تیرماه ۱۴۰۰ را یا قانون مجلس مصوب ۱۳۹۵ را اجرا کند اما با توجه به اینکه قانون شورا دچار اصلاحاتی شده است، سازمان سنجش بر مبنای مصوبه قانونی مجلس عمل می کند و در واقع تنها قانونی که به ما اجازه می دهد که از کنکور تا کنکور برنامه ریزی کنیم قانون مجلس است. هیچ جای قوانین از مهر یک سال تا مهر سال بعد برنامه ریزی نشده است.

تلاش عمده داوطلبان کنکور در تابستان است و آنها باید برای خود برنامه ریزی داشته باشد و کنکوری های ۱۴۰۲ بدانند که باید دروس عمومی و دروس تخصصی را باهم مطالعه کنند.

پکیج آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شد

موضوع ایجاد سابقه تحصیلی و تاثیر قطعی آن اتفاق خوبی بود، قبلا تاثیر سوابق، مثبت بود اما مثبت خنثی‌ بود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعیین تکلیف سوابق تحصیلی داوطلبان نظام قدیم

وزیر آموزش و پرورش: دانش آموزان نظام قدیم باید بتوانند یک آزمونی بدهند که استاندارد باشد و بعد سوابق آنها را به سازمان سنجش ارسال شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

انواع سهمیه ها در کنکور سراسری

یکی از موارد مهم در آزمون های سراسری آشنایی با انواع سهمیه ها در کنکور است. در این نوشته به بررسی و معرفی این سهمیه ها می پردازیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

امروز، پایان مهلت تمدید شده ثبت‌نام در کنکور سراسری

امروز پایان مهلت تمدید شده برای ثبت‌نام در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور (نوبت اول) می باشد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.