زیرصد سنجش

نکات انتخاب رشته دانشگاه آزاد در رشته های پر مخاطب گروه تجربی

انتخاب رشته دانشگاه آزاد
انتخاب رشته های پزشکی، دامپزشکی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه آزاد فقط از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نکات انتخاب رشته دانشگاه آزاد: در رشته های پزشکی، دامپزشکی، داروسازی و دندانپزشکی فقط از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

رییس سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به رادیو گفتگو گفت: ما در مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی یک انتخاب رشته مشترک و یک انتخاب رشته مستقل با سازمان سنجش داریم که در انتخاب رشته مشترک با سازمان سنجش در چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دامپزشکی، کلیه داوطلبان باید از طریق سامانه سنجش کد رشته محل های مورد نظر را ثبت کنند و نتایج هم از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

نکات و جزییات انتخاب رشته دانشگاه آزاد

معصومه طباطبایی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ عنوان در شته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی پذیرش بدون آزمون ندارد.

وی ضمن هشدار به داوطلبان کنکور، گفت: برای این رشته‌ها پذیرش غیر از این فرآیند انتخاب رشته فعلی نداریم و سازمان سنجش می‌تواند از طریق پیامک به کنکوری‌ها اطلاع دهد که این چهار رشته‌ای که مشترک با وزارت علوم دارد در دانشگاه آزاد خارج از این چارچوب نیست.

طباطبایی افزود: به غیر از چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دامپزشکی در برخی رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هم رشته‌های با آزمون فقط از طریق سامانه خود آزمون دانشگاه آزاد اسلامی یعنی سامانه انتخاب رشته و حتی در رشته‌های با سوابق تحصیلی هم حتما ً باید از طریق سامانه انجام شود.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.