زیرصد سنجش

نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اجرای مصوبه کنکور

نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اجرای مصوبه کنکور
رجبعلی برزویی: شورای عالی انقلاب فرهنگی نحوه اجرای مصوبه کنکوری این شورا را نظارت و راهبری می کند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مصوبه کنکوری تاخیر، به خبرنگار مهر گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرای مصوبه مذکور را راهبری و نظارت خواهد کرد و به‌زودی ساختار راهبری آن طراحی و اجرایی خواهد شد.

برزویی فزود: شورا تا به نتیجه رسندن مصوبه دوشادوش وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود و هر کجا لازم باشد مصوبات تکمیلی ارائه می کنیم تا داوطلبان و مردم عزیز بهترین نتیجه را از این مصوبه کسب نمایند.

وی در ادامه گفت: یکی از مهمترین کارها در راستای اجرای مصوبه فوق برگزاری امتحانات نهایی و استاندارد با نظام تصحیح الکترونیک است. در این زمینه راهبری و نظارت‌های لازم برای اجرای هر چه بهتر آزمون استاندارد از سوی شورا انجام خواهد شد.

برزویی خاطرنشان کرد: امتحانات نهایی پایه دوازدهم دانش‌آموزان باید با استاندارد لازم برگزار شود، در همین زمینه آموزش و پرورش باید آئین‌نامه اجرایی آن را تدوین و تصویب و به منظور اطلاع داوطلبان از فرایند امتحانات و نهایی سازی سابقه تحصیلی، اطلاع رسانی کند تا آنها در جریان فرایند قرار بگیرند. با توانمندی و تجربیاتی که در آموزش و پرورش سراغ داریم، حتماً این مصوبه به بهترین شکل اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: سازمان محترم سنجش آموزش کشور نیز دو وظیفه اصلی را برای اجرای مصوبه اخیر شورا بر عهده دارد که یکی از این وظایف برگزاری کنکور به صورت دو بار در سال است و دوم این‌که نتایج این آزمون هم باید تا دو سال اعتبار داشته باشد. البته این کار نیاز به برنامه ریزی و مطالعات جدی دارد، که یقیناً سازمان سنجش به بهترین شکل آن را انجام خواهد داد.

در این رابطه بیشتر بخوانید: وزیر علوم: مصوبه جدید را به بهترین نحو اجرا می کنیم.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شد

موضوع ایجاد سابقه تحصیلی و تاثیر قطعی آن اتفاق خوبی بود، قبلا تاثیر سوابق، مثبت بود اما مثبت خنثی‌ بود.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.