زیرصد سنجش

نشست خبری رییس سازمان سنجش در رابطه با امنیت برگزاری کنکور

امنیت برگزاری کنکور
سازمان سنجش موفق شد که برگزاری آزمون سراسری را یک آزمون ملی و واقعه ملی تلقی کند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نشست خبری صبح امروز به سوالات خبرنگاران در رابطه با امنیت و شرایط برگزاری نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ پاسخ داد.

بر اساس اعلام زمان بندی سازمان سنجش، نوبت اول کنکور امسال در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ماه و در پنج گروه آزمایشی برگزار می‌شود.

پورعباس در این نشست خبری تصریح کرد: ما درک می‌کنیم که یک خانواده سه سال آخر دبیرستان را با فرزندشان همکلاس هستند و محیط خاصی در خانواده حاکم می‌شود، مهمان‌ها و مسافرت‌هایشان تحت الشعاع قرار می‌گیرد و تمام امکانات را تا حد نیاز در اختیار فرزندانشان می‌گذارند.

ما درک می‌کنیم و از این مسائل پاسداری می‌کنیم، داوطلبان اصلا نگران نباشند.

وی در ادامه گفت: به افرادی که قصد تقلب دارند هم می‌گوییم که سرنوشت خود را تحت تاثیر قرار ندهند. ممکن است تا ده سال از حضور در کنکور جا بمانند. ما بر روی شبکه‌های تخلف اشراف داریم و تمام کسانی که با این شبکه ها ارتباط دارند به راحتی لو می روند.

خواهش ما از داوطلبان این است که از این شبکه ها فاصله بگیرند، از والدین نیز می‌خواهیم از این موضوعات جلوگیری کنند. گاهی والدین فرزندان را در دام تخلف می‌اندازند.

اهمیت امنیت برگزاری کنکور سراسری

پورعباس افزود: سال گذشته ۸۵۰ نفر را با تجهیزات تقلب گرفتیم. این افراد بین یک تا ده سال محروم شدند و برخی از آنها در یک آزمون مجدد باید صلاحیتشان را احراز کنند که عده کمی توانستند این کار را انجام دهند.

در ارتباط با امنیت، آخرین حلقه حفاظت ما بحث اینترنت است، که در دستورالعمل شورای امنیت کشور آمده که خواست ما مبنی بر قطع سراسری یا نقطه ای اینترنت باید به شورا اعلام و سپس تایید آنها به وزارت ارتباطات ابلاغ شود.

زیر 100 سنجش

این مساله مطالبه مردم است. بین ۸ تا ۱۶ میلیون درگیر این آزمون هستند. کار بسیار پیچیده است و ما میخواهیم نقطه امنیت برای اینها به نقطه کمال برسد. نقطه کمال محدود کردن اینترنت است.

پورعباس ادامه داد: این مسأله به تصمیم وزارت ارتباطات بستگی دارد. ما میخواهیم هیچگونه عکسی ارسال و دریافت نشود، نه اینکه اینترنت به طور کلی قطع شود.

زمان کنکور حدود سه ساعت است و ما خواهش می کنیم که این امنیت را به جوانان کشور هدیه دهند.

داوطلبانی که به قصد تقلب اجیر و مزدور می‌شوند در حد یک دقیقه عکس را ارسال می‌کنند. البته ما سال گذشته راه برگشت را بستیم، اما امسال امیدواریم وزارت ارتباطات با ما و ملت عزیز همکاری کنند.

ما می دانیم کسب و کار مردم، سلامت و جنبه های مختلف زندگی مردم با شبکه اینترنت ارتباط دارد؛ اما از طرفی جمعیتی چند ده میلیونی هم متقاضی امنیت آزمون هستند.

ما ضمن اینکه تمامی جوانب امر را دیدیم انتظار داریم با همکاری شورای امنیت کشور اینترنت همراه را ساعاتی قطع کنند.

رییس سازمان سنجش اظهار داشت: داوطلبان کنکور دی ماه می دانند که می توانند فرصت جبران را در تیرماه داشته باشند. آزمون سراسری از حساسیت های بالایی برای داوطلبان برخوردار است و آینده داوطلبان با این آزمون ارتباط مستقیم دارد.

برای کنکور ۱۴۰۲ فعالیت های زیادی انجام شده است. از جمله اینکه روسای دانشگاههای مادر به عنوان نماینده تام الاختیار برای برگزاری آزمون تعیین شده اند.

معرفی پکیج های آموزشی کنکور

مصوبه شورای امنیت کشور را داشته ایم که در جلسه ۷۶۵ امین جلسه، برای تمامی دستگاههای کشور تعیین وظیفه شد و سازمان سنجش موفق شد که برگزاری آزمون سراسری را یک آزمون ملی و واقعه ملی تلقی کند.

برای ارتقابخشی آزمون، ۲۴۰۰ مرکز فرعی به شدت بازنگری شد و همچنین قدم دوم تنوع بخشی در دفترچه سوالات و پاسخنامه ها داشتیم.

پورعباس افزود: سال گذشته با همکاری شرکت های دانش بنیان توانستیم مسیر تقلب را ۹۵ درصد ببندیم و در رشته های پزشکی صد در صد شد، فرآیندهایی طراحی شده که جلو مسیرهای غیر علمی برای ورود به دانشگاهها را گرفته و هیچ موردی بدون طی کردن مسیر اصلی نمی تواند وارد دانشگاه شود.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: داوطلبان می توانند فرصت جبران در تیرماه داشته باشند. آزمون سراسری از حساسیت های بالایی برای داوطلبان برخوردار است و آینده داوطلبان با این آزمون ارتباط مستقیم دارد.

پورعباس گفت: فرآیندهایی طراحی شده که جلوی مسیرهای غیرعلمی برای ورود به دانشگاهها را بگیرد و هیچ موردی بدون طی کردن مسیر اصلی نمی تواند وارد دانشگاه شود.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورا

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.