زیرصد سنجش

قطع اینترنت در روزهای برگزاری کنکور

قطع اینترنت در روزهای برگزاری کنکور
معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش از قطع اینترنت در روزهای برگزاری کنکور، یعنی 29 و 30 دی ماه در سراسر کشور خبر داد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش، در برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک سیما از قطع اینترنت در روزهای برگزاری کنکور، یعنی 29 و 30 دی ماه در سراسر کشور خبر داد.

حسن مروتی، در رابطه با برقراری امنیت در کنکور اظهار کرد: برای این کار اقدام مختلفی انجام شده است. در گذشته پاسخنامه کنکور یک پاسخنامه بود که از ابتدا تا انتها در اختیار داوطلبان قرار می‌گرفت؛ اما از کنکور تیرماه روش را تغییر دادیم و تعداد دفترچه و پاسخنامه افزایش داشت و هم‌اکنون برای هر درس یک پاسخنامه داریم.

معرفی پکیج های آموزشی کنکور

مروتی همچنین گفت: تقاضای قطع سراسری اینترنت کشور را در روزهای برگزاری کنکور داده‌ایم. در سال گذشته این درخواست ارائه شد اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشت انجام نشد و اینترنت به صورت نقطه‌ای قطع شد؛ اما توانسته بودند از آنتن‌های دیگر استفاده کنند.

وی ضمن تصریح اینکه قطع اینترنت برای چند ساعت ارزش دارد، چرا که سرنوشت داوطلبان در کنکور تعیین می‌شود، عنوان کرد: با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان از دستگاه‌های آشکارساز استفاده می‌کنیم تا افراد نمی‌توانند هیچ وسیله هوشمندی را با خود به حوزه‌های امتحان وارد کنند.

مروتی درباره برگزاری دو نوبت کنکور گفت: نوبت اول در روزهای 29 و 30 دی ماه امسال و نوبت دوم کنکور 15 و 16 تیر1402 برگزار می‌شود و پذیرش دانشگاه‌ها مهر سال آینده خواهد بود. داوطلب در هر آزمونی که نمره بیشتری را کسب کند، ملاک قرار می‌گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: داوطلب می‌تواند در یک یا هر دو نوبت کنکور شرکت کند و سوابق تحصیلی در کنکور 1402 چه تاثیر قطعی 40 درصدی دارد.

مروتی تصریح کرد نتایج کنکور نوبت اول تا اسفند به صورت نمره اعلام خواهد شد و افزود: مرداد سال آینده نتایج کنکور با سوابق تحصیلی تجمیع شده و رتبه فرد اعلام می‌شود و آموزش و پرورش باید تا آخر تیرماه سوابق تحصیلی را به سازمان سنجش ارائه دهد.

زیر 100 سنجش

977 هزار نفر در کنکور دی ماه ثبت‌نام کرده‌اند که بیشترین داوطلب با 470 هزار نفر در گروه علوم تجربی پس از آن 309 هزار داوطلب در گروه انسانی و 120 هزار نفر در گروه علوم ریاضی و فنی متقاضی هستند که تعداد متقاضیان گروه‌های آزمایشی زبان و هنر نیز کمتر از 50 هزار نفر است.

قطع اینترنت در دست بررسی است

در ارتباط با مسئله قطعی اینترنت در روزهای کنکور، زارع‌پور وزیر ارتباطات گفت: سازمان سنجش درخواست داده از آنجایی که ابزار و ادواتی در پیدا شده که با اتصال به اینترنت می‌توان از آن‌ها در جلسات کنکور استفاده و تقلب کرد، برای حفظ حقوق شرکت‌کنندگان در کنکور اینترنت در زمان برگزاری کنکور قطع شود.

او گفت: این درخواست در حال بررسی است. هنوز چیزی مصوب نشده است. من تصمیم‌گیر نیستم و شورای امنیت کشور باید تصمیم بگیرد.

اینترنت برای محل‌های برگزاری کنکور قطع خواهد شد

زلفی‌گل وزیر علوم هم گفت: در حوزه هایی که کنکور برگزار می شود، اینترنت برای محل‌های برگزاری آزمون سراسری قطع خواهد شد تا فرزندانمان با خیال راحت به رقابت بپردازند.

حال باید منتظر ماند و دید تصمیم نهایی در رابطه با موضوع قطع اینترنت در روزهای مذکور چه خواهد بود!

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.