زیرصد سنجش

ضرایب دروس در کنکور 1402 تا شهریور ماه اعلام می شود

ضرایب دروس در کنکور 1402
ضرایب دروس عمومی و تخصصی در کنکور 1402 تا شهریور ماه اعلام خواهد شد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سرویس خبر: ضرایب دروس عمومی و تخصصی در کنکور 1402 تا شهریور ماه اعلام خواهد شد.

مدتی است از ابلاغ مصوبه جدید کنکور به دستگاههای برگزار کننده کنکور سراسری از جمله آموزش و پرورش و سازمان سنجش ابلاغ شده است. اما هنوز در رابطه با چگونگی برگزاری کنکور 1402 و تعیین تکلیف داوطلبان اخبار و بخشنامه ای صادر نشده است.

معاون توسعه وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با بخش خبری 21 گفت: به استناد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسات کارشناسی بررسی ضرایب دروس برگزار شده است و به جمع بندی کلی رسیده ایم و این ضرایب و عناوین  باید در شورای سنجش و پذیرش به تصویب برسد.

ضرایب دروس کنکور ۱۴۰۲ تا شهریور ماه اعلام می‌شود.

کاظمی افزود: عناوین و ضریب سوابق تحصیلی پس از ابلاغ به سازمان سنجش، تا پایان شهریور ماه به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.

او در ادامه گفت: این ضرایب شامل دروس اختصاصی و عمومی است و با توجه به اینکه دروس عمومی از کنکور حذف شده است، ضریب دروس عمومی برای سوابق تحصیلی افزایش خواهد یافت و ضریب تخصصی دروس دیگر نیز اعلام خواهد شد.

پس از ابلاغ مصوبه تغییرات کنکور که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، شبهات و نگرانی های زیادی در خصوص کنکور 1402 در میان داوطلبان شکل گرفت.

که از مهم ترین آنها می توان به نحوه ی تاثیر دروس عمومی در کنکور، معدل امتحان نهایی و شرایط تاثیر آن، ضرایب و تعداد سوالات دروس اختصاصی در کنکور و همچنین تعیین وضعیت داوطلبان فارغ التحصیل نظام قدیم و دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و هنرستان اشاره کرد.

زیر 100 سنجش امیدوار است مسئولان قانونگذار و اجراکننده آزمون سراسری هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف تمام جوانب کنکور 1402 اقدام نمایند و داوطلبان کنکور را از بلاتکلیفی و حواشی برهانند.

همه چیز در رابطه با مصوبه تغییرات کنکور

 

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.