زیرصد سنجش

سهم دروس عمومی در کنکور 1402

سهم دروس عمومی در کنکور 1402 تعیین شد.
سهم دروس عمومی در کنکور 1402 معادل 26 درصد تعیین شد. و تا دو ساله آینده سهم دروس عمومی به ۳۰ درصد خواهد رسید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سهم دروس عمومی در کنکور 1402 تعیین شد.

مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه استان‌های کشور در اصفهان، با اشاره به مصوبه اخیر کنکور گفت: فضای کنکور نظام آموزشی تحت‌تأثیر قرارداد و مطابق با قانون این اختیار به آموزش و پرورش داده شده است که عناوین و ضرایب را آموزش و پرورش پیشنهاد دهد؛ البته این موضوع در پیش‌نویس اولیه چنین نبود.

معرفی پکیج های آموزشی کنکورسهم دروس عمومی در کنکور آتی 26 درصد

کاظمی تصریح کرد: در جلسه مجدد و فوق‌العاده شورای سنجش و پذیرش سهم آزمون عمومی در کل آزمون ۲۶ درصد شد و در کنکور سال آینده سهم دروس اختصاصی ۶۰ درصد است و صد درصد کنکور تخصصی است و تا دو ساله آینده سهم دروس عمومی به ۳۰ درصد خواهد رسید.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: درگذشته این عدد زیر ۲۰ درصد بوده است.

به این ترتیب توجه به برنامه درسی بیشتر شده و باعث ارتقای کیفیت آموزشی و توجه بیشتر به کتاب درسی می‌شود و کمتر از تکنیک استفاده می‌شود.

این مسئله باعث می‌شود مفاهیم، عمق یادگیری و مرجعیت معلم بیشتر و وجه تعلیم‌وتربیت افزایش یابد و آموزش و پرورش باید از این فرصت استفاده کند و زمینه کیفیت‌بخشی به آموزش را فراهم آورد.

کاظمی در ادامه تصریح کرد: در ۸ سال اخیر میانگین نمرات در دروس امتحان نهایی وضعیت مناسبی نداشتند و فرصت سوابق تحصیلی توجه دانش‌آموزان را به سمت ارتقا میانگین جلب می‌کند و امیدواریم شاهد ارتقا مطلوب‌تری در این عرصه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش خاطر نشان کرد: دوره آموزش متوسطه دوره‌ای مهم در نظام تعلیم‌ و تربیت است و خروجی نظام تعلیم‌ و تربیت از دوره متوسطه است و در اینجا است که دانش‌آموز از نظام آموزش خارج شده و قضاوت جامعه نسبت در خصوص مسائل تربیتی و مهارتی به دوره متوسطه است که از این منظر این دوره‌ای بسیار مهم و کلیدی است.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.