زیرصد سنجش

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور؛ فردا از طریق سایت سنجش

اخبار کنکور 1402
کارت ورود به جلسه اولین کنکور سراسری نوبت دی ۱۴۰۲ از روز یک شنبه ۲۵ دی در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. 

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

معاون فنی آماری سازمان سنجش آموزش کشور زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور را اعلام کرد.

احسان جمالی گفت: مرحله اول کنکور سال ۱۴۰۲ در روز‌های پنج شنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ اسفند در سراسر کشور برگزار می‌شود.

جمالی افزود: گروه علوم تجربی با ۴۵۰ هزار و ۵۷۷ نفر بیشترین تعداد داوطلب را دارد و ۴۶ درصد داوطلبان را به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه علوم انسانی با ۳۰۹ هزار نفر ۳۱.۶ درصد داوطلبان را اختیار دارد. در گروه علوم ریاضی و فنی ۱۲۰ هزار و ۹۵ نفر شرکت کرده اند که ۱۲.۲۷ درصد داوطلبان را تشکیل می‌دهد. گروه هنر ۳.۹۹ درصد داوطلبان را با ۳۹ هزار نفر و گروه زبان با ۶ درصد داوطلبان با ۵۹ هزار نفر در اختیار دارند.

معاون فنی آماری سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: ۵۱ درصد داوطلبان از میان داوطلبان سال جاری هستند و ۴۹ درصد از داوطلبان سنوات قبل هستند. استان تهران با ۱۲۵ هزار و ۳۴۶ داوطلب بیشترین داوطلب کنکور را دارد و استان سمنان با ۸ هزار و ۸۶۵ نفر داوطلب کمترین میزان داوطلب را دارد. نتایج اولیه همراه با نمرات خام داوطلب در اوایل اسفندماه ۱۴۰۱ منتشر می‌شود. پس از کسب سوابق تحصیلی اوایل مردادماه ۱۴۰۲ انتخاب رشته داوطلبان صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ در نوبت دی می‌توانند از روز یک شنبه ۲۵ دی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

معرفی پکیج های آموزشی کنکور

نکات مهم درباره برگزاری کنکور 

۱: در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار الزامی است.

۲: هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط، لازم است اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد.

تذکر بسیار مهم:

همراه داشتن هرگونه وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه حافظه‌دار (از قبیل پیجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوری، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و …)، در جلسه آزمون حتی درحالت خاموش، علاوه بر اینکه موجب محرومیت از گزینش در آزمون می‌شود، به عنوان تقلب و تخلف نیز تلقی شده و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری که بخشی از آن در بند «و» آمده است، رفتار خواهد شد.

۳: چنانچه مشخصات کارت ورود به جلسه کنکور دارای اشکال هست، حتما قبل از برگزاری آزمون با مراجعه به باجه رفع نقص وضعیت خود را مشخص‌کرده باشند، بدیهی است در حین اجرای آزمون و بعد از آن اقدامی انجام نخواهد شد.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.