زیرصد سنجش

زمان اعلام نتایج کنکور 1401 چه تاریخی است؟

ثبت نام کنکور 1401
احتمالا نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 در نیمه مردادماه (یعنی ظرف یک هفته آینده) و پس از تعطیلات تاسوعا و عاشورا اعلام خواهد شد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اگرچه هنوز سازمان سنجش به طور رسمی زمان دقیق اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 را اعلام نکرده است، اما طبق پیگیری های صورت گرفته توسط تجارت نیوز، نیمه مرداد ماه زمان احتمالی این اعلام خواهد بود.

سال گذشته و مطابق روال هر سال، نتایج کنکور در نیمه اول مرداد ماه اعلام شد و داوطلبان کلیه گروه های آزمایشی با دریافت رتبه و تراز خود اقدام به انتخاب رشته دانشگاه های دولتی و دانشگاه آزاد نمودند.

نیمه مرداد، زمان اعلام نتایج کنکور 1401

با توجه به اینکه نیمه مرداد ماه امسال مصادف است با ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی، به همین دلیل انتظار می‌رود که نتایج اولیه کنکور 1401 قبل از این تعطیلات بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار بگیرد و داوطلبان از نتیجه اولیه کنکور خود مطلع گردند.

با اعلام نتایج و مشخص شدن رتبه ی داوطلبان در زیرگروه های مختلف رشته امتحانی شان، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، می توانند نسبت به انتخاب رشته و دانشگاه های مد نظرشان اقدام نمایند.

و در نهایت نتیجه نهایی انتخاب رشته و دانشگاه داوطلبان در دهه سوم شهریور ماه اعلام می شود.

داوطلبان کنکور امسال برای مشاهده رتبه، تراز و نتیجه نهایی خود باید وارد سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org شوند و با در اختیار داشتن اطلاعات فردی خود، مانند کد ملی، کد پیگیری و شماره داوطلبی خود نتایج را مشاهده کنند.

برای همین در هنگام بررسی نتایج، به همراه داشتن کد ملی و شماره داوطلبی افراد الزامی است.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شد

موضوع ایجاد سابقه تحصیلی و تاثیر قطعی آن اتفاق خوبی بود، قبلا تاثیر سوابق، مثبت بود اما مثبت خنثی‌ بود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعیین تکلیف سوابق تحصیلی داوطلبان نظام قدیم

وزیر آموزش و پرورش: دانش آموزان نظام قدیم باید بتوانند یک آزمونی بدهند که استاندارد باشد و بعد سوابق آنها را به سازمان سنجش ارسال شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

انواع سهمیه ها در کنکور سراسری

یکی از موارد مهم در آزمون های سراسری آشنایی با انواع سهمیه ها در کنکور است. در این نوشته به بررسی و معرفی این سهمیه ها می پردازیم.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.