زیرصد سنجش

اطلاعیه ثبت نام نوبت دوم کنکور 1402 منتشر شد

اخبار کنکور 1402
تمامی داوطلبان آزمون سراسری سال 1402(نوبت دوم) ملزم به ارائه کد سابقه تحصیلی جدید در هنگام ثبت نام در آزمون می‌باشند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اطلاعیه ثبت نام نوبت دوم کنکور 1402 منتشر شد. بر این اساس فرآیند ثبت نام  از امروز آغاز می شود و متقاضیان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به دریافت کد رهگیری و ثبت نام اقدام نمایند.

در همین رابطه روابط عمومی سازمان سنجش اطلاعیه ای را منتشر کرده است که در ادامه می توانید آن را بخوانید:

«به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1402 (نوبت دوم) برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند ثبت‌نام از روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۱۵ (پانزدهم فروردین ماه 1402) منحصراً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان آغاز و در روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۲۱ (بیست و یکم فروردین ماه 1402) پایان می‌پذیرد؛ لذا داوطلبان واجد شرایط می‌توانند در مهلت مقرر برای شرکت در آزمون سراسری سال 1402 ثبت‌نام نمایند.

الف) تکالیف داوطلبان در این مرحله:‌

داوطلب باید اقدام‌های زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

1- مراجعه همه داوطلبان نظام جدید، نظام پیش دانشگاهی، نظام قدیم، فنی و حرفه‌ای، کار و دانش، طلاب حوزه علمیه و… اعم از اینکه دارای سوابق تحصیلی می‌باشند یا خیر و یا برای ایجاد یا ترمیم سوابق تحصیلی اقدام کرده یا هنوز اقدام نکرده‌اند به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی: my.medu.ir و دریافت کد 19 رقمی از سامانه.

نکته مهم: تمامی داوطلبان آزمون سراسری سال 1402(نوبت دوم) ملزم به ارائه کد سابقه تحصیلی جدید در هنگام ثبت نام در آزمون می‌باشند.

زیر 100 سنجش
زیر 100 سنجش

برای دریافت کد مورد نظر لازم است داوطلبان از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۱۴ تا پایان مهلت ثبت نام آزمون، با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir نسبت به مشاهده، تأیید هویت و دریافت کد 19 رقمی از سامانه اقدام نمایند. تاکید می‌شود درج این کد از الزامات ورود به سامانه ثبت نام می‌باشد.

2- دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) در آزمون سراسری سال 1402 (این دفترچه همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دریافت است).

3- ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در زمان مقرر (۱۴۰۲/۱/۱۵ تا ۱۴۰۲/۱/۲۱).

4- پرداخت هزینه ثبت‌نام از طریق سامانه ثبت نام در آزمون.

ب) ثبت‌نام برای شرکت در آزمون:‌

1- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون سراسری سال 1402:

دفترچه راهنمای ثبت‌نام در این آزمون در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار دارد. داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران، مقررات وظیفه عمومی (برای برادران)، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و سایر موارد مورد نیاز، دفترچه راهنمای مذکور را مطالعه نموده و در صورتی که دارای شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای موردنظر هستند، به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت‌نام نمایند.

2- پرداخت هزینه ثبت نام:

هزینه ثبت‌نام در این آزمون مبلغ 1/300/000(یک میلیون و سیصد هزار) ریال می‌باشد که داوطلبان پس از تکمیل اطلاعات در سامانه می‌بایست نسبت به پرداخت آن بصورت الکترونیکی اقدام نمایند.

تبصره 1- با توجه به اینکه مقرر شده است در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه ارائه شود، مبلغ 30/000 (سی هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می‌شود.

زیر 100 سنجش

تبصره 2- هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می‌تواند در یکی از گروه‌های پنج گانه آزمایشی شامل گروه آزمایشی 1 (علوم ریاضی و فنی)، گروه آزمایشی 2 (علوم تجربی)، گروه آزمایشی 3 (علوم انسانی)، گروه آزمایشی 4 (هنر) و گروه آزمایشی 5 (زبان‌های خارجی) شرکت نماید.

تبصره 3- چنانچه تمایل به ثبت‌نام در 2 یا 3 گروه آزمایشی (با توجه به توضیحات تبصره 4 ذیل) باشید، لازم است به ازای هر گروه آزمایشی، مبلغ 1/300/000 (یک میلیون و سیصد هزار) ریال دیگر نیز پرداخت نمایید.

تبصره 4- منظور از ثبت‌نام در 2 یا 3 گروه آزمایشی بدین صورت است که داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب یکی از گروه‌های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی) به عنوان گروه آزمایشی اصلی، در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان خارجی نیز متقاضی شود؛ به عبارت دیگر، نمی‌توان به طور همزمان، در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی ثبت‌نام نمود.

تبصره 5- اعلام علاقه‌مندی به رشته‌های دانشگاه‌های پیام نور، غیرانتفاعی، فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران، در مرحله انتخاب رشته (دهه سوم مردادماه سال 1402) انجام خواهد شد.

ج) آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام:

پس از مطالعه دفترچه راهنما مدارک یا اطلاعات لازم مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام، از جمله فایل عکس اسکن شده را براساس توضیحات مندرج در دفترچه آماده نمایید.

در صورت تمایل به ویرایش اطلاعات ثبت نامی، لازم است با ورود به حساب کاربری خود نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی اقدام کنید.

تذکر 1: شرایط و ضوابط ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری، در دفترچه راهنمای شماره 1 آزمون درج شده است و هرگونه تغییر در شرایط و ضوابط ثبت‌نام این آزمون، به صورت اطلاعیه رسمی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و نشریه پیک‌سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام خواهد شد.

معرفی پکیج های آموزشی کنکور

تذکر 2: داوطلبان لازم است در تکمیل پروفایل ثبت نام دقت کافی داشته باشند. بعد از اتمام مهلت ثبت نام و ویرایش به هیچ وجه امکان تغییر اطلاعات اعم از مشخصات فردی، اقامتی یا آزمونی میسر نیست. مسئولیت ثبت اطلاعات در پروفایل کاملاً به عهده شخص داوطلب می‌باشد.

د) نحوه ارسال درخواست یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور:

در صورت لزوم می‌توانید سوال یا سوالات خود را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی این سازمان به نشانی https://request.sanjesh.org، یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن 42163-021 در میان بگذارید.»

لازم به توضیح است هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می‌تواند در یکی از گروه‌های پنج گانه آزمایشی شامل گروه آزمایشی ۱ (علوم ریاضی و فنی)، گروه آزمایشی ۲ (علوم تجربی)، گروه آزمایشی ۳ (علوم انسانی)، گروه آزمایشی ۴ (هنر) و گروه آزمایشی ۵ (زبان‌های خارجی) شرکت نماید.

نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری مجازی پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای ۱۴ و ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

داوطلبان برای ثبت نام در نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۲ از امروز تا ۲۱ فروردین ماه مهلت دارند که به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و برای ثبت نام اقدام کنند.

 

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

در مردادماه همه داوطلبان کنکور باید نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

همه داوطلبان کنکور باید در مردادماه نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.