زیرصد سنجش

تکلیف کنکور 1402 هفته آینده مشخص می شود

تکلیف کنکور 1402
وزیر علوم تلویحا اعلام کرده است، امکان اجرای مصوبه تغییرات کنکور برای آزمون 1402 وجود ندارد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در جلسه 17 خرداد 1401 شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرح اصلاح و تکمیل سیاست های سنجش و پذیرش در دانشگاهها تصویب شد، و از آن زمان تا کنون این مصوبه از سوی رییس جمهور برای اجرا ابلاغ نشده است. لازم به توضیح است ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی به عهده رییس جمهور است. بر اساس دستورالعمل سازمان سنجش، هر گونه تغییرات و شیوه نامه برگزاری کنکور باید یک سال پیش از برگزاری کنکور، به اطلاع داوطلبان برسد. بنابراین تیرماه آخرین مهلت اطلاع رسانی این تغییرات به داوطلبان خواهد بود. بیشتر بخوانید: تغییرات مهم کنکوری در مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عبدالرسول پورعباس، رییس سازمان سنجش آموزش کشور، در توضیح اینکه هنوز مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ی کنکور1402 از سوی رییس جمهور ابلاغ نشده است، گفت: اگر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کنکور ۱۴۰۲ برای اجرا ابلاغ نشود قطعاً کنکور ۱۴۰۲ مطابق سال گذشته اجرایی می‌شود. پورعباس افزود: با رایزنی‌های انجام شده، احتمال تصمیم گیری نهایی به زودی وجود دارد اما اگر تصمیمی گرفته نشود و مصوبه ابلاغ نشود به اتفاق وزیر علوم در شورای سنجش و پذیرش دانشجو که محل قانونی این موضوع است، تعیین تکلیف می‌شود. با توجه به اینکه ما وظیفه داریم سالانه اطلاع رسانی کنیم باید در روزهای آتی در این زمینه اطلاع رسانی داشته باشیم. رییس سازمان سنجش درباره اینکه مهلت قانونی تا ابلاغ مصوبه کنکور 1402 تا 15 تیر اعلام شده بود، گفت: مبنا بر این بود که آزمون سال آینده را 15 تیرماه برگزار کنیم، بر همین اساس مهلت ابلاغ مصوبه را تا 15 تیر در نظر گرفتیم. اینکه چند روز جا به جا شود مشکلی نیست. اما در تیرماه و هفته جاری وضعیت کنکور 1402 مشخص خواهد شد. پورعباس گفت:  بر این اساس یا مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کنکور ۱۴۰۲ ابلاغ می‌شود و یا کنکور ۱۴۰۲ طبق روال سال گذشته اجرا خواهد شد. د رهمین رابطه رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نشست این کمیسیون با حضور وزیر علوم و رییس سازمان سنجش، گفت:  در نشست امروز رئیس سازمان سنجش و وزیر علوم تلویحاً اعلام کرده‌اند که امکان اجرای مصوبه شورای انقلاب فرهنگی برای کنکور سال ۱۴۰۲ وجود ندارد. علیرضا منادی در ارتباط با کنکور سال آینده گفت: احتمالاً از سال ۱۴۰۳ آزمون سراسری کنکور به شکلی که شورای عالی انقلاب فرهنگی برنامه ریزی کرده است برگزار خواهد شد؛ البته این موضوع باید توسط مجلس تصویب شود.

اگر مصوبه ابلاغ نشود، طبق سال ۱۴۰۱، کنکور اجرا می‌شود.

پیشتر وزیر علوم درباره علت عدم ابلاغ مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته بود:  درباره مصوبه کنکور ۱۴۰۲ باید از شورای عالی انقلاب فرهنگی بپرسید زیرا وزارت علوم و سازمان سنجش مجری مصوبات هستند. وزیر علوم همچنین تاکید کرده بود که اگر مصوبه ابلاغ نشود، طبق سال ۱۴۰۱، کنکور اجرا می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، با پیگیری های صورت گرفته گویا قرار است شورای سنجش و پذیرش دانشجو برای تعیین تکلیف کنکور ۱۴۰۲ در هفته آینده تشکیل می‌شود و با توجه به جایگاه قانونی شورای سنجش و پذیرش دانشجو، وضعیت اجرای کنکور ۱۴۰۲ بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی یا فرآیند اجرایی ۱۴۰۱ مشخص می‌شود

پکیج آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شد

موضوع ایجاد سابقه تحصیلی و تاثیر قطعی آن اتفاق خوبی بود، قبلا تاثیر سوابق، مثبت بود اما مثبت خنثی‌ بود.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.