زیرصد سنجش

تکلیف کنکور 1402 هفته آینده مشخص می شود

تکلیف کنکور 1402
وزیر علوم تلویحا اعلام کرده است، امکان اجرای مصوبه تغییرات کنکور برای آزمون 1402 وجود ندارد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در جلسه 17 خرداد 1401 شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرح اصلاح و تکمیل سیاست های سنجش و پذیرش در دانشگاهها تصویب شد، و از آن زمان تا کنون این مصوبه از سوی رییس جمهور برای اجرا ابلاغ نشده است. لازم به توضیح است ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی به عهده رییس جمهور است. بر اساس دستورالعمل سازمان سنجش، هر گونه تغییرات و شیوه نامه برگزاری کنکور باید یک سال پیش از برگزاری کنکور، به اطلاع داوطلبان برسد. بنابراین تیرماه آخرین مهلت اطلاع رسانی این تغییرات به داوطلبان خواهد بود. بیشتر بخوانید: تغییرات مهم کنکوری در مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عبدالرسول پورعباس، رییس سازمان سنجش آموزش کشور، در توضیح اینکه هنوز مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ی کنکور1402 از سوی رییس جمهور ابلاغ نشده است، گفت: اگر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کنکور ۱۴۰۲ برای اجرا ابلاغ نشود قطعاً کنکور ۱۴۰۲ مطابق سال گذشته اجرایی می‌شود. پورعباس افزود: با رایزنی‌های انجام شده، احتمال تصمیم گیری نهایی به زودی وجود دارد اما اگر تصمیمی گرفته نشود و مصوبه ابلاغ نشود به اتفاق وزیر علوم در شورای سنجش و پذیرش دانشجو که محل قانونی این موضوع است، تعیین تکلیف می‌شود. با توجه به اینکه ما وظیفه داریم سالانه اطلاع رسانی کنیم باید در روزهای آتی در این زمینه اطلاع رسانی داشته باشیم. رییس سازمان سنجش درباره اینکه مهلت قانونی تا ابلاغ مصوبه کنکور 1402 تا 15 تیر اعلام شده بود، گفت: مبنا بر این بود که آزمون سال آینده را 15 تیرماه برگزار کنیم، بر همین اساس مهلت ابلاغ مصوبه را تا 15 تیر در نظر گرفتیم. اینکه چند روز جا به جا شود مشکلی نیست. اما در تیرماه و هفته جاری وضعیت کنکور 1402 مشخص خواهد شد. پورعباس گفت:  بر این اساس یا مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کنکور ۱۴۰۲ ابلاغ می‌شود و یا کنکور ۱۴۰۲ طبق روال سال گذشته اجرا خواهد شد. د رهمین رابطه رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نشست این کمیسیون با حضور وزیر علوم و رییس سازمان سنجش، گفت:  در نشست امروز رئیس سازمان سنجش و وزیر علوم تلویحاً اعلام کرده‌اند که امکان اجرای مصوبه شورای انقلاب فرهنگی برای کنکور سال ۱۴۰۲ وجود ندارد. علیرضا منادی در ارتباط با کنکور سال آینده گفت: احتمالاً از سال ۱۴۰۳ آزمون سراسری کنکور به شکلی که شورای عالی انقلاب فرهنگی برنامه ریزی کرده است برگزار خواهد شد؛ البته این موضوع باید توسط مجلس تصویب شود.

اگر مصوبه ابلاغ نشود، طبق سال ۱۴۰۱، کنکور اجرا می‌شود.

پیشتر وزیر علوم درباره علت عدم ابلاغ مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته بود:  درباره مصوبه کنکور ۱۴۰۲ باید از شورای عالی انقلاب فرهنگی بپرسید زیرا وزارت علوم و سازمان سنجش مجری مصوبات هستند. وزیر علوم همچنین تاکید کرده بود که اگر مصوبه ابلاغ نشود، طبق سال ۱۴۰۱، کنکور اجرا می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، با پیگیری های صورت گرفته گویا قرار است شورای سنجش و پذیرش دانشجو برای تعیین تکلیف کنکور ۱۴۰۲ در هفته آینده تشکیل می‌شود و با توجه به جایگاه قانونی شورای سنجش و پذیرش دانشجو، وضعیت اجرای کنکور ۱۴۰۲ بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی یا فرآیند اجرایی ۱۴۰۱ مشخص می‌شود

پکیج آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برنامه زمانی کنکورهای سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمون های کشوری برای سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد و بر اساس این تقویم کنکور ۱۴۰۳ هم دوبار برگزار می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شیوه برگزاری کنکور تیرماه بدون تغییر است

عبدالرسول پورعباس: کنکور تیرماه بدون تغییر است

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

واکنش شورای عای انقلاب فرهنگی به مسمومیت سریالی دانش آموزان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر را محکوم کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستور کار کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را در دستور کار خود دارند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی تغییرات مصوبه کنکور سال های 1400 و 1401

بررسی هشت تغییر مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در فاصله دو مصوبه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نکات کلیدی برای پذیرفته شدگان نهایی کنکور

پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.