زیرصد سنجش

تکلیف سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان نظام قدیم برای کنکور 1402 چیست؟

تکلیف سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان نظام قدیم برای کنکور 1402
نحوه ی تعیین تکلیف آن دسته از داوطلبان کنکور 1402 که دارای سوابق تحصیلی نیستند (شامل فارغ التحصیلان نظام قدیم) از سوی سازمان سنجش و شورای عالی انقلاب

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

رییس سازمان سنجش آموزش کشور به سوال در باره درباره تعیین تکلیف سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان نظام قدیم برای کنکور 1402 پاسخ داد. وی گفت: شورای سنجش و پذیرش دانشجو طبق مصوبه مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی این اختیار را دارد. که به میزانی که سابقه تحصیلی وجود ندارد و امکان ایجاد آن نیز نیست، جایگزینی برای آن تعریف کند. عبدالرسول پورعباس افزود: شورای سنجش و پذیرش دانشجو بعد از تعیین تکلیف این مورد آن را اطلاع رسانی خواهد کرد.

معدل نظام قدیمی ها ترمیم می شود یا تصمیم دیگری گرفته می شود.

سید جلال موسوی، مدیر کل دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست‌های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر گفت: قرار شده است وزارت آموزش و پرورش آئین نامه‌ای برای موضوع مذکور تهیه کند. موسوی در ادامه گفت: ممکن است شخصی دیپلم نظام قدیم داشته باشد و یا ۲۰ سال از زمان فارغ التحصیلی وی می‌گذرد. اینکه برای وی ترمیم معدل انجام شود و یا اینکه فرایند آن متفاوت‌تر باشد، تصمیم گیری می‌شود. وی همچنین افزود: دراین خصوص با رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش نیز صحبت کرده‌ایم و در حال تدوین آئین نامه‌ای هستند. در آن آئین نامه برای این افراد راهکارهایی اعمال می‌شود، قبل از مهر باید این آئین نامه را ارائه کرده و اعلام کنند. به گزارش واحد بررسی اخبار زیر 100 سنجش، طبق مصوبه ی جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، مقرر شد در کنکور سالهای 1402 و 1403 فقط سوابق تحصیلی پایه دوازدهم تاثیر قطعی خواهد داشت، در کنکور 1404 معدل سال یازدهم نیز اضافه خواهد شد و نهایتا از کنکور 1405 سوابق تحصیلی سال دهم هم اضافه خواهد شد. بر اساس این مصوبه، تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور سال آینده 40 درصد خواهد بود، در سال 1403 به 50 درصد خواهد رسید. میزان این تاثیر در سال 1405 به 60 درصد تاثیر قطعی خواهد رسید.
دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شد

موضوع ایجاد سابقه تحصیلی و تاثیر قطعی آن اتفاق خوبی بود، قبلا تاثیر سوابق، مثبت بود اما مثبت خنثی‌ بود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعیین تکلیف سوابق تحصیلی داوطلبان نظام قدیم

وزیر آموزش و پرورش: دانش آموزان نظام قدیم باید بتوانند یک آزمونی بدهند که استاندارد باشد و بعد سوابق آنها را به سازمان سنجش ارسال شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

انواع سهمیه ها در کنکور سراسری

یکی از موارد مهم در آزمون های سراسری آشنایی با انواع سهمیه ها در کنکور است. در این نوشته به بررسی و معرفی این سهمیه ها می پردازیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

امروز، پایان مهلت تمدید شده ثبت‌نام در کنکور سراسری

امروز پایان مهلت تمدید شده برای ثبت‌نام در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور (نوبت اول) می باشد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.