زیرصد سنجش

تکلیف سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان نظام قدیم برای کنکور 1402 چیست؟

تکلیف سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان نظام قدیم برای کنکور 1402
نحوه ی تعیین تکلیف آن دسته از داوطلبان کنکور 1402 که دارای سوابق تحصیلی نیستند (شامل فارغ التحصیلان نظام قدیم) از سوی سازمان سنجش و شورای عالی انقلاب

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

رییس سازمان سنجش آموزش کشور به سوال در باره درباره تعیین تکلیف سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان نظام قدیم برای کنکور 1402 پاسخ داد. وی گفت: شورای سنجش و پذیرش دانشجو طبق مصوبه مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی این اختیار را دارد. که به میزانی که سابقه تحصیلی وجود ندارد و امکان ایجاد آن نیز نیست، جایگزینی برای آن تعریف کند. عبدالرسول پورعباس افزود: شورای سنجش و پذیرش دانشجو بعد از تعیین تکلیف این مورد آن را اطلاع رسانی خواهد کرد.

معدل نظام قدیمی ها ترمیم می شود یا تصمیم دیگری گرفته می شود.

سید جلال موسوی، مدیر کل دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست‌های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر گفت: قرار شده است وزارت آموزش و پرورش آئین نامه‌ای برای موضوع مذکور تهیه کند. موسوی در ادامه گفت: ممکن است شخصی دیپلم نظام قدیم داشته باشد و یا ۲۰ سال از زمان فارغ التحصیلی وی می‌گذرد. اینکه برای وی ترمیم معدل انجام شود و یا اینکه فرایند آن متفاوت‌تر باشد، تصمیم گیری می‌شود. وی همچنین افزود: دراین خصوص با رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش نیز صحبت کرده‌ایم و در حال تدوین آئین نامه‌ای هستند. در آن آئین نامه برای این افراد راهکارهایی اعمال می‌شود، قبل از مهر باید این آئین نامه را ارائه کرده و اعلام کنند. به گزارش واحد بررسی اخبار زیر 100 سنجش، طبق مصوبه ی جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، مقرر شد در کنکور سالهای 1402 و 1403 فقط سوابق تحصیلی پایه دوازدهم تاثیر قطعی خواهد داشت، در کنکور 1404 معدل سال یازدهم نیز اضافه خواهد شد و نهایتا از کنکور 1405 سوابق تحصیلی سال دهم هم اضافه خواهد شد. بر اساس این مصوبه، تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور سال آینده 40 درصد خواهد بود، در سال 1403 به 50 درصد خواهد رسید. میزان این تاثیر در سال 1405 به 60 درصد تاثیر قطعی خواهد رسید.
دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

رشته های جدید و اصلاحیه سری سوم دفترچه انتخاب رشته

اصلاحیه سری سوم و لیست رشته های جدید انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 امشب به پایان می رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

مشاوران انتخاب رشته وابستگی به سنجش ندارند.

حسن مروتی : مشاوره انتخاب رشته هیچ ارتباطی به سازمان سنجش ندارند و ادعای وابستگی آن‌ها تنها برای فریب داوطلبین و جلب مشتری بیشتر است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

حذف کنکور – کنکور حذف شدنی نیست

وزیر علوم: کنکور حذف شدنی نیست!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

اعلام رشته های جدید و اصلاحات سری دوم راهنمای انتخاب رشته

سازمان سنجش آموزش کشور لیست رشته های جدید و اصلاحات سری دوم راهنمای انتخاب رشته کنکور سال 1401 را منتشر کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

اخطار مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی

مجلس شورای اسلامی در رابطه با مصوبه اخیر کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی اخطار داده است.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.