زیرصد سنجش

تکلیف سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان نظام قدیم برای کنکور 1402 چیست؟

تکلیف سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان نظام قدیم برای کنکور 1402
نحوه ی تعیین تکلیف آن دسته از داوطلبان کنکور 1402 که دارای سوابق تحصیلی نیستند (شامل فارغ التحصیلان نظام قدیم) از سوی سازمان سنجش و شورای عالی انقلاب

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

رییس سازمان سنجش آموزش کشور به سوال در باره درباره تعیین تکلیف سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان نظام قدیم برای کنکور 1402 پاسخ داد. وی گفت: شورای سنجش و پذیرش دانشجو طبق مصوبه مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی این اختیار را دارد. که به میزانی که سابقه تحصیلی وجود ندارد و امکان ایجاد آن نیز نیست، جایگزینی برای آن تعریف کند. عبدالرسول پورعباس افزود: شورای سنجش و پذیرش دانشجو بعد از تعیین تکلیف این مورد آن را اطلاع رسانی خواهد کرد.

معدل نظام قدیمی ها ترمیم می شود یا تصمیم دیگری گرفته می شود.

سید جلال موسوی، مدیر کل دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست‌های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر گفت: قرار شده است وزارت آموزش و پرورش آئین نامه‌ای برای موضوع مذکور تهیه کند. موسوی در ادامه گفت: ممکن است شخصی دیپلم نظام قدیم داشته باشد و یا ۲۰ سال از زمان فارغ التحصیلی وی می‌گذرد. اینکه برای وی ترمیم معدل انجام شود و یا اینکه فرایند آن متفاوت‌تر باشد، تصمیم گیری می‌شود. وی همچنین افزود: دراین خصوص با رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش نیز صحبت کرده‌ایم و در حال تدوین آئین نامه‌ای هستند. در آن آئین نامه برای این افراد راهکارهایی اعمال می‌شود، قبل از مهر باید این آئین نامه را ارائه کرده و اعلام کنند. به گزارش واحد بررسی اخبار زیر 100 سنجش، طبق مصوبه ی جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، مقرر شد در کنکور سالهای 1402 و 1403 فقط سوابق تحصیلی پایه دوازدهم تاثیر قطعی خواهد داشت، در کنکور 1404 معدل سال یازدهم نیز اضافه خواهد شد و نهایتا از کنکور 1405 سوابق تحصیلی سال دهم هم اضافه خواهد شد. بر اساس این مصوبه، تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور سال آینده 40 درصد خواهد بود، در سال 1403 به 50 درصد خواهد رسید. میزان این تاثیر در سال 1405 به 60 درصد تاثیر قطعی خواهد رسید.
دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برنامه زمانی کنکورهای سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمون های کشوری برای سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد و بر اساس این تقویم کنکور ۱۴۰۳ هم دوبار برگزار می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شیوه برگزاری کنکور تیرماه بدون تغییر است

عبدالرسول پورعباس: کنکور تیرماه بدون تغییر است

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

واکنش شورای عای انقلاب فرهنگی به مسمومیت سریالی دانش آموزان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر را محکوم کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستور کار کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را در دستور کار خود دارند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی تغییرات مصوبه کنکور سال های 1400 و 1401

بررسی هشت تغییر مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در فاصله دو مصوبه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نکات کلیدی برای پذیرفته شدگان نهایی کنکور

پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.