زیرصد سنجش

تعیین تغییرات نهایی کنکور 1402 در جلسه آینده شورای سنجش

تغییرات کنکور 1402
رییس سازمان سنجش آموزش کشور: جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو هفته آینده برگزار می شود و جزئیات اجرایی کنکور ۱۴۰۲ در آن مشخص می شود.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در جلسه هفته آینده شورای سنجش و پذیرش دانشجو، تغییرات نهایی کنکور 1402 تعیین و اطلاع رسانی می شود.

عبدالرسول پورعباس در گفتگو با خبرنگار مهر از تشکیل جلسه  شورای سنجش و پذیرش دانشجو در هفته آینده خبر داد و گفت: جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، هفته آینده برگزار می شود و جزئیات اجرایی کنکور ۱۴۰۲ در آن مشخص می شود.

رییس سازمان سنجش در ارتباط با مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و اجرای آن اظهار داشت: نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که بعد از ۱۵ تیر قوانین جدید امکان اجرا ندارند. در غیر این صورت سازمان سنجش تخطی از قانون کرده است.

اما برای ما دغدغه های داوطلبان مهم است و اینکه داوطلبان نگران نباشند و برنامه ریزی خود را تحت الشعاع این موضوعات قرار ندهند.

در همین رابطه بیشتر بخوانید: کنکور 1402 بدون تغییر است.

پورعباس در ادامه گفت: سازمان سنجش مجری قانون است و بر اساس اطلاعیه هایی که سازمان سنجش صادر می کند پای اجرای قانون مصوب نیز هستیم. داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ مطمئن باشند که مشمول تغییرات کنکوری نیستند.

رییس سازمان سنجش در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: تغییرات نهایی کنکور 1402 جزئی مربوط به ضرایب و سایر موارد مطابق هر سال در صورت تصویب در شورای سنجش و پذیرش اعلام خواهد شد.

او تاکید کرد: کلیات برگزاری آزمون سراسری در سال ۱۴۰۲ تغییری نخواهد داشت و به عنوان مثال تاثیر سوابق تحصیلی به صورت حداکثر ۴۰ درصد تاثیر مثبت خواهد بود و مابقی نمره کل بر مبنای نمره آزمون محاسبه خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: محاسبه سوابق تحصیلی داوطلبان بر مبنای نمره دروس سال دوازدهم در نظام ۳-۳-۶ یا دروس دیپلم و پیش دانشگاهی در نظام قبلی که آزمون آنها به صورت سراسری و کشوری برگزار شده است به صورت حداکثر ۴۰ درصد تاثیر مثبت، به میزان سوابق تحصیلی موجود، خواهد بود.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برنامه زمانی کنکورهای سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمون های کشوری برای سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد و بر اساس این تقویم کنکور ۱۴۰۳ هم دوبار برگزار می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شیوه برگزاری کنکور تیرماه بدون تغییر است

عبدالرسول پورعباس: کنکور تیرماه بدون تغییر است

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

واکنش شورای عای انقلاب فرهنگی به مسمومیت سریالی دانش آموزان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر را محکوم کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستور کار کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را در دستور کار خود دارند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی تغییرات مصوبه کنکور سال های 1400 و 1401

بررسی هشت تغییر مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در فاصله دو مصوبه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نکات کلیدی برای پذیرفته شدگان نهایی کنکور

پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.