زیرصد سنجش

تعیین تغییرات نهایی کنکور 1402 در جلسه آینده شورای سنجش

تغییرات کنکور 1402
رییس سازمان سنجش آموزش کشور: جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو هفته آینده برگزار می شود و جزئیات اجرایی کنکور ۱۴۰۲ در آن مشخص می شود.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در جلسه هفته آینده شورای سنجش و پذیرش دانشجو، تغییرات نهایی کنکور 1402 تعیین و اطلاع رسانی می شود.

عبدالرسول پورعباس در گفتگو با خبرنگار مهر از تشکیل جلسه  شورای سنجش و پذیرش دانشجو در هفته آینده خبر داد و گفت: جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، هفته آینده برگزار می شود و جزئیات اجرایی کنکور ۱۴۰۲ در آن مشخص می شود.

رییس سازمان سنجش در ارتباط با مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و اجرای آن اظهار داشت: نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که بعد از ۱۵ تیر قوانین جدید امکان اجرا ندارند. در غیر این صورت سازمان سنجش تخطی از قانون کرده است.

اما برای ما دغدغه های داوطلبان مهم است و اینکه داوطلبان نگران نباشند و برنامه ریزی خود را تحت الشعاع این موضوعات قرار ندهند.

در همین رابطه بیشتر بخوانید: کنکور 1402 بدون تغییر است.

پورعباس در ادامه گفت: سازمان سنجش مجری قانون است و بر اساس اطلاعیه هایی که سازمان سنجش صادر می کند پای اجرای قانون مصوب نیز هستیم. داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ مطمئن باشند که مشمول تغییرات کنکوری نیستند.

رییس سازمان سنجش در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: تغییرات نهایی کنکور 1402 جزئی مربوط به ضرایب و سایر موارد مطابق هر سال در صورت تصویب در شورای سنجش و پذیرش اعلام خواهد شد.

او تاکید کرد: کلیات برگزاری آزمون سراسری در سال ۱۴۰۲ تغییری نخواهد داشت و به عنوان مثال تاثیر سوابق تحصیلی به صورت حداکثر ۴۰ درصد تاثیر مثبت خواهد بود و مابقی نمره کل بر مبنای نمره آزمون محاسبه خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: محاسبه سوابق تحصیلی داوطلبان بر مبنای نمره دروس سال دوازدهم در نظام ۳-۳-۶ یا دروس دیپلم و پیش دانشگاهی در نظام قبلی که آزمون آنها به صورت سراسری و کشوری برگزار شده است به صورت حداکثر ۴۰ درصد تاثیر مثبت، به میزان سوابق تحصیلی موجود، خواهد بود.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شد

موضوع ایجاد سابقه تحصیلی و تاثیر قطعی آن اتفاق خوبی بود، قبلا تاثیر سوابق، مثبت بود اما مثبت خنثی‌ بود.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.