زیرصد سنجش

تعیین منابع طراحی سوالات کنکور

اخبار کنکور 1402
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در رابطه با تعیین منابع طراحی سوالات کنکور به ارائه توضیحات پرداخت.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در رابطه با تعیین منابع طراحی سوالات کنکور به ارائه توضیحات پرداخت.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی لطیفی با بیان اینکه مشغول مطالعه برای تهیه پیش‌نویس کارشناسی جهت تغییر جدول عناوین دروس و ساعات اختصاص یافته به هر عنوان هستیم، گفت: سال آینده پیش‌نویس کارشناسی آماده و به شورای عالی آموزش‌وپرورش ارسال می‌شود تا در آنجا بررسی و تصویب شود.

لطیفی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برنامه این سازمان برای تغییر جدول عناوین دروس و ساعات اختصاص یافته به هر عنوان  اظهار کرد: این اقدام در ردیف برنامه‌های کوتاه‌مدت ما قرار نمی‌گیرد و جزو برنامه‌های میان‌مدتی است که در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تعقیب می‌شود.
رییس ساز مان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: تغییر جدول عناوین دروس کار بسیار سنگینی است و ما اکنون مطالعات مربوطه را آغاز کرده‌ایم به این معنا که اساسا برای توزیع زمان آموزش بین ساحت‌ها و حوزه‌های تربیت و یادگیری چه مدل‌ها و الگوهایی داریم.

معرفی پکیج های آموزشی کنکور

لطیفی ضمن اشاره به مطالعه تجارب بین‌المللی و همچنین آسیب‌شناسی و رصد وضعیت خودمان در حوزه کتاب‌های درسی در سنوات گذشته و تجاربی که در زمینه تغییرات کتب درسی کسب شده، گفت: کارگروه‌هایی را تشکیل داده و پیگیری امور مربوط در دستورکار قرار گرفته‌است، اما به این زودی اتفاق نمی‌افتد.

ما پیش‌نویس کارشناسی را آماده و به شورای عالی آموزش‌وپرورش ارسال می‌کنیم و آنجا باید بررسی و تصویب شود. مشغول مطالعه هستیم تا بتوانیم این پیش‌نویس را سال آینده به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه کنیم.

زیر 100 سنجش

وی در پاسخ به اینکه آیا شاهد کتب جدیدالتالیف در پایه‌های مختلف تحصیلی خواهیم بود؟ عنوان کرد: وقتی عناوین تغییر می‌کنند، بازنویسی و بازتالیف کتاب‌های درسی شروع می‌شوند. براین اساس احتمالا عناوینی را خواهیم داشت که ترکیبی از عناوین موجود باشد و شاید عناوینی را هم داشته باشیم که جدید باشند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در پاسخ به پرسشی مبنی بر هماهنگی با سازمان سنجش برای تعیین محدوده محتوای درسی در طراحی سوالات کنکور گفت: هماهنگی لازم با مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش را داریم و روابط ما با سازمان سنجش نیز خوب بوده است. بارم‌بندی‌ها و محدوده محتوای درسی برای طراحی سوالات نیز مشخص شده است.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورا

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.