زیرصد سنجش

تعیین منابع طراحی سوالات کنکور

اخبار کنکور 1402
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در رابطه با تعیین منابع طراحی سوالات کنکور به ارائه توضیحات پرداخت.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در رابطه با تعیین منابع طراحی سوالات کنکور به ارائه توضیحات پرداخت.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی لطیفی با بیان اینکه مشغول مطالعه برای تهیه پیش‌نویس کارشناسی جهت تغییر جدول عناوین دروس و ساعات اختصاص یافته به هر عنوان هستیم، گفت: سال آینده پیش‌نویس کارشناسی آماده و به شورای عالی آموزش‌وپرورش ارسال می‌شود تا در آنجا بررسی و تصویب شود.

لطیفی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برنامه این سازمان برای تغییر جدول عناوین دروس و ساعات اختصاص یافته به هر عنوان  اظهار کرد: این اقدام در ردیف برنامه‌های کوتاه‌مدت ما قرار نمی‌گیرد و جزو برنامه‌های میان‌مدتی است که در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تعقیب می‌شود.
رییس ساز مان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: تغییر جدول عناوین دروس کار بسیار سنگینی است و ما اکنون مطالعات مربوطه را آغاز کرده‌ایم به این معنا که اساسا برای توزیع زمان آموزش بین ساحت‌ها و حوزه‌های تربیت و یادگیری چه مدل‌ها و الگوهایی داریم.

معرفی پکیج های آموزشی کنکور

لطیفی ضمن اشاره به مطالعه تجارب بین‌المللی و همچنین آسیب‌شناسی و رصد وضعیت خودمان در حوزه کتاب‌های درسی در سنوات گذشته و تجاربی که در زمینه تغییرات کتب درسی کسب شده، گفت: کارگروه‌هایی را تشکیل داده و پیگیری امور مربوط در دستورکار قرار گرفته‌است، اما به این زودی اتفاق نمی‌افتد.

ما پیش‌نویس کارشناسی را آماده و به شورای عالی آموزش‌وپرورش ارسال می‌کنیم و آنجا باید بررسی و تصویب شود. مشغول مطالعه هستیم تا بتوانیم این پیش‌نویس را سال آینده به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه کنیم.

زیر 100 سنجش

وی در پاسخ به اینکه آیا شاهد کتب جدیدالتالیف در پایه‌های مختلف تحصیلی خواهیم بود؟ عنوان کرد: وقتی عناوین تغییر می‌کنند، بازنویسی و بازتالیف کتاب‌های درسی شروع می‌شوند. براین اساس احتمالا عناوینی را خواهیم داشت که ترکیبی از عناوین موجود باشد و شاید عناوینی را هم داشته باشیم که جدید باشند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در پاسخ به پرسشی مبنی بر هماهنگی با سازمان سنجش برای تعیین محدوده محتوای درسی در طراحی سوالات کنکور گفت: هماهنگی لازم با مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش را داریم و روابط ما با سازمان سنجش نیز خوب بوده است. بارم‌بندی‌ها و محدوده محتوای درسی برای طراحی سوالات نیز مشخص شده است.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.