زیرصد سنجش

تضمین اعتبار معدل دوره متوسطه برای کنکور 1402

تضمین اعتبار معدل دوره متوسطه برای کنکور
تضمین اعتبار معدل دوره متوسطه برای کنکور 1402 و چگونگی پیشگیری از تقلب و تبانی برای کسب معدل بالا از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوال برخی از داوطلبان کنکور سال ۱۴۰۲ در رابطه با تضمین اعتبار معدل دوره متوسطه برای کنکور 1402 و چگونگی پیشگیری از تقلب و تبانی برای کسب معدل بالا توضیحاتی را ارائه نموده است.

دبیرخانه این شورا در این باره  گفت: وزارت آموزش و پرورش از گذشته تاکنون آزمون‌هایی را به صورت سراسری در قالب امتحانات نهایی و با در نظر گرفتن استاندارد و امنیت کافی برگزار می نموده است.

به منظور اجرای مصوبه ی جدید کنکوری، این وزارتخانه با همکاری و نظارت ویژه دستگاه‌های مسئول امنیتی و با بهره گیری از انواع فناوری‌های سخت افزاری و نرم افزاری، در بازه زمانی تعیین شده در مصوبه، نسبت به استانداردسازی و ایمن سازی کامل و مضاعف آزمون نهایی سال دوازدهم (با همکاری مراجع ذیربط) و پس از آن به ترتیب آزمون پایه‌های یازدهم و دهم اقدام می‌نماید.

این استانداردسازی و ایمن سازی مضاعف آزمون‌های نهایی، به ترتیبی است که طبق زمان بندی اعلامی، تأثیر قطعی سابقه تحصیلی در هر پایه در زمان پذیرش داوطلب، بر اساس نمراتی خواهد بود که دانش آموز از آزمون‌های استاندارد، ایمن و نهایی شده در هر پایه کسب نموده باشد.

معرفی پکیج های آموزشی کنکور

همچنین این دبیرخانه درباره برگزاری دو نوبت کنکور در سال و تأثیر آن بر کاهش استرس داوطلبین نیز گفته است:

برگزاری دو نوبت آزمون اختصاصی به صورت سراسری در سال به هیچ عنوان به معنی دو مرحله‌ای شدن کنکور نیست. بلکه هر داوطلب مجاز است و این شانس را دارد که به جای یک بار شرکت در آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه در یک سال، دو بار در سال در آزمون شرکت کند. نتیجه هر آزمون که بیشتر رضایت بخش باشد برای پذیرش در دانشگاه ملاک عمل قرار گیرد.

علاوه بر این با اعلام اعتبار نتایج هر آزمون به مدت دو سال، داوطلبین فرصت بیشتری برای تصمیم گیری و اتخاب رشته خواهند داشت.

بنابراین از تنش و اضطرابی که به علت فشردگی زمان میان آزمون تا انتخاب رشته وجود داشته است پرهیز می‌شود.

این سیاست در مصوبه جدید برای کاهش بار روانی و اضطراب یک بار آزمون سراسری در سال اتخاذ شده و از این پس چنانچه داوطلب با استعدادی به هر دلیل (اعم از بیماری یا مشکلات شخصی) در نوبت اول آزمون نتیجه دلخواه به دست نیاورد می‌تواند یک بار دیگر در آزمون اختصاصی شرکت نماید.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شد

موضوع ایجاد سابقه تحصیلی و تاثیر قطعی آن اتفاق خوبی بود، قبلا تاثیر سوابق، مثبت بود اما مثبت خنثی‌ بود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعیین تکلیف سوابق تحصیلی داوطلبان نظام قدیم

وزیر آموزش و پرورش: دانش آموزان نظام قدیم باید بتوانند یک آزمونی بدهند که استاندارد باشد و بعد سوابق آنها را به سازمان سنجش ارسال شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

انواع سهمیه ها در کنکور سراسری

یکی از موارد مهم در آزمون های سراسری آشنایی با انواع سهمیه ها در کنکور است. در این نوشته به بررسی و معرفی این سهمیه ها می پردازیم.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.