زیرصد سنجش

کنکور 1402 با تاثیر قطعی معدل|کنکور امسال بدون تغییر

اخبار کنکور 1402
رئیس کمیسیون آموزش: کنکور ۱۴۰۲ با تأثیر قطعی معدل برگزار می‌شود و در صورت تصویب طرح کنکوری مجلس، تغییرات از سال ۱۴۰۳ اعمال خواهد شد

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

علیرضا منادی، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در رابطه با تغییرات کنکور گفت: کنکور ۱۴۰۲ با تاثیر قطعی معدل برگزار می‌شود و در صورت تصویب طرح کنکور مجلس، تغییرات از سال ۱۴۰۳ اعمال خواهد شد.

به گزارش واحد اخبار زیر 100 سنجش، کنکور 1402 مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در دو نوبت و با تاثیر 40 درصد قطعی معدل برگزار می شود. بر همین اساس نوبت دوم کنکور امسال، در روزهای 14 و 15 تیرماه جاری برگزار خواهد شد.

با توجه به مصوبه کنکوری شورا عالی انقلاب فرهنگی، سهم سوابق تحصیلی در نتیجه نهایی این آزمون 40 درصد به صورت تاثیر قطعی است، که این سهم مربوز به نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم است؛ و 60 درصد باقیمانده سهم نتیجه کنکور خواهد بود.

همانطور که پیش تر اعلام شده بود، از ابتدای ابلاغ این مصوبه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، بسیاری از نمایندگان مجلس، ضمن اعلام مخالفت با این مصوبه، پیگیر تصویب طرح تغییر شیوه برگزاری کنکور شدند.

براین اساس، به تازگی طرحی یک فوریتی تحت عنوان اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در کمیسیون آموزش مجلس به تصویب رسید و برای رای گیری در صحن علنی مجلس، به هیات رییسه تقدیم گردید.

بررسی مزایا و معایب مصوبه جدید کنکور

در همین رابطه، علیرضا منادی، رییس کمیسیون آموزش مجلس، در برنامه تلویزیونی «پرسشگر» گفت: پس از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، 220 نماینده مجلس خواستار ادامه اجرای قانون مجلس در رابطه با برگزاری کنکور شدند و معتقد بودند که شورای عالی انقلاب فرهنگی نباید به این موضوع ورود کند.

برخی نمایندگان معتقدند قانون‌گذاری وظیفه مجلس است، بنابراین طرحی را درباره کنکور تهیه کردند که یک فوریت آن رای آورد و در جلسه هفته گذشته کمیسیون آموزش مصوب شد.

وی در ادامه توضیحاتش گفت: در طرح جدید مجلس برای کنکور، تأثیر قطعی معدل وجود دارد؛ اما به این شکل که برای کنکور 1403 سهم تأثیر قطعی سوابق تحصیلی (معدل) را آموزش و پرورش تعیین می‌کند و پس از آن باید در شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوب شود. همچنین برگزاری کنکور به صورت دو بار در سال در طرح مجلس وجود دارد.

منادی تاکید کرد: برای سال 1402 سهم 40 درصد قطعی سوابق تحصیلی همچنان برقرار است.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

در مردادماه همه داوطلبان کنکور باید نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

همه داوطلبان کنکور باید در مردادماه نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.