زیرصد سنجش

تاثیر قطعی معدل در کنکور 1402 چقدر است؟

تاثیر معدل در کنکور 1402
مصوبه تغییرات کنکور 1402 هنوز از سوی رییس جمهور ابلاغ نشده است؛ با این اوصاف اجرای این مصوبه برای کنکور 1402 منتفی به نظر می رسد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بر اساس مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، سهم کنکور از آزمون سراسری (کنکور) از 100 درصد یه 40 درصد  کاهش می یابد. بر این اساس 60 درصد سهم سنجش سطح علمی دانش آموزان نیز براساس سوابق تحصیلی سه سال آخر دبیرستان تعیین می شود. به گزارش تسنیم، این مصوبه جدید به تدریج و طی مدت 4 سال اجرایی خواهد شد، به این صورت که در سال های 1402 و 1403 فقط معدل امتحان نهایی سال دوازدهم، در سال 1404 سوابق تحصیلی سال های یازدهم و دوازدهم و در سال 1405 سوابق تحصیلی سه سال دهم، یازدهم و دوازدهم تعیین کننده سهم 60 درصدی در سنجش و پذیرش دانش آموزان در دانشگاه خواهد بود. بر اساس این مصوبه، کنکور در سال دو مرتبه و تنها از دروس تخصصی هر رشته برگزار خواهد شد.

اما با تمام این اوصاف، این مصوبه هنوز از سوی رییس جمهور ابلاغ نشده است!!

پیش از این رییس سازمان سنجش در ارتباط با اجرایی شدن مصوبه جدید در کنکور 1402 گفته بود: تا زمان برگزاری کنکور 1401 فرصت وجود دارد و بعد از آن اطلاع رسانی درباره شیوه برگزاری کنکور انجام خواهد شد. اگر تا 15 تیر، مصوبه کنکوری ابلاغ شد آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد، اما اگر ابلاغ نشد کنکور 1402 همانند سال 1401 است. در همین رابطه سخنگوی کمسیون اصل 90 مجلس، درباره ی جلسه مشترک اعضای کمسیون متبوعش با رئیس جمهور عنوان کرد: در این جلسه اشکالات مربوط به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد و با عنایت به مصوبه این جلسه، تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور 1402 اعمال نخواهد شد. به گزارش تسنیم؛ به نظر می‌رسد با ابلاغ نشدن مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرای آن برای سال 1402 منتفی خواهد بود.
در همین رابطه بخوانید: مصوبه تغییرات کنکور به آزمون 1402 نمی رسد.
 

پکیج های آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور و مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.