زیرصد سنجش

تاثیر قطعی معدل در کنکور 1402 چقدر است؟

تاثیر معدل در کنکور 1402
مصوبه تغییرات کنکور 1402 هنوز از سوی رییس جمهور ابلاغ نشده است؛ با این اوصاف اجرای این مصوبه برای کنکور 1402 منتفی به نظر می رسد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بر اساس مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، سهم کنکور از آزمون سراسری (کنکور) از 100 درصد یه 40 درصد  کاهش می یابد. بر این اساس 60 درصد سهم سنجش سطح علمی دانش آموزان نیز براساس سوابق تحصیلی سه سال آخر دبیرستان تعیین می شود. به گزارش تسنیم، این مصوبه جدید به تدریج و طی مدت 4 سال اجرایی خواهد شد، به این صورت که در سال های 1402 و 1403 فقط معدل امتحان نهایی سال دوازدهم، در سال 1404 سوابق تحصیلی سال های یازدهم و دوازدهم و در سال 1405 سوابق تحصیلی سه سال دهم، یازدهم و دوازدهم تعیین کننده سهم 60 درصدی در سنجش و پذیرش دانش آموزان در دانشگاه خواهد بود. بر اساس این مصوبه، کنکور در سال دو مرتبه و تنها از دروس تخصصی هر رشته برگزار خواهد شد.

اما با تمام این اوصاف، این مصوبه هنوز از سوی رییس جمهور ابلاغ نشده است!!

پیش از این رییس سازمان سنجش در ارتباط با اجرایی شدن مصوبه جدید در کنکور 1402 گفته بود: تا زمان برگزاری کنکور 1401 فرصت وجود دارد و بعد از آن اطلاع رسانی درباره شیوه برگزاری کنکور انجام خواهد شد. اگر تا 15 تیر، مصوبه کنکوری ابلاغ شد آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد، اما اگر ابلاغ نشد کنکور 1402 همانند سال 1401 است. در همین رابطه سخنگوی کمسیون اصل 90 مجلس، درباره ی جلسه مشترک اعضای کمسیون متبوعش با رئیس جمهور عنوان کرد: در این جلسه اشکالات مربوط به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد و با عنایت به مصوبه این جلسه، تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور 1402 اعمال نخواهد شد. به گزارش تسنیم؛ به نظر می‌رسد با ابلاغ نشدن مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرای آن برای سال 1402 منتفی خواهد بود.
در همین رابطه بخوانید: مصوبه تغییرات کنکور به آزمون 1402 نمی رسد.
 

پکیج های آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برنامه زمانی کنکورهای سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمون های کشوری برای سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد و بر اساس این تقویم کنکور ۱۴۰۳ هم دوبار برگزار می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شیوه برگزاری کنکور تیرماه بدون تغییر است

عبدالرسول پورعباس: کنکور تیرماه بدون تغییر است

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

واکنش شورای عای انقلاب فرهنگی به مسمومیت سریالی دانش آموزان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر را محکوم کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستور کار کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را در دستور کار خود دارند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی تغییرات مصوبه کنکور سال های 1400 و 1401

بررسی هشت تغییر مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در فاصله دو مصوبه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نکات کلیدی برای پذیرفته شدگان نهایی کنکور

پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.