زیرصد سنجش

برگزاری امتحانات نهایی در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم

اخبار کنکور 1402
 تمام دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم از خرداد 1403 باید در امتحانات نهایی شرکت کنند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تمام دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم از خرداد 1403 باید در امتحانات نهایی شرکت کنند.

حسن مروتی؛ معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش با اشاره به برگزاری نوبت اول کنکور 1402 در تاریخ 29 و 30 دی ماه امسال گفت: نوبت دوم کنکور در روزهای 15 و 16 تیر سال آینده برگزار می‌شود.
سال تحصیلی 1402-1403 سهم نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم 40 درصد، سال تحصیلی 1403-1404 سهم نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم 50 درصد، سال تحصیلی 1404-1405 سهم نمرات امتحانات نهایی پایه یازدهم و دوازدهم 60 درصد و سال 1405-1406 سهم نمرات امتحانات نهایی برای پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم 60 درصد است.

مروتی ادامه داد: اگر داوطلب در هر دو نوبت کنکور شرکت کرده باشد، هر مرحله که نمره بالاتری کسب کرده باشد ملاک قرار خواهد گرفت مگر آنکه فرد در دو گروه آزمایشی مختلف مانند ریاضی و تجربی شرکت کرده باشد، در چنین مواردی از فرد پرسش می‌شود، نتایج کدام را برای پذیرش دانشگاه‌ها استفاده خواهد کرد.

زیر 100 سنجش
زیر 100 سنجش

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش بیان کرد: با توجه به اینکه تدریس کتاب‌های درسی پایه دوازدهم برای شرکت دانش‌آموزان در کنکور دی ماه به طور کامل نخواهد بود، بنابراین این گروه از داوطلبان این نوبت را به صورت آزمایشی شرکت کنند و هدف اصلی خود را کنکور تیر ماه قرار دهند.
وی ادامه داد: برای کنکور دی ماه، کارنامه صادر خواهد شد اما انتخاب رشته فقط یک بار آن هم در تیر ماه است همچنین ثبت نام هر نوبت کنکور مجزاست و کار ثبت نام کنکور دی ماه به پایان رسیده و فرایند ثبت نام کنکور تیر ماه از 15 فروردین 1402 آغاز می‌شود البته اگر داوطلبی در کنکور دی شرکت کرده و دیگر تمایلی به شرکت در نوبت دوم کنکور نداشته باشد، می‌تواند برای ثبت‌نام اقدام نکند.

وی درباره طرح پیشنهادی مجلس برای کنکور و احتمال توقف مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: با توجه به اینکه یک میلیون داوطلب برای کنکور دی ماه ثبت‌نام کرده‌اند، مجلس نیز تأکید دارد که کنکور 1402 مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا شود و اگر مصوبه‌ای هم برای کنکور داشته باشند برای سال 1403 است.

مروتی بیان کرد: بزرگ‌ترین دغدغه شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که استرس دانش‌آموزان کاهش یابد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش مورد توجه بیشتری قرار بگیرد از سوی دیگر مجلس نیز دغدغه‌های مختلفی دارد و این پرسش را مطرح می‌کنند که آیا توان اجرای مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد؟ آیا آموزش و پرورش می‌تواند سوابق تحصیلی را دقیق اجرا کند. طبق آمار سال گذشته، سابقه تحصیلی 480 هزار داوطلب تکمیل نشده است، آیا آموزش و پرورش می‌تواند این سوابق را تا تیر سال آینده برای تمام آنها ایجاد کند؟

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورا

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.