زیرصد سنجش

بررسی مصوبه جدید تغییرات کنکور 1402 در کمیسیون آموزش

جلسه کمیسیون آموزش در ارتباط با مصوبه تغییرات کنکور
کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اعمال تغییرات در شیوه ی برگزاری کنکور تشکیل جلسه داد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

به گزارش ایسنا، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی مصوبه جدید شورای انقلاب فرهنگی در ارتباط با تغییر در شیوه ی برگزاری کنکور، در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت: قطعا آموزش و پرورش فعلی ما و حتی سازمان سنجش زیرساخت و توان اجرای بهینه این مصوبه را ندارند. مهرداد ویس کرمی در تشریح جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که در روز سه شنبه 24خرداد برگزار شد، بیان کرد: در این جلسه کمیسیون آموزش دو مبحث عمده داشتیم که با حضور آقای پورعباس رئیس سازمان سنجش و معاون وزیر علوم برگزار شد. یکی از بحث های جدی بحث معترضینی بود که تعدادی از آنها ادعا دارند که در حقشان ظلم شده و به ناحق رد شده اند که بعد از بحث های مفصل و توضیحات نماینده آنها که به کمیسیون ارائه کرده است، نهایتا قرار شد سه نفر از اعضای کمیسیون که قبلا رئیس کمیسیون مامور کرده بود به سازمان سنجش بروند و در آنجا موضوع را بررسی کنند تا به نتیجه قطعی برسند و یک رویه واحد در نظر گرفته شود تا این رویه واحد بدون تبعیض در مورد همه اجرا شود. اما بحث دیگر در مورد مصوبه جدید شورای انقلاب فرهنگی و تغییرات کنکور 1402 بود که به آقای پورعباس اعتراض داشتیم که چرا شما واکنش کارشناسی‌تان که منفی بوده را ابراز نکردید. حتی بنده گفتم شما مصوبات شورای سنجش و کمیته بعد از آن را هم در این مصوبه نادیده گرفته شده و خلاف آن عمل شده است که ایشان گفتند من خودم هم این مصوبه را قابل اجرا نمی دانم و اعلام هم کردم و فقط آمده ام آنچه را که مصوب شده توضیح دادم. یعنی خود رئیس سازمان سنجش هم معتقد است که این مصوبه تغییرات کنکور 1402 و بعد از آن قابل اجرا نیست. البته هنوز ابلاغ مصوبه نشده و متاسفانه آن را موضوع منفی می دانم که شورای انقلاب فرهنگی یعنی دبیر و رئیس آن چرا به مساله به این مهمی که میلیون ها نفر با آن درگیر هستند و برای مردم هم خیلی حیاتی و مهم است سهل انگاری می کنند و اولا به نظرات کارشناسی بی توجه هستند ثانیا تکلیف مردم را هم روشن نمی کنند. ویس کرمی خاطرنشان کرد: با اعضای کمیسیون مطرح کردیم که چه باید کرد و اگر لازم باشد از راه فشار به رئیس جمهور کاری انجام شود تا حقی از مردم ضایع نشود چرا که کارشناسی شورای سنجش، کمیته و حتی رئیس شورای سنجش می گویند این مصوبه عملیاتی نیست و مانند همان حذف کنکور در سال 87 است که تصویب شد و هیچ وقت عملی نشده، این نیز مانند آنها می شود. ولی مردم الان بحق گله‌مند هستند و استرس دارند و از رئیس جمهور انتظار داریم به عنوان رئیس شورای انقلاب فرهنگی هرچه زودتر در این مورد تصمیم بگیرند و حتی الامکان این موضوع در سال 1402 هم اجرایی نشود و با تدبیر بیشتر جوانب کار دیده شود. وی در پایان گفت: قطعا آموزش و پرورش فعلی ما و حتی سازمان سنجش زیرساخت و توان اجرای بهینه، درست و سالم این مصوبه را ندارند و خدا نکرده ممکن است به ظلم به قشر وسیعی از مردم بینجامد. پکیج آموزشی کنکور زیر صد سنجش صفر تا صد مطالب درسی به طور کامل آموزش داده شده. و دانش آموز را از هر نوع کتاب و جزوه و کلاس کمک آموزشی بی نیاز می کند.

پکیج های آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور و مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.