زیرصد سنجش

بررسی مصوبه جدید تغییرات کنکور 1402 در کمیسیون آموزش

جلسه کمیسیون آموزش در ارتباط با مصوبه تغییرات کنکور
کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اعمال تغییرات در شیوه ی برگزاری کنکور تشکیل جلسه داد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

به گزارش ایسنا، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی مصوبه جدید شورای انقلاب فرهنگی در ارتباط با تغییر در شیوه ی برگزاری کنکور، در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت: قطعا آموزش و پرورش فعلی ما و حتی سازمان سنجش زیرساخت و توان اجرای بهینه این مصوبه را ندارند. مهرداد ویس کرمی در تشریح جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که در روز سه شنبه 24خرداد برگزار شد، بیان کرد: در این جلسه کمیسیون آموزش دو مبحث عمده داشتیم که با حضور آقای پورعباس رئیس سازمان سنجش و معاون وزیر علوم برگزار شد. یکی از بحث های جدی بحث معترضینی بود که تعدادی از آنها ادعا دارند که در حقشان ظلم شده و به ناحق رد شده اند که بعد از بحث های مفصل و توضیحات نماینده آنها که به کمیسیون ارائه کرده است، نهایتا قرار شد سه نفر از اعضای کمیسیون که قبلا رئیس کمیسیون مامور کرده بود به سازمان سنجش بروند و در آنجا موضوع را بررسی کنند تا به نتیجه قطعی برسند و یک رویه واحد در نظر گرفته شود تا این رویه واحد بدون تبعیض در مورد همه اجرا شود. اما بحث دیگر در مورد مصوبه جدید شورای انقلاب فرهنگی و تغییرات کنکور 1402 بود که به آقای پورعباس اعتراض داشتیم که چرا شما واکنش کارشناسی‌تان که منفی بوده را ابراز نکردید. حتی بنده گفتم شما مصوبات شورای سنجش و کمیته بعد از آن را هم در این مصوبه نادیده گرفته شده و خلاف آن عمل شده است که ایشان گفتند من خودم هم این مصوبه را قابل اجرا نمی دانم و اعلام هم کردم و فقط آمده ام آنچه را که مصوب شده توضیح دادم. یعنی خود رئیس سازمان سنجش هم معتقد است که این مصوبه تغییرات کنکور 1402 و بعد از آن قابل اجرا نیست. البته هنوز ابلاغ مصوبه نشده و متاسفانه آن را موضوع منفی می دانم که شورای انقلاب فرهنگی یعنی دبیر و رئیس آن چرا به مساله به این مهمی که میلیون ها نفر با آن درگیر هستند و برای مردم هم خیلی حیاتی و مهم است سهل انگاری می کنند و اولا به نظرات کارشناسی بی توجه هستند ثانیا تکلیف مردم را هم روشن نمی کنند. ویس کرمی خاطرنشان کرد: با اعضای کمیسیون مطرح کردیم که چه باید کرد و اگر لازم باشد از راه فشار به رئیس جمهور کاری انجام شود تا حقی از مردم ضایع نشود چرا که کارشناسی شورای سنجش، کمیته و حتی رئیس شورای سنجش می گویند این مصوبه عملیاتی نیست و مانند همان حذف کنکور در سال 87 است که تصویب شد و هیچ وقت عملی نشده، این نیز مانند آنها می شود. ولی مردم الان بحق گله‌مند هستند و استرس دارند و از رئیس جمهور انتظار داریم به عنوان رئیس شورای انقلاب فرهنگی هرچه زودتر در این مورد تصمیم بگیرند و حتی الامکان این موضوع در سال 1402 هم اجرایی نشود و با تدبیر بیشتر جوانب کار دیده شود. وی در پایان گفت: قطعا آموزش و پرورش فعلی ما و حتی سازمان سنجش زیرساخت و توان اجرای بهینه، درست و سالم این مصوبه را ندارند و خدا نکرده ممکن است به ظلم به قشر وسیعی از مردم بینجامد. پکیج آموزشی کنکور زیر صد سنجش صفر تا صد مطالب درسی به طور کامل آموزش داده شده. و دانش آموز را از هر نوع کتاب و جزوه و کلاس کمک آموزشی بی نیاز می کند.

پکیج های آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

در مردادماه همه داوطلبان کنکور باید نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

همه داوطلبان کنکور باید در مردادماه نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.