بررسی مصوبه جدید تغییرات کنکور 1402 در کمیسیون آموزش

جلسه کمیسیون آموزش در ارتباط با مصوبه تغییرات کنکور
کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اعمال تغییرات در شیوه ی برگزاری کنکور تشکیل جلسه داد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

به گزارش ایسنا، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی مصوبه جدید شورای انقلاب فرهنگی در ارتباط با تغییر در شیوه ی برگزاری کنکور، در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت: قطعا آموزش و پرورش فعلی ما و حتی سازمان سنجش زیرساخت و توان اجرای بهینه این مصوبه را ندارند. مهرداد ویس کرمی در تشریح جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که در روز سه شنبه 24خرداد برگزار شد، بیان کرد: در این جلسه کمیسیون آموزش دو مبحث عمده داشتیم که با حضور آقای پورعباس رئیس سازمان سنجش و معاون وزیر علوم برگزار شد. یکی از بحث های جدی بحث معترضینی بود که تعدادی از آنها ادعا دارند که در حقشان ظلم شده و به ناحق رد شده اند که بعد از بحث های مفصل و توضیحات نماینده آنها که به کمیسیون ارائه کرده است، نهایتا قرار شد سه نفر از اعضای کمیسیون که قبلا رئیس کمیسیون مامور کرده بود به سازمان سنجش بروند و در آنجا موضوع را بررسی کنند تا به نتیجه قطعی برسند و یک رویه واحد در نظر گرفته شود تا این رویه واحد بدون تبعیض در مورد همه اجرا شود.
بیشتر بخوانید
زمان دقیق برگزاری دو مرحله کنکور 1402
اما بحث دیگر در مورد مصوبه جدید شورای انقلاب فرهنگی و تغییرات کنکور 1402 بود که به آقای پورعباس اعتراض داشتیم که چرا شما واکنش کارشناسی‌تان که منفی بوده را ابراز نکردید. حتی بنده گفتم شما مصوبات شورای سنجش و کمیته بعد از آن را هم در این مصوبه نادیده گرفته شده و خلاف آن عمل شده است که ایشان گفتند من خودم هم این مصوبه را قابل اجرا نمی دانم و اعلام هم کردم و فقط آمده ام آنچه را که مصوب شده توضیح دادم. یعنی خود رئیس سازمان سنجش هم معتقد است که این مصوبه تغییرات کنکور 1402 و بعد از آن قابل اجرا نیست. البته هنوز ابلاغ مصوبه نشده و متاسفانه آن را موضوع منفی می دانم که شورای انقلاب فرهنگی یعنی دبیر و رئیس آن چرا به مساله به این مهمی که میلیون ها نفر با آن درگیر هستند و برای مردم هم خیلی حیاتی و مهم است سهل انگاری می کنند و اولا به نظرات کارشناسی بی توجه هستند ثانیا تکلیف مردم را هم روشن نمی کنند.
بیشتر بخوانید
آخرین اخبار کنکور و توضیحات ریاست سازمان سنجش
ویس کرمی خاطرنشان کرد: با اعضای کمیسیون مطرح کردیم که چه باید کرد و اگر لازم باشد از راه فشار به رئیس جمهور کاری انجام شود تا حقی از مردم ضایع نشود چرا که کارشناسی شورای سنجش، کمیته و حتی رئیس شورای سنجش می گویند این مصوبه عملیاتی نیست و مانند همان حذف کنکور در سال 87 است که تصویب شد و هیچ وقت عملی نشده، این نیز مانند آنها می شود. ولی مردم الان بحق گله‌مند هستند و استرس دارند و از رئیس جمهور انتظار داریم به عنوان رئیس شورای انقلاب فرهنگی هرچه زودتر در این مورد تصمیم بگیرند و حتی الامکان این موضوع در سال 1402 هم اجرایی نشود و با تدبیر بیشتر جوانب کار دیده شود. وی در پایان گفت: قطعا آموزش و پرورش فعلی ما و حتی سازمان سنجش زیرساخت و توان اجرای بهینه، درست و سالم این مصوبه را ندارند و خدا نکرده ممکن است به ظلم به قشر وسیعی از مردم بینجامد.
بیشتر بخوانید
دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1401
پکیج آموزشی کنکور زیر صد سنجش صفر تا صد مطالب درسی به طور کامل آموزش داده شده. و دانش آموز را از هر نوع کتاب و جزوه و کلاس کمک آموزشی بی نیاز می کند.

پکیج های آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

احمئ نادری: مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برای برخی از داوطلبان کنکور 1401 کارنامه صادر نشده است

حتی با اعلام نتایج اولیه کنکور 1401، حواشی آن ادامه دارد. برای برخی از داوطلبان کنکور 1401 کارنامه صادر نشده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان کنکور 1401 اعلام شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ارائه پاسخنامه و کلید سوالات کنکور به داوطلبان کنکور 1401

پاسخنامه رتبه‌های زیر ۱۰۰هزار کشوری در گروه‌های ریاضی، علوم و انسانی و همچنین رتبه‌های کشوری زیر ۲۰ هزار در گروه آزمایشی هنر و زبان منتشر شد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کارنامه اعلام نتايج مرحله اول آزمون سراسري سال 1401

کارنامه اعلام نتايج مرحله اول آزمون سراسري سال 1401 به همراه پاسخنامه و کلید آزمون های 5 گروه آزمایشی در سایت سنجش منتشر شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

موشن گرافی انتخاب رشته کنکور 1401

سازمان سنجش جزییات انتخاب رشته را در قالب موشن گرافی تشریح کرد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.