زیرصد سنجش

انتشار کارنامه کنکوری‌ها تا ۶ مهر

انتشار-کارنامه-کنکوری‌ها-تا-6-مهر
با اعلام نتایج نهایی کنکور 1401، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد انتشار کارنامه کنکوری‌ها تا ۶ مهر صورت می پذیرد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

با اعلام نتایج نهایی کنکور 1401، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد انتشار کارنامه کنکوری‌ها تا ۶ مهر صورت می پذیرد.

بر اساس اعلام رابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرفته‌شدگان نهایی کنکور می‌توانند برای اطلاع از تاریخ و نحوه ثبت‌نام، به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه‌ کنند.

آنچه باید بدانید

آن دسته از داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد قراردارند، می‌توانند تنها در یکی از کدرشته‌ها ثبت‌نام کنند.

چنانچه یکی از کدرشته‌های دارای شرایط خاص به جای کدرشته قبولی برای داوطلبی اعلام شده‌است، این بدین معنی است که داوطلب تنها نمره علمی لازم را کسب‌کرده‌ و در ردیف معرفی‌شدگان یکی از کدرشته‌های موسسات قرارگرفته‌اند.

همچنین آن دسته از پذیرفته‌شدگانی که علاوه بر کدرشته قبولی اعلام شده، یکی از کدهای رشته‌های دارای شرایط خاص برای آنها اعلام شده است، باید توجه داشته باشند که به دلیل داشتن نمره علمی لازم در اولویت قبل از رشته قبولی اعلامی، در ردیف یکی از کدرشته‌های نیز قرار گرفته‌اند.

داوطلبانی که یکی از کد رشته‌های شرایط خاص برای آنها اعلام شده است، باید بر اساس اطلاعیه‌ای که روز شنبه ۲ مهرماه در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر می‌شود، به محل مصاحبه مراجعه‌ کنند.

شرکت نکردن در مرحله مصاحبه و سایر مراحل گزینش به معنای انصراف از تحصیل در رشته‌ها محسوب می‌شود.

داوطلبانی که در رشته‌های دارای شرایط خاص پذیرفته‌می‌شوند، اگر در رشته‌های دیگر پذیرفته شده باشند، پذیرش آنها در رشته‌های دیگر (غیر شرایط خاص) باطل می‌شود.

زیر 100 سنجش

مدارک لازم برای ثبت‌نام

براساس اعلام مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، کارنامه و سوابق فارغ‌التحصیلی پذیرفته‌شدگان در سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی در دسترس است.

تمام پذیرفته‌شدگان می‌بایست به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی مراجعه‌کنند و درخواست خود مبنی بر ارسال کارنامه فارغ‌التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه را به دانشگاه محل پذیرش ثبت‌کنند.

پس از کامل شدن فرآیند درخواست، یک کدپیگیری در اختیار داوطلب قرارمی‌گیرد؛ پذیرفته‌شدگان با ارائه این کد به دانشگاه محل پذیرش می‌توانند ثبت‌نام کنند.

دانشگاه‌ها می‌توانند سوابق تحصیلی پذیرفته‌شدگان را از کارتابل استعلام گیرندگان تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش دریافت‌کنند.

فارغ التحصیلان شهریور سال ۱۳۹۵ و بعد از آن، با مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود نیاز ندارند.

فارغ التحصیلان خرداد سال ۱۳۹۵ و قبل از آن، پس از دریافت کد پیگیری از سامانه تاییدیه مدرک تحصیلی به همراه مدارک تحصیلی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی اعلام می‌شود به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ التحصیل خود مراجعه‌کنند تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسی و تأیید، مدارک تحصیلی را اسکن کرده و در سامانه بارگذاری نمایند.

معرفی پکیج های آموزشی کنکور

تذکر مهم – سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرده است هیچ درخواستی تحت عنوان اشتباه در انتخاب رشته یا درخواست اولویت بعدی رشته انتخابی در سازمان سنجش آموزش کشور قابل بررسی نیست. لذا داوطلبان باید از ارسال درخواست با این موضوع به این سازمان خودداری نمایند.

اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی امام باقر (ع) در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر نمی‌شود. همچنین اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه امام صادق (ع) متعاقبا از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.

پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی به دانشگاه‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مدارک لازم جهت ثبت‌نام (بر مبنای نوع مدرک تحصیلی) می‌توانند به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه‌کنند.

انتشار کارنامه کنکوری‌ها تا ۶ مهر صورت می پذیرد. پس از انتشار کارنامه نتایج نهایی کنکور، متقاضیان می‌توانند پرسش‌های خود در ارتباط با اطلاعات منتشر شده در کارنامه را حداکثر تا روز چهارشنبه ۱۲ مهر ماه مطرح‌کنند.

داوطلبان برای پاسخ به پرسش‌های احتمالی خود می‌توانند به سامانه پاسخگویی سازمان سنجش مراجعه کنند یا با شماره ۴۲۱۶۳-۰۲۱ تماس بگیرند.

 

 

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

افزایش تاثیر سوابق تحصیلی

کبگانیان: اگر از امنیت و صحت امتحانات نهایی آموزش و پرورش اطمینان حاصل کنیم، تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور را افزایش خواهیم داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

داوطلبان تنها مجاز به انتخاب رشته در یک گروه آزمایشی هستند

کنکور سراسری سال سال ۱۴۰۲ در دو نوبت دی و تیر برگزار می‌شود و داوطلبان تنها مجاز به پذیرش در یکی از گروه‌های آزمایشی هستند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

اینترنت در کنکور تیرماه قطع نمی شود/ راه دیگری بیاندیشید

قطعی اینترنت در کنکور تیرماه تکرار نخواهد شد!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.