زیرصد سنجش

اعتراض به مصوبه کنکور 1402

اعتراض به مصوبه کنکور 1402
اعتراض به مصوبه کنکور 1402 بالا گرفت. پس از مجلس، تعدادی از داوطلبان کنکور 1402 نیز در اعتراض به مصوبه مقابل سازمان سنجش تجمع کردند.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

صبح امروز تعدادی از داوطلبان کنکور 1402 در اعتراض به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مقابل سازمان سنجش آموزش کشور تجمع کردند.

نکته جالب توجه، حضور دکتر احمد توکلی، رییس دیده بان شفافیت و عدالت آموزشی و عضو تشخیص مصلحت نظام در این جمع بود.

داوطلبان در اعتراض به مصوبه کنکور 1402، با سردادن شعارهایی مانند «در پرتو عدالت رئیس جمهور حمایت»، «عدالت آموزشی حق مسلم ماست»، «فریاد تک تک ما لغو تصویب شورا» و «مصوبه شورا بر ضد ما محرومان» خواهان لغو مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

اعتراض مجلس به مصوبه تغییرات کنکور 1402

پس از تصویب و ابلاغ اصلاحات و تغییرات کنکور 1402، و با بالاگرفتن بحث و نگرانی میان داوطلبان، خانواده ها و فعالان حوزه آموزش، دامنه اعتراضات و مخالفت ها به مجلس نیز کشیده شد.

نمایندگان معترض به شورای عالی انقلاب فرهنگی اخطار دادند که در صورت لغو نکردن این مصوبه، طرحی در مجلس به تصویب خواهد رسید که مصوبه شورا را از وجاهت قانونی ساقط  کند.

نمایندگان مجلس معتقد هستند شورای عالی انقلاب فرهنگی ورودی ناصحیح به این موضوع داشت. هم‌اکنون این بحث که نظام آموزشی کشور نتوانسته عدالت آموزشی را محقق کند به عنوان یک دغدغه مطرح است و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عدالت آموزشی بی‌توجه است.

آموزش و پرورش بار‌ها اعلام کرده توانایی برگزاری امتحانات نهایی را ندارد و این زیرساخت هنوز در وزارت آموزش و پرورش فراهم نیست.

مصوبه جدید کنکوری می‌تواند منجر به تقویت مافیای کنکور شود و طبقات متوسط و ضعیف جامعه آسیب خواهند دید و درنهایت خروجی مصوبه به نفع دهک‌های بالاتر است و الان هم بسیاری از دانش‌آموزان دهک‌های بالا در رشته‌های برتر پذیرفته می‌شوند.

طی روزهای گذشته مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی هم اخطار داد مبنی بر اینکه اگر مصوبه را پس نگیرند مجلس برای ایفای حقوق دانش‌آموزان ورود و طرحی را آماده خواهد کرد.

مشروح این خبر را اینجا بخوانید.

پیشتر “اعتماد” نوشت: وزیر علوم، طی نامه‌ای به معاون حقوقی رییس‌جمهور درخصوص اینکه کدام یک از قوانین مصوب مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید اجرا شود استعلام نموده که معاون حقوقی رییس‌جمهور در پاسخ به استعلام وزارت عتف صریحا اعلام می‌نماید: «مطابق تدابیر مقام معظم رهبری، هر زمان که مجلس به موضوعی ورود کرده باشد، شورای عالی انقلاب فرهنگی صلاحیت ورود ندارد.»

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستگیری فروشنده سوالات کنکور در تهران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فروشنده سوالات جعلی کنکور در تهران خبر داد!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برگزاری نخستین کنکور هوشمند در بهمن ماه

معاون امور آزمون‌های سازمان‌ سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان در بهمن‌ماه امسال خبر داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدودا ۲ هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.