زیرصد سنجش

اخطار مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخطار مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی
مجلس شورای اسلامی در رابطه با مصوبه اخیر کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی اخطار داده است.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مجلس شورای اسلامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی اخطار داده است که اگر مصوبه کنکوری اخیر خود را پس نگیرد مجلس ورود کرده و طی چند روز آینده طرحی را ارائه می کند.

مهدی اسماییلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام اخطار مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با مصوبه جدید کنکور به رادیو گفتگو گفت: مصوبه مربوط به کنکور سراسری شورای عالی انقلاب فرهنگی به مشکلات آموزش و پرورش و بی عدالتی‌های آموزشی بی توجه است.

و دست مافیای کنکور را در برگزاری کنکور و کلاس‌های آموزشی کنکور تقویت می‌کند و دانش آموزانی که تمکن و توان مالی ندارند آسیب می‌بینند.

اسماییلی افزود: مسئولان آموزش و پرورش اعلام کرده اند که در حال حاضر توان و آمادگی و زیر ساخت لازم برای برگزاری کنکور به شیوه‌ای که شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب کرده است وجود ندارد؛ ولی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرای این مصوبه اصرار دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: خروجی این مصوبه به نفع دهک‌های بالا خواهد بود لذا ضروری است که شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد این مصوبه خود تجدید نظر کند و به نظرات کارشناسان کمیسیون آموزش مجلس تمکین کند.

این نماینده همچنین گفت: یکی از دغدغه‌های ما در حوزه آموزش این است که نظام آموزشی کشور نتوانسته عدالت آموزشی را برقرار کند و در زمان شیوع کرونا ۳,۵ میلیون دانش آموز امکان دسترسی به اینترنت را نداشتند و متاسفانه عدم گسترش عدالت آموزشی همواره در نظام آموزشی کشور بوده است.

اسماعیلی با تاکید بر دغدغه های خانواده ها نسبت به کنکور و افزایش استرس دانش آموزان در سال های اخیر ادامه داد: لازمه برگزاری کنکور به صورت بهینه در کشور گسترس عدالت آموزشی در جای جای کشور است.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس عدالت آموزشی را با وجود مدارس متنوع زیر سوال برد و گفت: متاسفانه در کنار مدارس سمپاد که حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است، مدارس دیگری مانند نمونه دولتی، خاص فرهنگیان، شاهد و… نیز فعالیت می‌کنند که این مدارس باعث می‌شوند دانش آموزان مستعد از مدارس عادی و دولتی خارج شوند که این امر نیز مشکلاتی را ایجاد کرده است و این مهم نیز برخلاف عدالت آموزشی است.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کارنامه سبز کنکور سراسری 1401 منتشر شد

با اعلام سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ می‌توانند برای مشاهده کارنامه نهایی به سایت این سازمان مراجعه کنند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

زمان انتشار کارنامه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعلام شد

کارنامه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ برای تمامی داوطلبان امروز ۶ مهرماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نحوه درخواست معافیت تحصیلی برای پذیرفته شدگان در کنکور

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا نحوه درخواست معافیت تحصیلی برای مشمولان پذیرفته شده در دانشگاه‌ها را تشریح کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

اعلام جزئیات محاسبه سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲

حداکثر سهم دروس عمومی و سهم دروس تخصصی در نمره کل سابقه تحصیلی برای رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی، ۲۶ درصد عمومی ۱۴ درصد تخصصی در سال 1402 می باشد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

لغو قبولی برخی پذیرفته شدگان کنکور سراسری

اطلاعیه مهم سازمان سنجش درباره لغو قبولی برخی پذیرفته شدگان کنکور سراسری منتشر شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

انتشار کارنامه کنکوری‌ها تا ۶ مهر

با اعلام نتایج نهایی کنکور 1401، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد انتشار کارنامه کنکوری‌ها تا ۶ مهر صورت می پذیرد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.