زیرصد سنجش

اخطار مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخطار مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی
مجلس شورای اسلامی در رابطه با مصوبه اخیر کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی اخطار داده است.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مجلس شورای اسلامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی اخطار داده است که اگر مصوبه کنکوری اخیر خود را پس نگیرد مجلس ورود کرده و طی چند روز آینده طرحی را ارائه می کند.

مهدی اسماییلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام اخطار مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با مصوبه جدید کنکور به رادیو گفتگو گفت: مصوبه مربوط به کنکور سراسری شورای عالی انقلاب فرهنگی به مشکلات آموزش و پرورش و بی عدالتی‌های آموزشی بی توجه است.

و دست مافیای کنکور را در برگزاری کنکور و کلاس‌های آموزشی کنکور تقویت می‌کند و دانش آموزانی که تمکن و توان مالی ندارند آسیب می‌بینند.

اسماییلی افزود: مسئولان آموزش و پرورش اعلام کرده اند که در حال حاضر توان و آمادگی و زیر ساخت لازم برای برگزاری کنکور به شیوه‌ای که شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب کرده است وجود ندارد؛ ولی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرای این مصوبه اصرار دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: خروجی این مصوبه به نفع دهک‌های بالا خواهد بود لذا ضروری است که شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد این مصوبه خود تجدید نظر کند و به نظرات کارشناسان کمیسیون آموزش مجلس تمکین کند.

این نماینده همچنین گفت: یکی از دغدغه‌های ما در حوزه آموزش این است که نظام آموزشی کشور نتوانسته عدالت آموزشی را برقرار کند و در زمان شیوع کرونا ۳,۵ میلیون دانش آموز امکان دسترسی به اینترنت را نداشتند و متاسفانه عدم گسترش عدالت آموزشی همواره در نظام آموزشی کشور بوده است.

اسماعیلی با تاکید بر دغدغه های خانواده ها نسبت به کنکور و افزایش استرس دانش آموزان در سال های اخیر ادامه داد: لازمه برگزاری کنکور به صورت بهینه در کشور گسترس عدالت آموزشی در جای جای کشور است.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس عدالت آموزشی را با وجود مدارس متنوع زیر سوال برد و گفت: متاسفانه در کنار مدارس سمپاد که حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است، مدارس دیگری مانند نمونه دولتی، خاص فرهنگیان، شاهد و… نیز فعالیت می‌کنند که این مدارس باعث می‌شوند دانش آموزان مستعد از مدارس عادی و دولتی خارج شوند که این امر نیز مشکلاتی را ایجاد کرده است و این مهم نیز برخلاف عدالت آموزشی است.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورا

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.