زیرصد سنجش

اخطار مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخطار مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی
مجلس شورای اسلامی در رابطه با مصوبه اخیر کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی اخطار داده است.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مجلس شورای اسلامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی اخطار داده است که اگر مصوبه کنکوری اخیر خود را پس نگیرد مجلس ورود کرده و طی چند روز آینده طرحی را ارائه می کند.

مهدی اسماییلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام اخطار مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با مصوبه جدید کنکور به رادیو گفتگو گفت: مصوبه مربوط به کنکور سراسری شورای عالی انقلاب فرهنگی به مشکلات آموزش و پرورش و بی عدالتی‌های آموزشی بی توجه است.

و دست مافیای کنکور را در برگزاری کنکور و کلاس‌های آموزشی کنکور تقویت می‌کند و دانش آموزانی که تمکن و توان مالی ندارند آسیب می‌بینند.

اسماییلی افزود: مسئولان آموزش و پرورش اعلام کرده اند که در حال حاضر توان و آمادگی و زیر ساخت لازم برای برگزاری کنکور به شیوه‌ای که شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب کرده است وجود ندارد؛ ولی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرای این مصوبه اصرار دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: خروجی این مصوبه به نفع دهک‌های بالا خواهد بود لذا ضروری است که شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد این مصوبه خود تجدید نظر کند و به نظرات کارشناسان کمیسیون آموزش مجلس تمکین کند.

این نماینده همچنین گفت: یکی از دغدغه‌های ما در حوزه آموزش این است که نظام آموزشی کشور نتوانسته عدالت آموزشی را برقرار کند و در زمان شیوع کرونا ۳,۵ میلیون دانش آموز امکان دسترسی به اینترنت را نداشتند و متاسفانه عدم گسترش عدالت آموزشی همواره در نظام آموزشی کشور بوده است.

اسماعیلی با تاکید بر دغدغه های خانواده ها نسبت به کنکور و افزایش استرس دانش آموزان در سال های اخیر ادامه داد: لازمه برگزاری کنکور به صورت بهینه در کشور گسترس عدالت آموزشی در جای جای کشور است.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس عدالت آموزشی را با وجود مدارس متنوع زیر سوال برد و گفت: متاسفانه در کنار مدارس سمپاد که حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است، مدارس دیگری مانند نمونه دولتی، خاص فرهنگیان، شاهد و… نیز فعالیت می‌کنند که این مدارس باعث می‌شوند دانش آموزان مستعد از مدارس عادی و دولتی خارج شوند که این امر نیز مشکلاتی را ایجاد کرده است و این مهم نیز برخلاف عدالت آموزشی است.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

منع ثبت نام دختران افغان در کنکور 1402

وزارت تحصیلات عالی طالبان در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان، ثبت‌نام دختران در آزمون کنکور سال ۱۴۰۲ را ممنوع اعلام کرد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعلیق اجرای مصوبه کنکوری بنا بر دستور رییس جمهور؟!

آیا اجرای مصوبه کنکوری تعلیق می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

پاسخنامه اولیه کنکور دی ماه

کلید اولیه سوالات نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

افزایش تاثیر سوابق تحصیلی

کبگانیان: اگر از امنیت و صحت امتحانات نهایی آموزش و پرورش اطمینان حاصل کنیم، تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور را افزایش خواهیم داد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

داوطلبان تنها مجاز به انتخاب رشته در یک گروه آزمایشی هستند

کنکور سراسری سال سال ۱۴۰۲ در دو نوبت دی و تیر برگزار می‌شود و داوطلبان تنها مجاز به پذیرش در یکی از گروه‌های آزمایشی هستند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

اینترنت در کنکور تیرماه قطع نمی شود/ راه دیگری بیاندیشید

قطعی اینترنت در کنکور تیرماه تکرار نخواهد شد!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.