زیرصد سنجش

چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟

چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟

چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟

چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟ این سوال خیلی از داوطلبان و دانش‌آموزان کنکوری که به‌دنبال کسب یک رتبه خوب و موفقیت در کنکور هستند. در این نوشته به این سوال پاسخ می دهیم.

انتخاب درست منابع آموزشی کنکور یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای دستیابی به یک رتبه عالی محسوب می‌شود. انتخاب یک منبع درست معمولاً برای هر درس، در درجه اول قرار دارد.

برای کسب یک درصد خوب در درس زیست‌شناسی، کتاب درسی در اولویت است. به عبارت دیگر برای پاسخ به سوال چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟ باید به شما بگوییم که کلید اصلی دستیابی به این هدف، تسلط کامل بر کتاب درسی است.

منظور از تسلط کامل بر کتاب این است که به‌گونه‌ای درس را بخوانید که توانایی پاسخ‌گویی به هر سوالی را داشته باشید. شما لازم است هر فصل و هر پاراگراف را به‌دقت و چندین‌بار بخوانید. بسیاری از فصل های درس زیست‌شناسی به یکدیگر مرتبط هستند، اما در سال‌های مختلف تحصیلی پخش شده‌اند. بنا براین داشتن اشراف کامل بر کلیه مباحث سه سال دبیرستان الزامیست.

برخی از راهکارهای اینکه چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟

انتخاب پکیج تدریس زیست کنکور

همان‌طور که گفتیم مهم‌ترین فاکتور برای کسب یک درصد خوب در درس زیست‌شناسی، تسلط کامل بر کتاب درسی است. با کمک منابع آموزشی و با تمرین و تکرار بیشتر می توانید به درک بهتری از مباحث برسید. بهترین پکیج آموزشی زیست کنکور پکیجی است که به سرفصل های هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم به یک اندازه بپردازد و در تدریس زیست کنکور به آموزش تشریحی و مفهومی دروس و ارائه نکات تستی و کنکوری به یک اندازه اهمیت دهد.

مرور پیوسته و منظم

بعد از مطالعه دروس با استفاده از پکیج تدریس زیست کنکور و برای تسلط هر چه بیشتر بر مباحث، مرور درس‌ها الزامیست. همان‌طور که می‌دانید کنکور یک مسیر حداقل یک‌ساله است و شما نیاز دارید که مدام مطالب پیشین را مرور کنید. بهترین روش مرور مطالب، استفاده از نمودارها و جدول های خلاصه شده ای است در بسته آموزشی زیست کنکور و در پایان هر مبحث از آن استفاده شده است.

آشنایی با روش‌های تست‌زنی صحیح

یکی از بهترین روش‌های تست‌زنی تحلیل و بررسی نکات موجود در تست‌هاست. تحلیل سوالات کنکورهای پیشین هم بسیار مهم است. تست‌های کنکور بسیار منحرف‌کننده هستند و هر کدام از آن‌ها ممکن است یک نکته‌ی پنهان داشته باشند که نیاز به بررسی دقیق دارد. بنابر همین اصل یکی از بخش های مهم در بهترین پکیج زیست کنکور آنالیز و تحلیل تست های کنکورهای گذشته است.

خلاصه نویسی

یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای مطالعه هر درس، خلاصه نویسی است. شما با خلاصه نویسی، بهتر یاد می‌گیرید و در زمان مرور و جمع‌بندی هم می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید. همانطور که گفته شد نمودارهای جمع بندی و خلاصه مباحث موجود در پکیج آموزشی زیست کنکور می تواند مرجع کاملی برای این منظور به حساب بیاید.

برنامه‌ریزی اصولی و صحیح

 یکی از مهم‌ترین موارد در رابطه با مطالعه‌ی درس زیست‌شناسی، انجام یک برنامه‌ریزی اصولی و صحیح است. ساعت مطالعه برای هر داوطلب، با توجه به شرایط فرد متفاوت است. اما با توجه به ضریب بالای این درس در کنکور تجربی حتما باید ساعت مطالعه قابل‌قبولی داشته باشید و معمولاً توصیه می‌شود که ساعت مطالعه‌ی این درس نسبت‌به دیگر دروس بیشتر باشد.

در پایان در پاسخ به سوال چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟ باید بگوییم موفقیت در کنکور نیازمند تلاش و پشتکار زیاد و استفاده از راه و روش‌های درست و اصولی است. اگر افراد دیگر توانسته‌اند که در این مسیر موفق شوند، حتماً شما هم حتما می‌توانید. ما در این‌جا سعی داشتیم به شما راه و روش‌هایی معرفی کنیم تا کسب درصد 100 در درس زیست برای شما قابل دستیابی باشد. شما می‌توانید از این روش‌ها کمک بگیرید و با مطالعه عمیق و اصولی کتاب درسی و با استفاده از پکیج کامل زیست کنکور و همچنین تلاش و پشتکار مستمر، به هدف خود دست پیدا کنید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
بارم بندی امتحان نهایی فیزیک دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی فیزیک دوازدهم

مباحث مهم ریاضی در کنکور تجربی

مباحث مهم ریاضی کنکور تجربی

مباحث مهم زیست کنکور

مباحث مهم زیست کنکور

بررسی مباحث مهم زیست کنکور
مباحث مهم شیمی کنکور

مباحث مهم شیمی کنکور

مباحث مهم فیزیک کنکور

مباحث مهم فیزیک کنکور

برنامه ریزی ماه آخر کنکور

برنامه ریزی ماه آخر کنکور

هفته های آخر کنکور | روزهای طلایی جمع بندی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.