زیرصد سنجش

چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟

چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟

چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟

چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟ این سوال خیلی از داوطلبان و دانش‌آموزان کنکوری که به‌دنبال کسب یک رتبه خوب و موفقیت در کنکور هستند. در این نوشته به این سوال پاسخ می دهیم.

انتخاب درست منابع آموزشی کنکور یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای دستیابی به یک رتبه عالی محسوب می‌شود. انتخاب یک منبع درست معمولاً برای هر درس، در درجه اول قرار دارد.

برای کسب یک درصد خوب در درس زیست‌شناسی، کتاب درسی در اولویت است. به عبارت دیگر برای پاسخ به سوال چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟ باید به شما بگوییم که کلید اصلی دستیابی به این هدف، تسلط کامل بر کتاب درسی است.

منظور از تسلط کامل بر کتاب این است که به‌گونه‌ای درس را بخوانید که توانایی پاسخ‌گویی به هر سوالی را داشته باشید. شما لازم است هر فصل و هر پاراگراف را به‌دقت و چندین‌بار بخوانید. بسیاری از فصل های درس زیست‌شناسی به یکدیگر مرتبط هستند، اما در سال‌های مختلف تحصیلی پخش شده‌اند. بنا براین داشتن اشراف کامل بر کلیه مباحث سه سال دبیرستان الزامیست.

برخی از راهکارهای اینکه چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟

انتخاب پکیج تدریس زیست کنکور

همان‌طور که گفتیم مهم‌ترین فاکتور برای کسب یک درصد خوب در درس زیست‌شناسی، تسلط کامل بر کتاب درسی است. با کمک منابع آموزشی و با تمرین و تکرار بیشتر می توانید به درک بهتری از مباحث برسید. بهترین پکیج آموزشی زیست کنکور پکیجی است که به سرفصل های هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم به یک اندازه بپردازد و در تدریس زیست کنکور به آموزش تشریحی و مفهومی دروس و ارائه نکات تستی و کنکوری به یک اندازه اهمیت دهد.

مرور پیوسته و منظم

بعد از مطالعه دروس با استفاده از پکیج تدریس زیست کنکور و برای تسلط هر چه بیشتر بر مباحث، مرور درس‌ها الزامیست. همان‌طور که می‌دانید کنکور یک مسیر حداقل یک‌ساله است و شما نیاز دارید که مدام مطالب پیشین را مرور کنید. بهترین روش مرور مطالب، استفاده از نمودارها و جدول های خلاصه شده ای است در بسته آموزشی زیست کنکور و در پایان هر مبحث از آن استفاده شده است.

آشنایی با روش‌های تست‌زنی صحیح

یکی از بهترین روش‌های تست‌زنی تحلیل و بررسی نکات موجود در تست‌هاست. تحلیل سوالات کنکورهای پیشین هم بسیار مهم است. تست‌های کنکور بسیار منحرف‌کننده هستند و هر کدام از آن‌ها ممکن است یک نکته‌ی پنهان داشته باشند که نیاز به بررسی دقیق دارد. بنابر همین اصل یکی از بخش های مهم در بهترین پکیج زیست کنکور آنالیز و تحلیل تست های کنکورهای گذشته است.

خلاصه نویسی

یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای مطالعه هر درس، خلاصه نویسی است. شما با خلاصه نویسی، بهتر یاد می‌گیرید و در زمان مرور و جمع‌بندی هم می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید. همانطور که گفته شد نمودارهای جمع بندی و خلاصه مباحث موجود در پکیج آموزشی زیست کنکور می تواند مرجع کاملی برای این منظور به حساب بیاید.

برنامه‌ریزی اصولی و صحیح

 یکی از مهم‌ترین موارد در رابطه با مطالعه‌ی درس زیست‌شناسی، انجام یک برنامه‌ریزی اصولی و صحیح است. ساعت مطالعه برای هر داوطلب، با توجه به شرایط فرد متفاوت است. اما با توجه به ضریب بالای این درس در کنکور تجربی حتما باید ساعت مطالعه قابل‌قبولی داشته باشید و معمولاً توصیه می‌شود که ساعت مطالعه‌ی این درس نسبت‌به دیگر دروس بیشتر باشد.

در پایان در پاسخ به سوال چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟ باید بگوییم موفقیت در کنکور نیازمند تلاش و پشتکار زیاد و استفاده از راه و روش‌های درست و اصولی است. اگر افراد دیگر توانسته‌اند که در این مسیر موفق شوند، حتماً شما هم حتما می‌توانید. ما در این‌جا سعی داشتیم به شما راه و روش‌هایی معرفی کنیم تا کسب درصد 100 در درس زیست برای شما قابل دستیابی باشد. شما می‌توانید از این روش‌ها کمک بگیرید و با مطالعه عمیق و اصولی کتاب درسی و با استفاده از پکیج کامل زیست کنکور و همچنین تلاش و پشتکار مستمر، به هدف خود دست پیدا کنید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
زیست شناسی یازدهم

بررسی زیست شناسی یازدهم | بودجه بندی و اهمیت در کنکور

بسته آموزشی زیست یازدهم زیر 100 سنجش با هدف ارتقا معدل و نمره امتحانات مدرسه و تقویت فرآیند مطالعه درس زیست برای آمادگی کنکور از پایه، آماده شده است.
بررسی زیست شناسی دهم

بررسی زیست شناسی دهم | بودجه بندی و اهمیت در کنکور

بسته آموزشی زیست دهم زیر 100 سنجش با هدف ارتقا معدل و نمره امتحانات مدرسه و آغاز فرآیند مطالعه درس زیست برای آمادگی کنکور از پایه، آماده شده است.
قبولی در رشته پزشکی

برای قبولی در رشته پزشکی چه کنیم؟

برای قبولی در رشته پزشکی چه کارهایی باید کنیم؟
برنامه ریزی درسی برای کنکور

برنامه ریزی درسی برای کنکور 1402

آرامش قبل از کنکور

آرامش قبل از کنکور

دو هفته مانده به کنکور مطلب جدید یاد نگیرید!
دانش آموزان پایه دوازدهم و کنکور دی ماه

کنکور دی ماه و دانش آموزان پایه دوازدهم

دانش آموزان پایه دوازدهم کنکور دی ماه را به عنوان یک کنکور آزمایشی در نظر بگیرند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.