زیرصد سنجش

چگونه رتبه زیر 100 شویم؟ راهکار رتبه برتر شدن در کنکور

رتبه برتر کنکور

موفق شدن در کنکور سراسری و رتبه برتر شدن، آرزو و خواسته بسیاری از دانش‌آموزان است. حال سوال به وجود می‌آید که چگونه رتبه زیر 100 شویم؟ برای رتبه برتر شدن در کنکور چه مراحلی باید طی شود؟ برای رسیدن به موفقیت در کنکور و دستیابی به رتبه برتر باید یک برنامه‌ریزی منسجم داشته و به آن پایبند بود. دستیابی به این هدف مشروط به تلاش مضاعف، انگیزه و اشتیاق کافی است. دانش‌آموزان نباید در برابر مشکلات دلسرد شده و خستگی‌هایشان را کنترل کنند.

در واقع رمز و راز موفقیت در کنکور همین مسائل ساده ولی مهم و با اهمیت است. در ادامه نکات و تکنیک‌های لازم برای موفقیت و دستیابی به رتبه زیر 100 عنوان می‌شود.

چگونه رتبه زیر 100 شویم

چگونه رتبه زیر 100 شویم؟

اکثر دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری، روش‌های خاصی برای مطالعه دروس عمومی و تخصصی خود دارند. اما در صورتی که به دنبال جواب سوال چگونه رتبه زیر 100 شویم؟ باشند، باید به اصول و قوانین خاصی پایبند باشند. در ادامه مهم‌ترین این اصول عنوان می‌شود؛

1. برنامه‌ریزی مناسب

مطمئناً همه افراد با اهمیت برنامه‌ریزی آشنا هستند. بدون برنامه‌ریزی حتی با وجود ساعت‌ها مطالعه، نتیجه مطلوبی بدست نمی‌آید. در صورتی که دانش‌آموز به دنبال رتبه برتر شدن باشد، باید یک برنامه‌ریزی دقیق و منسجم داشته باشد. همچنین باید توجه داشت که برنامه‌ریزی متناسب با شرایط داوطلب بوده و موجب خستگی و بی‌انگیزگی او نشود.

2. استفاده از منابع اصولی

عموماً داوطلبانی که رتبه زیر 100 دارند، از منابع آموزشی اصولی و مناسب استفاده می‌کنند. مطالعه کتاب درسی اولین قدن برای دستیابی به رتبه برتر است. در مرحله بعدی باید به سراغ منابع کمک آموزشی رفت. این منابع کمک آموزشی باید به بهترین شکل داوطلب را برای آزمون کنکور آماده کنند.

معرفی بهترین پکیج آموزشی کنکور

3. بهبود مهارت تست‌زنی

چگونه رتبه زیر 100 شویم؟ کنکور آزمونی تستی است و مهارت تست‌زنی در آن جزو موارد بسیار مهم به شمار می‌رود. در واقع یکی از روش‌های رتبه برتر شدن، بهبود مهارت تست‌زنی است. با تقویت مهارت تست‌زنی می‌توان در مدت زمان کمتری، تعداد تست‌های بیشتری حل کرده و از رقبا جلو افتاد. همچنین اگر دانش‌آموز با روش حل سوالات آشنا باشد، استرس کمتری تجربه کرده و در آرامش بیشتری می‌تواند آزمون خود را به سرانجام برساند.

رای کسب مهارت در تست زنی استفاده از پکیج های کنکوری می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

4. شرکت در آزمون‌های آزمایشی و جامع

یکی دیگر از روش‌های رتبه برتر شدن، شرکت در آزمون‌های شبیه‌سازی شده است. در هربار شرکت در این آزمون‌ها می‌توان خود را برای کنکور آزمود. همچنین این آزمون‌ها استرس داوطلبان را در جلسه اصلی کنکور به طرز قابل توجهی کم می‌کند. آزمون‌های آزمایشی جامع با سوالات تألیفی مناسب، بهترین گزینه برای داوطلبان در جهت فرار از استرس کنکور و آمادگی بیشتر هستند.

5. مشورت با مشاوران باتجربه و کاربلد

سوال چگونه رتبه زیر 100 شویم نباید دانش‌آموز را نگران کند. با توجه به مطالب گفته شده، داوطلبان به این باور رسیده‌اند که دستیابی به چنین رتبه‌ای امکان‌پذیر خواهد بود. یکی دیگر از اصول رسیدن به رتبه‌های برتر، مشورت با یک مشاور باتجربه و کاربلد است. این مشاوران بهترین راهنمای دانش‌آموز در این مسیر سخت و پرتلاطم است. بهتر است در این راستا از مشاورانی استفاده شود که خود رتبه برتر و زیر 100 داشته‌اند تا در نهایت یک مشاوره واقعی در اختیار داوطلب قرار گیرد.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
معرفی پکیج های آموزشی کنکور

پکیج های آموزشی کنکور

پکیج های آموزشی کنکور در گام اول باید جامع و فراگیر باشد. یعنی تمامی سرفصل های مرتبط با کنکور و دروس اصلی امتحانات نهایی پوشش دهد.
ترمیم معدل

همه چیز درباره ترمیم معدل

تاثیرگذاری سوابق تحصیلی بر کنکور سراسری، یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان پایه دوازدهم یا افراد پشت کنکوری است. نمراتی که دانش آموزان در امتحانات پایانی دوره دوم متوسطه کسب می کنند، به صورت مستقیم در نتیجه کنکور آن ها تاثیرگذار است.
انتخاب رشته تضمینی

انتخاب رشته تضمینی

انتخاب رشته تضمینی شعار اصلی بازار داغ این روزهای کنکور سراسری است. اما آیا واقعا انتخاب رشته تضمینی وجود دارد؟
موثر درس بخوانیم

موثر درس بخوانیم

زیاد درس خواندن همیشه نتیجه نمی دهد، اصل بر این است که موثر درس بخوانیم.
بررسی-کارنامه-کنکور

بررسی کارنامه کنکور سراسری شامل چه اطلاعاتی می شود؟

بررسی کارنامه کنکور سراسری و آگاهی از اینکه موارد مندرج در کارنامه چه اطلاعاتی در اختیار ما می گذارد، گام اول در رسیدن به یک انتخاب رشته اصولی و نتیجه بخش است.
هفت گام اساسی تا موفقیت

هفت گام اساسی تا موفقیت

کنکور سراسری، مسیری پر پیچ و خم است که تمامی دانش‌آموزان در سه سال انتهایی دبیرستان با آن رو به رو خواهند شد. اگر شما هم از آن دست دانش آموزانی هستید که موفقیت و رسیدن به جایگاه های شغلی و مالی خود را در گرو دانشگاه و تحصیل در دانشگاه های مشهور می دانید، برای رسیدن به این خواسته ها باید بتوانید از پس این مشکلات بربیایید.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.