زیرصد سنجش

چگونه رتبه زیر 100 شویم؟ راهکار رتبه برتر شدن در کنکور

رتبه برتر کنکور

موفق شدن در کنکور سراسری و رتبه برتر شدن، آرزو و خواسته بسیاری از دانش‌آموزان است. حال سوال به وجود می‌آید که چگونه رتبه زیر 100 شویم؟ برای رتبه برتر شدن در کنکور چه مراحلی باید طی شود؟ برای رسیدن به موفقیت در کنکور و دستیابی به رتبه برتر باید یک برنامه‌ریزی منسجم داشته و به آن پایبند بود. دستیابی به این هدف مشروط به تلاش مضاعف، انگیزه و اشتیاق کافی است. دانش‌آموزان نباید در برابر مشکلات دلسرد شده و خستگی‌هایشان را کنترل کنند.

در واقع رمز و راز موفقیت در کنکور همین مسائل ساده ولی مهم و با اهمیت است. در ادامه نکات و تکنیک‌های لازم برای موفقیت و دستیابی به رتبه زیر 100 عنوان می‌شود.

چگونه رتبه زیر 100 شویم

چگونه رتبه زیر 100 شویم؟

اکثر دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری، روش‌های خاصی برای مطالعه دروس عمومی و تخصصی خود دارند. اما در صورتی که به دنبال جواب سوال چگونه رتبه زیر 100 شویم؟ باشند، باید به اصول و قوانین خاصی پایبند باشند. در ادامه مهم‌ترین این اصول عنوان می‌شود؛

1. برنامه‌ریزی مناسب

مطمئناً همه افراد با اهمیت برنامه‌ریزی آشنا هستند. بدون برنامه‌ریزی حتی با وجود ساعت‌ها مطالعه، نتیجه مطلوبی بدست نمی‌آید. در صورتی که دانش‌آموز به دنبال رتبه برتر شدن باشد، باید یک برنامه‌ریزی دقیق و منسجم داشته باشد. همچنین باید توجه داشت که برنامه‌ریزی متناسب با شرایط داوطلب بوده و موجب خستگی و بی‌انگیزگی او نشود.

2. استفاده از منابع اصولی

عموماً داوطلبانی که رتبه زیر 100 دارند، از منابع آموزشی اصولی و مناسب استفاده می‌کنند. مطالعه کتاب درسی اولین قدن برای دستیابی به رتبه برتر است. در مرحله بعدی باید به سراغ منابع کمک آموزشی رفت. این منابع کمک آموزشی باید به بهترین شکل داوطلب را برای آزمون کنکور آماده کنند.

معرفی بهترین پکیج آموزشی کنکور

3. بهبود مهارت تست‌زنی

چگونه رتبه زیر 100 شویم؟ کنکور آزمونی تستی است و مهارت تست‌زنی در آن جزو موارد بسیار مهم به شمار می‌رود. در واقع یکی از روش‌های رتبه برتر شدن، بهبود مهارت تست‌زنی است. با تقویت مهارت تست‌زنی می‌توان در مدت زمان کمتری، تعداد تست‌های بیشتری حل کرده و از رقبا جلو افتاد. همچنین اگر دانش‌آموز با روش حل سوالات آشنا باشد، استرس کمتری تجربه کرده و در آرامش بیشتری می‌تواند آزمون خود را به سرانجام برساند.

رای کسب مهارت در تست زنی استفاده از پکیج های کنکوری می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

4. شرکت در آزمون‌های آزمایشی و جامع

یکی دیگر از روش‌های رتبه برتر شدن، شرکت در آزمون‌های شبیه‌سازی شده است. در هربار شرکت در این آزمون‌ها می‌توان خود را برای کنکور آزمود. همچنین این آزمون‌ها استرس داوطلبان را در جلسه اصلی کنکور به طرز قابل توجهی کم می‌کند. آزمون‌های آزمایشی جامع با سوالات تألیفی مناسب، بهترین گزینه برای داوطلبان در جهت فرار از استرس کنکور و آمادگی بیشتر هستند.

5. مشورت با مشاوران باتجربه و کاربلد

سوال چگونه رتبه زیر 100 شویم نباید دانش‌آموز را نگران کند. با توجه به مطالب گفته شده، داوطلبان به این باور رسیده‌اند که دستیابی به چنین رتبه‌ای امکان‌پذیر خواهد بود. یکی دیگر از اصول رسیدن به رتبه‌های برتر، مشورت با یک مشاور باتجربه و کاربلد است. این مشاوران بهترین راهنمای دانش‌آموز در این مسیر سخت و پرتلاطم است. بهتر است در این راستا از مشاورانی استفاده شود که خود رتبه برتر و زیر 100 داشته‌اند تا در نهایت یک مشاوره واقعی در اختیار داوطلب قرار گیرد.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
دانش آموزان پایه دوازدهم و کنکور دی ماه

کنکور دی ماه و دانش آموزان پایه دوازدهم

دانش آموزان پایه دوازدهم کنکور دی ماه را به عنوان یک کنکور آزمایشی در نظر بگیرند.
برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم

برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور

بعد از تصویب و ابلاغ دستور اجرای مصوبه جدید کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکی از بزرگترین چالش ها هم برای داوطلبان و هم برای کارشناسان و مشاوران آموزشی، نحوه برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور و امتحانات نهایی است.
بهترین روش مطالعه ریاضی دهم

بهترین روش مطالعه ریاضی دهم

ریاضی همواره از دروس چالش برانگیز و به نوعی بسیار مهم در تمامی مقاطع تحصیلی، از جمله پایه دهم کلیه رشته ها بوده است. دراین میان یافتن بهترین شیوه مطالعه ریاضی دهم دغدغه بسیاری از دانش آموزان در بدو ورود ه دوره دوم متوسطه است.
بهترین روش مطالعه ریاضی یازدهم

بهترین روش مطالعه ریاضی یازدهم

فرقی ندارد چه پایه ای هستید یا چه رشته ای می خوانید، ریاضی همواره همراه شماست. البته متناسب با رشته ی تحصیلی تان میزان اهمیت و درجه سختی سرفصل های آن متفاوت است.
بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم

بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم

بررسی بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم
بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم

بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم

بررسی بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم برای کسب بهترین نتیجه در امتحان نهایی و کنکور سراسری
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.