زیرصد سنجش

ورزش و نقش آن بر افزایش یادگیری

نقش ورزش در یادگیری

در فرآیند آموزش عوامل زیادی تاثیرگذار هستند. در این میان به نقش ورزش در یادگیری بسیار پرداخته شده است.

 بسیاری از مدارس و آموزشگاه های موفق، ورزش را به عنوان بخشی از برنامه ‌های اصلی خود قرار می دهند. طبق تحقیقات انجام شده و نتایج آن، دانش آموزانی که به طور مرتب ورزش کرده و در فعالیت های بدنی شرکت می‌ کنند، در مقایسه با دانش‌آموزان کم تحرک از سلامت روانی مطلوب تری برخوردارند و نتایج بهتری در آزمون های مختلف کسب می کنند. ترکیب کردن ورزش با آموزش، سبب کاهش سطح اضطراب، استرس و افسردگی می شود.

ورزش چگونه سبب افزایش یادگیری می شود؟

بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که اختصاص دادن زمانی از برنامه درسی به ورزش و فعالیت بدنی، بر عملکرد تحصیلی دانش آموزان مخصوصا دانش آموزان کنکوری تأثیر منفی می گذارد. اما نتایج بدست آمده نشان دهنده این است که مشارکت در ورزش و فعالیت های بدنی، چه داخل کلاس و چه خارج از آن، بر عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان تأثیر مستقیم و مثبتی می گذارد. همچنین ورزش کردن به صورت تفریحی و یا کسب موفقیت در این زمینه سبب افزایش انگیزه برای درس خواندن در می شود و سبب می شود اعتماد به نفس افراد بیشتر شود.

ورزش

ورزش کردن علاوه بر افزایش یادگیری، اگر به صورت مداوم و پیوسته انجام شود، بر روی خواب و تغذیه شما در دوران کنکور نیز تاثیر مثبتی می گذارد. ورزش می ‌تواند کیفیت و کمیت خواب شما در مراحل حساس جمع بندی به روش‌ های مستقیم و غیر مستقیم بهبود بخشد.

اینجا بخوانید: تغذیه مناسب برای دانش آموزان

داشتن تغذیه مناسب یکی دیگر از مزیت های ورزش کردن است که علاوه بر تاثیر گذاشتن بر روی وزن و روند عضله سازی به طور غیر مستقیم بر روی یادگیری تاثیر گذاشته و انرژی مورد نیاز برای مطالعه طولانی مدت را فراهم می کند.

 انجام دادن ورزش صبحگاهی قبل از شروع مطالعه و در ابتدای صبح سبب افزایش توانایی در یادگیری می‌ شود. هم‌چنین دانش آموزان مباحث سخت و جدید را بسیار سریع‌ تر و با بازدهی بیشتر یاد می‌ گیرند.

علاوه بر این، ورزش صبحگاهی باعث شادی و نشاط بدن و در نتیجه افزایش تمرکز و حافظه می شود. پس هرچند به مدت خیلی کم ولی ورزش را همیشه در ابتدای برنامه خود قرار دهید که فعالیتی ضروری است.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
معرفی پکیج های آموزشی کنکور

پکیج های آموزشی کنکور

پکیج های آموزشی کنکور در گام اول باید جامع و فراگیر باشد. یعنی تمامی سرفصل های مرتبط با کنکور و دروس اصلی امتحانات نهایی پوشش دهد.
ترمیم معدل

همه چیز درباره ترمیم معدل

تاثیرگذاری سوابق تحصیلی بر کنکور سراسری، یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان پایه دوازدهم یا افراد پشت کنکوری است. نمراتی که دانش آموزان در امتحانات پایانی دوره دوم متوسطه کسب می کنند، به صورت مستقیم در نتیجه کنکور آن ها تاثیرگذار است.
انتخاب رشته تضمینی

انتخاب رشته تضمینی

انتخاب رشته تضمینی شعار اصلی بازار داغ این روزهای کنکور سراسری است. اما آیا واقعا انتخاب رشته تضمینی وجود دارد؟
موثر درس بخوانیم

موثر درس بخوانیم

زیاد درس خواندن همیشه نتیجه نمی دهد، اصل بر این است که موثر درس بخوانیم.
بررسی-کارنامه-کنکور

بررسی کارنامه کنکور سراسری شامل چه اطلاعاتی می شود؟

بررسی کارنامه کنکور سراسری و آگاهی از اینکه موارد مندرج در کارنامه چه اطلاعاتی در اختیار ما می گذارد، گام اول در رسیدن به یک انتخاب رشته اصولی و نتیجه بخش است.
هفت گام اساسی تا موفقیت

هفت گام اساسی تا موفقیت

کنکور سراسری، مسیری پر پیچ و خم است که تمامی دانش‌آموزان در سه سال انتهایی دبیرستان با آن رو به رو خواهند شد. اگر شما هم از آن دست دانش آموزانی هستید که موفقیت و رسیدن به جایگاه های شغلی و مالی خود را در گرو دانشگاه و تحصیل در دانشگاه های مشهور می دانید، برای رسیدن به این خواسته ها باید بتوانید از پس این مشکلات بربیایید.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.