زیرصد سنجش

ورزش و نقش آن بر افزایش یادگیری

نقش ورزش در یادگیری

در فرآیند آموزش عوامل زیادی تاثیرگذار هستند. در این میان به نقش ورزش در یادگیری بسیار پرداخته شده است.

 بسیاری از مدارس و آموزشگاه های موفق، ورزش را به عنوان بخشی از برنامه ‌های اصلی خود قرار می دهند. طبق تحقیقات انجام شده و نتایج آن، دانش آموزانی که به طور مرتب ورزش کرده و در فعالیت های بدنی شرکت می‌ کنند، در مقایسه با دانش‌آموزان کم تحرک از سلامت روانی مطلوب تری برخوردارند و نتایج بهتری در آزمون های مختلف کسب می کنند. ترکیب کردن ورزش با آموزش، سبب کاهش سطح اضطراب، استرس و افسردگی می شود.

ورزش چگونه سبب افزایش یادگیری می شود؟

بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که اختصاص دادن زمانی از برنامه درسی به ورزش و فعالیت بدنی، بر عملکرد تحصیلی دانش آموزان مخصوصا دانش آموزان کنکوری تأثیر منفی می گذارد. اما نتایج بدست آمده نشان دهنده این است که مشارکت در ورزش و فعالیت های بدنی، چه داخل کلاس و چه خارج از آن، بر عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان تأثیر مستقیم و مثبتی می گذارد. همچنین ورزش کردن به صورت تفریحی و یا کسب موفقیت در این زمینه سبب افزایش انگیزه برای درس خواندن در می شود و سبب می شود اعتماد به نفس افراد بیشتر شود.

ورزش

ورزش کردن علاوه بر افزایش یادگیری، اگر به صورت مداوم و پیوسته انجام شود، بر روی خواب و تغذیه شما در دوران کنکور نیز تاثیر مثبتی می گذارد. ورزش می ‌تواند کیفیت و کمیت خواب شما در مراحل حساس جمع بندی به روش‌ های مستقیم و غیر مستقیم بهبود بخشد.

اینجا بخوانید: تغذیه مناسب برای دانش آموزان

داشتن تغذیه مناسب یکی دیگر از مزیت های ورزش کردن است که علاوه بر تاثیر گذاشتن بر روی وزن و روند عضله سازی به طور غیر مستقیم بر روی یادگیری تاثیر گذاشته و انرژی مورد نیاز برای مطالعه طولانی مدت را فراهم می کند.

 انجام دادن ورزش صبحگاهی قبل از شروع مطالعه و در ابتدای صبح سبب افزایش توانایی در یادگیری می‌ شود. هم‌چنین دانش آموزان مباحث سخت و جدید را بسیار سریع‌ تر و با بازدهی بیشتر یاد می‌ گیرند.

علاوه بر این، ورزش صبحگاهی باعث شادی و نشاط بدن و در نتیجه افزایش تمرکز و حافظه می شود. پس هرچند به مدت خیلی کم ولی ورزش را همیشه در ابتدای برنامه خود قرار دهید که فعالیتی ضروری است.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
مزیت فیلم آموزشی کنکور

مزیت فیلم های آموزشی کنکور در مقایسه با کتاب یا کلاس

بررسی مزیت فیلم های آموزشی کنکور در مقایسه با کتاب یا کلاس
روش های حل تست زیست

روش ها و تکنیک های حل تست زیست در کنکور

بررسی یادگیری تکنیک ها و روش های حل تست زیست در کنکور
روش های حل تست فیزیک در کنکور

روش ها و تکنیک های حل تست فیزیک در کنکور

بررسی روش های حل تست درس فیزیک در کنکور
تحلیل کنکور ریاضی دی ماه

تحلیل کنکور ریاضی دی ماه

تحلیل و بررسی سوالات کنکور ریاضی دی ماه ۱۴۰۱
تکنیک های حل تست ریاضی کنکور

تکنیک های حل تست ریاضی در کنکور

بررسی تکنیک های حل تست درس ریاضی در کنکور
تحلیل کنکور دی ماه تجربی

تحلیل کنکور تجربی دی ماه

تحلیل و بررسی سوالات کنکور تجربی دی ماه ۱۴۰۱
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.