زیرصد سنجش

ورزش و نقش آن بر افزایش یادگیری

نقش ورزش در یادگیری

در فرآیند آموزش عوامل زیادی تاثیرگذار هستند. در این میان به نقش ورزش در یادگیری بسیار پرداخته شده است.

 بسیاری از مدارس و آموزشگاه های موفق، ورزش را به عنوان بخشی از برنامه ‌های اصلی خود قرار می دهند. طبق تحقیقات انجام شده و نتایج آن، دانش آموزانی که به طور مرتب ورزش کرده و در فعالیت های بدنی شرکت می‌ کنند، در مقایسه با دانش‌آموزان کم تحرک از سلامت روانی مطلوب تری برخوردارند و نتایج بهتری در آزمون های مختلف کسب می کنند. ترکیب کردن ورزش با آموزش، سبب کاهش سطح اضطراب، استرس و افسردگی می شود.

ورزش چگونه سبب افزایش یادگیری می شود؟

بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که اختصاص دادن زمانی از برنامه درسی به ورزش و فعالیت بدنی، بر عملکرد تحصیلی دانش آموزان مخصوصا دانش آموزان کنکوری تأثیر منفی می گذارد. اما نتایج بدست آمده نشان دهنده این است که مشارکت در ورزش و فعالیت های بدنی، چه داخل کلاس و چه خارج از آن، بر عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان تأثیر مستقیم و مثبتی می گذارد. همچنین ورزش کردن به صورت تفریحی و یا کسب موفقیت در این زمینه سبب افزایش انگیزه برای درس خواندن در می شود و سبب می شود اعتماد به نفس افراد بیشتر شود.

ورزش

ورزش کردن علاوه بر افزایش یادگیری، اگر به صورت مداوم و پیوسته انجام شود، بر روی خواب و تغذیه شما در دوران کنکور نیز تاثیر مثبتی می گذارد. ورزش می ‌تواند کیفیت و کمیت خواب شما در مراحل حساس جمع بندی به روش‌ های مستقیم و غیر مستقیم بهبود بخشد.

اینجا بخوانید: تغذیه مناسب برای دانش آموزان

داشتن تغذیه مناسب یکی دیگر از مزیت های ورزش کردن است که علاوه بر تاثیر گذاشتن بر روی وزن و روند عضله سازی به طور غیر مستقیم بر روی یادگیری تاثیر گذاشته و انرژی مورد نیاز برای مطالعه طولانی مدت را فراهم می کند.

 انجام دادن ورزش صبحگاهی قبل از شروع مطالعه و در ابتدای صبح سبب افزایش توانایی در یادگیری می‌ شود. هم‌چنین دانش آموزان مباحث سخت و جدید را بسیار سریع‌ تر و با بازدهی بیشتر یاد می‌ گیرند.

علاوه بر این، ورزش صبحگاهی باعث شادی و نشاط بدن و در نتیجه افزایش تمرکز و حافظه می شود. پس هرچند به مدت خیلی کم ولی ورزش را همیشه در ابتدای برنامه خود قرار دهید که فعالیتی ضروری است.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم

برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور

بعد از تصویب و ابلاغ دستور اجرای مصوبه جدید کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکی از بزرگترین چالش ها هم برای داوطلبان و هم برای کارشناسان و مشاوران آموزشی، نحوه برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور و امتحانات نهایی است.
بهترین روش مطالعه ریاضی دهم

بهترین روش مطالعه ریاضی دهم

ریاضی همواره از دروس چالش برانگیز و به نوعی بسیار مهم در تمامی مقاطع تحصیلی، از جمله پایه دهم کلیه رشته ها بوده است. دراین میان یافتن بهترین شیوه مطالعه ریاضی دهم دغدغه بسیاری از دانش آموزان در بدو ورود ه دوره دوم متوسطه است.
بهترین روش مطالعه ریاضی یازدهم

بهترین روش مطالعه ریاضی یازدهم

فرقی ندارد چه پایه ای هستید یا چه رشته ای می خوانید، ریاضی همواره همراه شماست. البته متناسب با رشته ی تحصیلی تان میزان اهمیت و درجه سختی سرفصل های آن متفاوت است.
بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم

بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم

بررسی بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم
بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم

بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم

بررسی بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم برای کسب بهترین نتیجه در امتحان نهایی و کنکور سراسری
بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم

بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم

بررسی مباحث و بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.