زیرصد سنجش

معرفی رشته های پیراپزشکی

معرفی رشته های پیراپزشکی

در معرفی رشته‌ های پیراپزشکی می توان گفت رشته‌هایی که جزو کادر اصلی پزشکی هستند. در اصل این رشته‌ها به نوعی مکمل رشته‌های پزشکی با تخصص‌های مختلف به شما می‌روند.

رشته‌های پیراپزشکی از زیرمجموعه گروه‌های تجربی محسوب می‌شوند. با توجه به نیاز افراد جامعه به خدمات این رشته‌ها، همچنان تقاضا برای تحصیل درآن‌ها در حال افزایش است.

رشته‌هایی نظیر فیزیوتراپی، هوشبری، اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی، پرستاری و مامایی جزو پردرآمدترین رشته‌های پیراپزشکی در کشور ایران هستند. در ادامه با معرفی رشته های پیراپزشکی با ما همراه باشید.

لیست معرفی رشته های پیراپزشکی

معرفی مختصر رشته‌های برتر پیراپزشکی

با شناخت و آگاهی از رشته‌های پیراپزشکی، داوطلبان و متقاضیان این رشته هر ساله در حال افزایش است. از جمله تاپ‌ترین رشته‌های پیراپزشکی می‌توان به رشته‌هایی نظیر پرستاری، مامایی، هوشبری، فیزیوتراپی و علوم  آزمایشگاهی اشاره کرد.

البته رشته اتاق عمل نیز از دیگر رشته‌های پیراپزشکی پرطرف‌دار محسوب می‌شود که نه تنها در کشور ایران، بلکه در کشورهای دیگر  نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه به اختصار به معرفی مجموعه رشته های پیراپزشکی می‌پردازیم.

رشته فیزیوتراپی

رشته فیزیوتراپی از پرطرف‌دارترین رشته‌های پیراپزشکی است که هرسال داوطلبان زیادی دارد. این رشته در بازارکار از درآمد بسیار خوبی برخوردار است. دانشجویان پس از تحصیل در این رشته تحصیل، می‌توانند به درمان فیزیکی افراد بیمار کمک کنند. درمان آسیب‌های فیزیکی بیماران و بهبودی آن‌ها بدون تزریق دارو، از اهداف اصلی این رشته به شمار می‌رود.

رشته مامایی

رشته مامایی از دیگر رشته‌های پیراپزشکی است که درآمد بسیار خوبی دارد. مامایی نیز جزو رشته‌های زیرگروه یک تجربی محسوب می‌شود. داوطلبان و متقاضیانی که قصد دارند در این رشته پذیرفته شوند، لازم است به دروس شیمی و زیست اهمیت بیشتری بدهند. هدف این رشته در مورد تامین امنیت و سلامت مادر و کودک است. 

رشته پرستاری

پرستاری نیز سال‌های زیادی است که جزو تاپ‌ترین و پردرآمدترین رشته‌های پیراپزشکی به شمار می‌رود. رشته پرستاری نیز مانند موارد قبلی زیرگروه یک تجربی است. متقاضیان باید دروس زیست‌شناسی و شیمی را به خوبی مسلط باشند. هدف اصلی افراد فارغ التحصیل در رشته پرستاری، مراقبت از وضعیت جسمی بیماران است.

رشته هوشبری

 این رشته پرتقاضا نیز جزو رشته‌های زیرگروه یک تجربی است که از درآمد بسیار خوبی برخوردار است. داوطلبانی که قصد قبولی در رشته هوشبری هستند، لازم است به درس زیست شناسی با ضریب 4 بسیار اهمیت بدهند. ضمن اینکه این رشته با رشته بیهوشی کاملا تفاوت دارد. چرا که دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در رشته هوشبری با تجهیزات مورد استفاده در حیطه بیهوشی بیماران برای جراحی‌ها و عمل‌های مختلف آشنا می‌شوند.

رشته اتاق عمل

رشته اتاق عمل مانند موارد قبلی از جمله رشته‌های محبوب و پردرآمد پیراپزشکی است. این رشته نیز همانند موارد قبلی زیرگروه یک تجربی است. دانشجویان در زمان تحصیل در رشته اتاق عمل با اصول اتاق عمل، تجهیزات و فناوری‌ها، مراقبت از بیماران در حین و بعد عمل آشنا می‌شوند.

جهت آشنایی و مشاهده معرفی سایر رشته های پیراپزشکی می توانید بر روی عکس زیر کلیک کنید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
زیست شناسی یازدهم

بررسی زیست شناسی یازدهم | بودجه بندی و اهمیت در کنکور

بسته آموزشی زیست یازدهم زیر 100 سنجش با هدف ارتقا معدل و نمره امتحانات مدرسه و تقویت فرآیند مطالعه درس زیست برای آمادگی کنکور از پایه، آماده شده است.
بررسی زیست شناسی دهم

بررسی زیست شناسی دهم | بودجه بندی و اهمیت در کنکور

بسته آموزشی زیست دهم زیر 100 سنجش با هدف ارتقا معدل و نمره امتحانات مدرسه و آغاز فرآیند مطالعه درس زیست برای آمادگی کنکور از پایه، آماده شده است.
قبولی در رشته پزشکی

برای قبولی در رشته پزشکی چه کنیم؟

برای قبولی در رشته پزشکی چه کارهایی باید کنیم؟
برنامه ریزی درسی برای کنکور

برنامه ریزی درسی برای کنکور 1402

آرامش قبل از کنکور

آرامش قبل از کنکور

دو هفته مانده به کنکور مطلب جدید یاد نگیرید!
دانش آموزان پایه دوازدهم و کنکور دی ماه

کنکور دی ماه و دانش آموزان پایه دوازدهم

دانش آموزان پایه دوازدهم کنکور دی ماه را به عنوان یک کنکور آزمایشی در نظر بگیرند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.