معرفی رشته های دانشگاهی

معرفی-رشته-های-دانشگاهی-22

معرفی رشته های دانشگاهی در فرآیند انتخاب رشته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در جلسات هدایت تحصیلی پایه ی نهم دوره ی متوسطه ی اول و همچنین در همایش های انتخاب رشته دانشگاه، شعار اول و آخر من به عنوان یک مشاور تحصیلی “انتخاب رشته، انتخاب آینده” است.

فرآیند انتخاب رشته ی دانشگاه، فرایندی پیچیده، حساس و سرنوشت ساز است و شامل چندین مرحله می شود.

شما دانش آموزان، به موازات تلاش برای درس خواندن و کسب رتبه ی خوب در کنکور سراسری ، لازم است نسبت به شناخت رشته های دانشگاهی هم اقدام نمایید تا با شروع مهلت انتخاب رشته نسبت به رشته ها و آینده ی شغلی آنها اطلاع کافی داشته باشید.

انتخاب رشته دانشگاهی

در انتخاب رشته، پارامترهای متعددی باید در نظر گرفته شود، که مهم ترین آنها توانایی  های فردی، استعداد، توانایی جسمی متناسب با رشته، سواد علمی در دروس پایه ی آن رشته و روحیه ی فردی مناسب برای ورود به ازار کار آن رشته است.

در این بخش برای آشنایی بیشتر با رشته های پرطرفدار در کنکور سراسری به معرفی آنها پرداخته ایم.

برای مشاهده ی لیست رشته های دانشگاهی زیر گروههای رشته علوم تجربی کلیک کنید.

برای مشاهده ی لیست رشته های دانشگاهی زیر گروههای رشته ریاضی و فیزیک کلیک کنید.

در پکیج آموزشی کنکور  , بهترین پکیج آموزشی کنکور  در سایت زیر 100 سنجش شاهد رتبه های زیر صد خواهید بود. کافی است از این بسته های آموزشی استفاده نمایید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
بررسی کارنامه کنکور سراسری

بررسی کارنامه کنکور سراسری شامل چه اطلاعاتی می شود؟

بررسی کارنامه کنکور سراسری و آگاهی از اینکه موارد مندرج در کارنامه چه اطلاعاتی در اختیار ما می گذارد، گام اول در رسیدن به یک انتخاب رشته اصولی و نتیجه بخش است.
هفت گام اساسی تا موفقیت

هفت گام اساسی تا موفقیت

کنکور سراسری، مسیری پر پیچ و خم است که تمامی دانش‌آموزان در سه سال انتهایی دبیرستان با آن رو به رو خواهند شد. اگر شما هم از آن دست دانش آموزانی هستید که موفقیت و رسیدن به جایگاه های شغلی و مالی خود را در گرو دانشگاه و تحصیل در دانشگاه های مشهور می دانید، برای رسیدن به این خواسته ها باید بتوانید از پس این مشکلات بربیایید.
سوالات متداول در زمینه انتخاب رشته

سوالات متداول انتخاب رشته

پاسخ به سوالات متداول داوطلبان در رابطه با انتخاب رشته چگونه انتخاب رشته کنیم تا شانس بیشتری برای قبولی در دانشگاه و رشته دلخواه داشته باشیم؟
نقشه کشی ذهنی

نقشه کشی ذهنی در فرآیند مدیریت زمان

نقشه کشی ذهنی به عنوان یکی از ابزارهای لازم برای افزایش تمرکز، یادداشت برداری و خلاصه ‌نویسی مورد استفاده قرار می‌گیرد
تعادل میان مطالعه دروس پایه و دروس دوازدهم

تعادل میان مطالعه دروس پایه و دروس دوازدهم

با اعلام مصوبه جدید در ارتباط با کنکور سراسری کارشناسی، برای بسیاری از دانش‌آموزان سؤال پیش آمد که چگونه بین مطالعه دروس عمومی و دروس تخصصی برای امتحان نهایی و کنکور تعادل برقرار کنیم؟
محیط مناسب برای مطالعه

محیط مناسب برای مطالعه

داشتن یک مکان مناسب و ایده ‌آل برای مطالعه، اولین نیاز دانش آموز دبیرستانی است. مطالعه در مکان مناسب سبب می شود با آرامش و دقت بیشتری مشغول به درس خواندن شوید و مطالب بیشتر و عمیق تر در حافظه تا ثبت شود.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.