زیرصد سنجش

برنامه ریزی برای کسب معدل بالا در امتحان نهایی

برنامه ریزی برای کسب معدل بالا در امتحان نهایی

یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان در پایه دوازدهم،برنامه ریزی برای کسب معدل بالا در امتحان نهایی است. به طوری که درست در روزهای پیش از کنکور، برای امتحانات نهایی نیز طوری درس بخوانند تا با کسب نمرات بالا، معدلشان هم قابل قبول باشد.

همانطور که می دانید امتحانات پایه دوازدهم در خرداد ماه به صورت هماهنگ و کشوری برگزار می گردد. با توجه به تغییرات به وجود آمده در کنکور سراسری، معدل امتحانات نهایی پایه دوازدهم دارای تاثیر چهل درصدی به طور مستقیم بر نتایج و قبولی کنکور سراسری است.

اهمیت قبولی در این امتحانات و کسب نمره کامل در بین دانش آموزان به قدری زیاد است که همه به دنبال برنامه ریزی و روش هایی هستند که موفقیت صد درصدی را به دنبال داشته باشد.

برنامه ریزی برای موفقیت در امتحانات نهایی

نکاتی مهم و اصولی برای برنامه ریزی امتحانات نهایی پایه دوازدهم

برای کسب نمرات بالا و معدل قابل قبول در امتحانات پایان ترم سال دوازدهم، از ابتدای  سال تحصیلی منظم و با رنامه ریزی درس بخوانید. زمان خود را در طول سال تحصیلی مدیریت کنید و میان تشریحی درس خواندن و کنکوری درس خواندن تعادل ایجاد کنید.

دروس عمومی از کنکور حذف شده اند، بناراین توصیه می شود تا پایان آبان ماه این دروس را از لیست مطالعاتی خود حذف کنید و تمرکز خود را بر روی دروس تخصصی بگذارید.

اما از آذرماه و با نزدیک شدن به زمان امتحانات ترم اول مطالعه دروس عمومی را به برنامه ی خود اضافه کنید.

در پایان هر هفته، مروری بر درس های خوانده شده داشته باشید تا با اینکار، مطالب در ذهنتان تثبیت شود. به این ترتیب در زمان امتحانات نهایی، پروسه مطالعه شما بسیار کوتاه تر خواهد شد.

با اعلام برنامه امتحانات پایان ترم و و مشخص شدن زمان برگزاری امتحان هر یک از دروس از دستورالعمل زیر می توانید استفاده کنید:

  1.  برای شروع لازم است ساعت های خالی قبل از هر امتحان را با در نظر گرفتن زمان استراحت، نهار، شام و… مشخص کنید. استراحتی یک تا دو ساعته بعد از هر امتحان برای خود در نظر بگیرید و سپس مطالعه برای امتحان بعدی آغاز کنید.
  2. در برنامه برای خود بازه های جبرانی به میزان پنج درصد کل تایمی که مشخص کرده اید، قرار دهید تا در زمان مطالعه دچار کمبود وقت نشوید.
  3. یکی از مهم ترین فعالیت ها برای کسب نمره بالا حل کردن نمونه سوالات امتحانی، شب قبل از امتحان است. با این کار شما می توانید شرایط آزمون را برای خودتان شبیه سازی کنید.البته حتما زمان استاندارد را برای پاسخ گویی به سوالات در نظر بگیرید. علاوه بر این، حل کردن نمونه سوالات امنتحان نهایی سال های قبل باعث می شود شما با نحوه طرح سوال از کتاب درسی آشنا شوید و این آشنای و افزایش تسلط سبب بهتر شدن معدل امتحانات نهایی شما می شود.
  4. همیشه هنگام مطالعه الویت با دروسی است که هنوز مطالعه نکرده اید و بهتر است مطالعه خود را با این دروس یا دروسی برای شما سخت تر هستند شروع کنید تا در انتهای روز نیز فرصتی برای مطالعه داشته باشید. بسیاری از دانش آموزان در فرجه های امتحانی از درس اول شروع به مطالعه می کنند و این در صورتی است که دروس اولیه کتاب را در امتحانات ترم اول یک مرتبه مطالعه کرده اید و این باعث می شود زمانی که به دروس آخر و سخت که تسلط کم تری دارند می رسند دچار کمبود وقت شوند.
  5. برای کسب معدل امتحانات نهایی بالا ، مطالعه از روی کتاب درسی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا منبع طراحان سوال کتاب درسی است. حتما تمامی تمرین ها و فعالیت های کتاب درسی را کامل حل کرده و به آن ها تسلطه پیدا کنید. تعداد زیادی از سوالات امتحان نهایی دوازدهم از تمرینات کتاب درسی است. البته کتاب های شب امتحان خیلی سبز دارای نمونه سوالات نهایی به همراه پاسخ نامه کامل و جامع است. به گفته بسیاری از دانش آموزانی که معدل امتحانات نهایی آن ها کامل است این کتاب ها منابع بسیار خوبی برای امتحانات نهایی در سال دوازدهم هستند و برای هر سه رشته نظری قابل استفاده است.

و در آخر…

با توجه به نکات ذکر شده در متن بالا و تغییرات به وجود آمده در کنکور سراسری کسب نمره بالا در امتحانات نهایی و داشتن معدلی بالا بسیارسرنوشت ساز شده است. اگر شما هم خواهان قبولی در بهترین دانشگاه ها و تحصیل در بهترین مراکز هستید نکات گفته شده برای برنامه ریزی را جدی بگیرید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم

برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور

بعد از تصویب و ابلاغ دستور اجرای مصوبه جدید کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکی از بزرگترین چالش ها هم برای داوطلبان و هم برای کارشناسان و مشاوران آموزشی، نحوه برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور و امتحانات نهایی است.
بهترین روش مطالعه ریاضی دهم

بهترین روش مطالعه ریاضی دهم

ریاضی همواره از دروس چالش برانگیز و به نوعی بسیار مهم در تمامی مقاطع تحصیلی، از جمله پایه دهم کلیه رشته ها بوده است. دراین میان یافتن بهترین شیوه مطالعه ریاضی دهم دغدغه بسیاری از دانش آموزان در بدو ورود ه دوره دوم متوسطه است.
بهترین روش مطالعه ریاضی یازدهم

بهترین روش مطالعه ریاضی یازدهم

فرقی ندارد چه پایه ای هستید یا چه رشته ای می خوانید، ریاضی همواره همراه شماست. البته متناسب با رشته ی تحصیلی تان میزان اهمیت و درجه سختی سرفصل های آن متفاوت است.
بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم

بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم

بررسی بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم
بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم

بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم

بررسی بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم برای کسب بهترین نتیجه در امتحان نهایی و کنکور سراسری
بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم

بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم

بررسی مباحث و بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.