زیرصد سنجش

عادت های خوب درسی

عادت های خوب درسی
عادت های خوب درسی را در سایت زیر صد سنجش بررسی خواهیم کرد. سبک زندگی و نتیجه ای که از اجرای این سبک در زندگی هر فرد دیده می شود، در نتیجه ی عادت های خوب و بد آن شخص است. درس و تحصیل و کنکور هم از این قاعده مستثنا نیست. یعنی هر نتیجه ای که شما به عنوان یک دانش آموز در امتحانات مدرسه و نهایتا کنکور خود می گیرید، در نتیجه ی عادت های خوب و بد درسی شماست.

اما چه عاداتی خوب و مثبت است؟

  در حالت عمومی عادت های سازنده و تاثیرگذار یک دانش آموز در مسیر موفقیت مدرسه و کنکور شامل موارد زیر می باشد:

پیش مطالعه مباحث درسی:

هر درسی را که دبیر شما قصد دارد در جلسه ی آینده تدریس نماید، روز قبل از آن، روزنامه وار مطالعه نمایید تا در هنگام تدریس ذهن شما نسبت به آن مبحث آمادگی اولیه داشته باشد. این مسئله به سرعت یادگیری و قدرت فهم شما از آن مبحث کمک بسیار زیاد می کند. مرور هر درس، همان روزِ آموزش آن: هر درس و مبحثی که به شما تدریس می شود، همان روز به صورت روزنامه وار مرور کنید. چون مطالب را تازه آموزش دیده اید، در قسمت حافظه ی کوتاه مدت ذهن شما قرار دارند، با مرور مطالب در همان روز، در واقع آن ها را به قسمت حافظه ی بلند مدت خود منتقل می کنید.

درس های محاسباتی را بنویسید:

ریاضی و مسائل درس هایی مثل فیزیک و شیمی خواندنی نیستند، حل کردنی هستند. همیشه کاغذ و خودکار به دست مطالعه ی این درس ها رو شروع کنید.

یک جای مشخص برای درس خوندن انتخاب کنید:

جایی که بی سر و صدا باشد، نور خوب و تهویه هوای مناسب داشته باشد. تا حد امکان از وسایل غیر ضروری که ایجاد حواس پرتی می کنند خالی باشد. این جای مشخص می تواند کنج اتاق خوابتان، یا انتهای سالن پذیرایی خانه و یا روی تراس باشد. مهم این است که شما در آن نقطه از خانه “فقط درس بخوانید” و در جایی جز همان نقطه درس نخوانید. ذهن ما توانایی به خاطر سردن عادت ها را دارد. اصطلاحا به این قابلیت ذهن، شرطی شدن می گوییم. زیاد شنیده ایم و دیده ایم که ” تا کتاب می گیرم دستم که درس بخونم خوابم می بره”! بخاطر کتاب و درس نیست که مغز شما فرمان خواب صادر می کند. دلیلش موقعیت، حالت و مکانی ست که شما برای درس خواندن انتخاب کرده اید؛ مثلا کتاب به دست دراز می کشید روی تختی که هر شب روی آن می خوابید. مغز شما پیام عصبی حضور در تخت خواب را دریافت می کند و برداشتش این است که شما قصد خواب دارید. چون در همان مکانی قرار گرفته اید که هرشب برای خواب قرار می گیرید، در نتیجه مغز شما فرمان خواب صادر می کند. شرطی شدن مغز به همین شکل در سایر موارد عمل می کند. پس ذهن خود را برای درس خواند هم شرطی کنید.

هر روز درس بخوانید:

حتی روزهایی که شرایط مناسب ندارید، در حد مرور یک درس آسان هم که شده ارتباط خود را با درس و کتاب حفظ کنید. شکل گیری این عادت های خوب به زمان نیاز دارد. انتظار نداشته باشید همه ی اینها در عرض یک روز و یک هفته ایجاد می شوند و در شما قوت می گیرند. اما نکته ی بسیار مهم این است که پرورش این عادت ها را از همین امروز شروع کنید و در انجام آنها استمرار داشته باشید تا به مرور در ناخودآگاه ذهن شما به عنوان یک عادت سازنده شکل بگیرند. برای شکل گیری عادت های خوب، مطمئنا داشتن برنامه ریزی مناسب هم بسیار تاثیرگذار است. در پکیج آموزشی کنکور  , بهترین پکیج آموزشی کنکور   در سایت زیر صد سنجش شاهد رتبه های زیر صد خواهید بود. کافی است از این بسته های آموزشی استفاده نمایید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
بررسی دروس کنکور ریاضی

بررسی دروس کنکور ریاضی

بررسی دروس تخصصی در دفترچه سوالات کنکور گروه ریاضی
بارم بندی عربی دوازدهم

بارم بندی عربی دوازدهم برای امتحان نهایی

بارم بندی عربی دوازدهم در امتحان نهایی
بارم بندی زبان انگلیسی دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زبان انگلیسی در امتحان نهایی
بارم امتحان نهایی ریاضی پایه دوازدهم تجربی

بارم بندی امتحان نهایی ریاضی پایه دوازدهم تجربی

بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی

بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی

بررسی بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی
بارم بندی امتحان نهایی زیست دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زیست دوازدهم

زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.