زیرصد سنجش

عادت های خوب درسی

عادت های خوب درسی
عادت های خوب درسی را در سایت زیر صد سنجش بررسی خواهیم کرد. سبک زندگی و نتیجه ای که از اجرای این سبک در زندگی هر فرد دیده می شود، در نتیجه ی عادت های خوب و بد آن شخص است. درس و تحصیل و کنکور هم از این قاعده مستثنا نیست. یعنی هر نتیجه ای که شما به عنوان یک دانش آموز در امتحانات مدرسه و نهایتا کنکور خود می گیرید، در نتیجه ی عادت های خوب و بد درسی شماست.

اما چه عاداتی خوب و مثبت است؟

  در حالت عمومی عادت های سازنده و تاثیرگذار یک دانش آموز در مسیر موفقیت مدرسه و کنکور شامل موارد زیر می باشد:

پیش مطالعه مباحث درسی:

هر درسی را که دبیر شما قصد دارد در جلسه ی آینده تدریس نماید، روز قبل از آن، روزنامه وار مطالعه نمایید تا در هنگام تدریس ذهن شما نسبت به آن مبحث آمادگی اولیه داشته باشد. این مسئله به سرعت یادگیری و قدرت فهم شما از آن مبحث کمک بسیار زیاد می کند. مرور هر درس، همان روزِ آموزش آن: هر درس و مبحثی که به شما تدریس می شود، همان روز به صورت روزنامه وار مرور کنید. چون مطالب را تازه آموزش دیده اید، در قسمت حافظه ی کوتاه مدت ذهن شما قرار دارند، با مرور مطالب در همان روز، در واقع آن ها را به قسمت حافظه ی بلند مدت خود منتقل می کنید.

درس های محاسباتی را بنویسید:

ریاضی و مسائل درس هایی مثل فیزیک و شیمی خواندنی نیستند، حل کردنی هستند. همیشه کاغذ و خودکار به دست مطالعه ی این درس ها رو شروع کنید.

یک جای مشخص برای درس خوندن انتخاب کنید:

جایی که بی سر و صدا باشد، نور خوب و تهویه هوای مناسب داشته باشد. تا حد امکان از وسایل غیر ضروری که ایجاد حواس پرتی می کنند خالی باشد. این جای مشخص می تواند کنج اتاق خوابتان، یا انتهای سالن پذیرایی خانه و یا روی تراس باشد. مهم این است که شما در آن نقطه از خانه “فقط درس بخوانید” و در جایی جز همان نقطه درس نخوانید. ذهن ما توانایی به خاطر سردن عادت ها را دارد. اصطلاحا به این قابلیت ذهن، شرطی شدن می گوییم. زیاد شنیده ایم و دیده ایم که ” تا کتاب می گیرم دستم که درس بخونم خوابم می بره”! بخاطر کتاب و درس نیست که مغز شما فرمان خواب صادر می کند. دلیلش موقعیت، حالت و مکانی ست که شما برای درس خواندن انتخاب کرده اید؛ مثلا کتاب به دست دراز می کشید روی تختی که هر شب روی آن می خوابید. مغز شما پیام عصبی حضور در تخت خواب را دریافت می کند و برداشتش این است که شما قصد خواب دارید. چون در همان مکانی قرار گرفته اید که هرشب برای خواب قرار می گیرید، در نتیجه مغز شما فرمان خواب صادر می کند. شرطی شدن مغز به همین شکل در سایر موارد عمل می کند. پس ذهن خود را برای درس خواند هم شرطی کنید.

هر روز درس بخوانید:

حتی روزهایی که شرایط مناسب ندارید، در حد مرور یک درس آسان هم که شده ارتباط خود را با درس و کتاب حفظ کنید. شکل گیری این عادت های خوب به زمان نیاز دارد. انتظار نداشته باشید همه ی اینها در عرض یک روز و یک هفته ایجاد می شوند و در شما قوت می گیرند. اما نکته ی بسیار مهم این است که پرورش این عادت ها را از همین امروز شروع کنید و در انجام آنها استمرار داشته باشید تا به مرور در ناخودآگاه ذهن شما به عنوان یک عادت سازنده شکل بگیرند. برای شکل گیری عادت های خوب، مطمئنا داشتن برنامه ریزی مناسب هم بسیار تاثیرگذار است. در پکیج آموزشی کنکور  , بهترین پکیج آموزشی کنکور   در سایت زیر صد سنجش شاهد رتبه های زیر صد خواهید بود. کافی است از این بسته های آموزشی استفاده نمایید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
بررسی مزایا و معایب مصوبه جدید کنکور

بررسی مزایا و معایب مصوبه جدید کنکور

“آری یا نه” به مصوبه جدید کنکور: تحلیلی بر نظرات مردم و مسئولین
سهم دروس پایه یازدهم در کنکور

سهم دروس پایه یازدهم در کنکور چقدر است؟

دروس پایه یازدهم در رشته تجربی و رشته ریاضی، جزو دروس پایه هستند و تقریبا 30 تا 35 درصد سوالات کنکور را به خود اختصاص می‌دهند.
سهم دروس پایه دهم در کنکور

سهم دروس پایه دهم در کنکور چقدر است؟

به طور کلی حدودا 22 تا 25 درصد از سوالات کنکور از دروس پایه دهم طرح می‌شوند. بسیاری از سوالات کنکور در درس هایی مثل زیست هم به صورت ترکیبی از دروس هر سه پایه مطرح می‌شوند.
ترمیم معدل

همه چیز درباره ترمیم معدل

تاثیرگذاری سوابق تحصیلی بر کنکور سراسری، یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان پایه دوازدهم یا افراد پشت کنکوری است. نمراتی که دانش آموزان در امتحانات پایانی دوره دوم متوسطه کسب می کنند، به صورت مستقیم در نتیجه کنکور آن ها تاثیرگذار است.
هفت گام اساسی تا موفقیت

هفت گام اساسی تا موفقیت

کنکور سراسری، مسیری پر پیچ و خم است که تمامی دانش‌آموزان در سه سال انتهایی دبیرستان با آن رو به رو خواهند شد. اگر شما هم از آن دست دانش آموزانی هستید که موفقیت و رسیدن به جایگاه های شغلی و مالی خود را در گرو دانشگاه و تحصیل در دانشگاه های مشهور می دانید، برای رسیدن به این خواسته ها باید بتوانید از پس این مشکلات بربیایید.
نقشه کشی ذهنی

نقشه کشی ذهنی در فرآیند مدیریت زمان

نقشه کشی ذهنی به عنوان یکی از ابزارهای لازم برای افزایش تمرکز، یادداشت برداری و خلاصه ‌نویسی مورد استفاده قرار می‌گیرد
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.