سه گام تا رسیدن به موفقیت در کنکور

3 گام تا موفقیت در کنکور

برای موفقیت در کنکور مطمئن ترین و نتیجه بخش ترین راه چیست؟

این سوال تقریبا تمام داوطلبان کنکور است. ورود به دانشگاه طراز اول و قبولی در رشته­ ی دلخواه بی شک آرزوی هر دانش آموز است.

در سالهای اخیر با افزایش رقابت در کنکور، تصور قبولی در رشته های خوب دانشگاهی را برای دانش آموزان سخت کرده است.

 

اینجا بخوانید: معرفی رشته های دانشگاهی

 

اما سوال اساسی این است که برای رسیدن به این آرزو چه باید کرد؟

در این نوشته سعی می کنیم سه گام مهم و اساسی تا رسیدن به موفقیت در کنکور را با شما در میان بگذاریم.

 

گام اول: آرزوی خود را به هدف تبدیل کنید.

شاید خیلی از ما تفاوت بین هدف و آرزو را ندانیم. آرزو خواسته­ی قلبی ماست که در رویاهای خود به آن می پردازیم؛ هدف اما همان آرزویی­ست که از دنیای خیال و رویا به زندگی واقعی خود آورده­ایم و برای رسیدن به آن برنامه ریزی می کنیم.

پس در قدم اول برای رسیدن به آرزوی خود برنامه ریزی کنید.

 

اینجا بخوانید: یک برنامه ریزی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

 

گام دوم: ابزارهای اجرای برنامه ریزی را فراهم کنید.

برای آغاز حرکت به سمت هر مقصدی نیاز به توشه و وسایل ضروری داریم. سفر به سمت موفقیت در کنکور هم ابزارهای خاص خود را می طلبد:

فضای مناسب برای مطالعه (محیط آرام، نور مناسب، دمای معتدل، محیط با تهویه­ی هوای خوب، مکان اختصاصی برای مطالعه و … )

برنامه­ی غذایی مناسب (کربوهیدراتهای مفید مانند نان سبوس دار، میوه و سزیجات تازه، مواد پروتیین­دار، خشکبار تقویت کننده حافظه مثل کنجد و …)

 

اینجا بخوانید: برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور چه تغذیه ای توصیه می شود؟

 

منابع مطالعاتی و تستی استاندارد و کامل (تعیین میزان اهمیت دروس و مباحث ه کمک مشاور، انتخاب مناع مطالعاتی استاندارد و مناسب با سطح اطلاعات و سرعت یادگیری شما)

 

 اینجا بخوانید: اهمیت برنامه ریزی

 

گام سوم: شروع حرکت و استمرار در آن.

گام نهایی در رسیدن به موفقیت آغاز حرکت است. زمانی که شما تمام شرایط و امکانات و توشه ی حرکت را فراهم کردید زمان حرکت فرا رسیده است. تا زمانی که گام سوم را برنداشته اید دو گام قبلی تاثیری ندارد.

همین امروز شروع کنید. شما وارد مسابقه­ی بزرگی شده اید. درست است که این مسابقه تنها یک برنده ندارد، اما برای برنده شدن باید جز بهترین ها باشید.

مهم نیست تا امروز چه کردید و در چه سطحی قرار دارید، چیزی که اهمیت دارد از امروز به بعد است.

تمام توان خود را به کار بگیرید، از تمام فرصت ها و امکاناتی که در اختیار دارید، اصولی استفاده کنید؛ برنامه ریزی داشته باشید و خط ه خط برنامه ی خود را اجرا کنید.

هر حرکتی قطعا خستگی دارد، هر زمان احساس خستگی کردید به خود استراحت دهید، سرعت خود را کم کنید، اما متوقف نشوید. استمرار حرکت مهم است.

باید بدانید از هر منبع در چه مرحله­ای استفاده کنید؛ برای اینکه از زمان و امکانات خود بهترین بهره را ببرید حتما از مشاوره­ی تخصصی استفاده کنید.

گام سوم فقط و فقط به خود شما بستگی دارد؛ فراموش نکنید که نتیجه­ی این حرکت هرچه که باشد، تماماً ه شما تعلق دارد، پس بهترین ورژن خود شوید.

زمان مطالعه، زمان استراحت، زمان تفریح، زمان حل تمرین، زمان تست­زنی و … همه­ ی اینها باید طبق اصول و برنامه باشد.

و کلام آخر اینکه فراموش نکنید هر قدمی که برمیدارید -هرچند که کوچک هم باشد- شما را یک قدم به موفقیت نزدیک تر میکند و یک قدم از رقبایتان پیش می افتید.

امسال سال شماست، موفقیت در کنکور حق شماست و ما باور داریم که رتبه ی زیرصد در کنکور شایسته ی شماست.

 

اینجا بخوانید: بودجه بندی دروس عمومی و تخصصی در کنکور

 

 

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
برنامه ریزی پایه دهم

برنامه ریزی پایه دهم

شیوه مطالعه شیمی

بهترین روش مطالعه شیمی

روند مطالعه صحیح درس شیمی کمی با درسهای دیگر متفاوت است. البته واضح است که برای موفقیت در تحصیل و موفقیت در یادگیری هر درسی (از جمله ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست و …) یک سری کارهای مشترک وجود دارد که با انجام دادن آنها می توان به موفقیت نزدیک شد. به عبارت دیگر تعدادی از کارهایی که برای موفقیت در هر درسی باید انجام داد بین تمامی دروس مشترک است و برای موفقیت در درس شیمی با توجه به ماهیت درس باید کارهایی را به صورت اختصاصی انجام داد و یا روند متفاوتی را پیش گرفت.
راهکارهای افزایش تمرکز

راهکارهای افزایش تمرکز

وظیفه ی اصلی ذهن تحلیل مسائل است. زمانی که ذهن شما تمام انرژی خود را برای فکر کردن و تحلیلِ صرفا یک موضوع اختصاص دهد، یعنی شما بر در حال تمرکز کردن هستید. در این نوشته راههای افزایش تمرکز را مرور و بررسی می کنیم.
روزی چند ساعت درس بخوانم؟

برای موفقیت در کنکور روزی چند ساعت درس بخوانم؟

تغذیه مناسب دانش آموزان

تغذیه مناسب دانش آموزان

بهترین پکیج آموزشی کنکور

بهترین پکیج آموزشی کنکور

برای داوطلب کنکور سراسری بزرگترین دغدغه، پیدا کردن بهترین راه برای رسیدن به موفقیت است. یکی از راههای آموزش کنکور، استفاده از دی وی دی های آموزشی یا به طور کلی پکیج آموزشی کنکور می باشد. اما بهترین پکیج آموزشی کنکور چه ویژگی هایی باید داشته باشد.
error: Content is protected !!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.