زیرصد سنجش

سهم دروس پایه یازدهم در کنکور چقدر است؟

سهم دروس پایه یازدهم در کنکور

کنکور یکی از مهم‌ترین مراحل تحصیل در ایران است و هر ساله هزاران نفر از داوطلبان گروه ریاضی، تجربی و انسانی برای تعیین سرنوشت خود در این ماراتون علمی شرکت می‌کنند. بسیاری از دانش‌آموزان پایه یازدهم که می‌خواهند در کنکور رتبه خوبی کسب کنند، به دنبال این هستند که بدانند سهم دروس پایه یازدهم در کنکور ریاضی و تجربی چقدر است تا برای آن برنامه‌ریزی کنند.

در این مقاله قرار است راجع‌به اهمیت دروس پایه یازدهم و سهم آن‌ها در کنکور رشته ریاضی و تجربی توضیح دهیم، اگر کنکوری هستید این مطلب را از دست ندهید.

کنکوری‌ها از اهمیت پایه یازدهم غافل نشوید!

پایه یازدهم هم در رشته تجربی و هم در رشته ریاضی اهمیت زیادی دارد و در این پایه آموزش دروس تخصصی‌تر شروع می‌شود. با این حال اما در سال یازدهم، وقت بیشتری دارید و می‌توانید با خیال آسوده پایه‌های درسی خودتان را تقویت کنید.

علاوه بر این در سال یازدهم استرس و اضطراب کمتری دارید و می‌توانید با برنامه‌ریزی و استفاده از پکیج های کنکور ی مناسب پایه یازدهم توانایی‌های لازم برای شرکت در کنکور را کسب کنید.

بدون شک کنکور سراسری، یکی از ماراتن‌های علمی مهم در ایران است که برای موفقیت در آن و رسیدن به رشته دلخواه خود باید برنامه‌ریزی کنید. برخی از دانش‌آموزان فکر می‌کنند شروع از پایه دوازدهم برای موفقیت در کافی است، اما این در حالی است که برای قبولی در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر باید خیلی زودتر شروع کنید.

اگر سال آینده کنکور دارید هنوز هم دیر نشده و وقت دارید. می‌توانید برای جبران با سهم دروس پایه یازدهم در کنکور و سایر پایه‌ها آشنا شوید و مطابق با آن برای مطالعه دروس پراهمیت در کنکور برنامه‌ریزی کنید.

سهم دروس پایه یازدهم در کنکور چقدر است؟

 بسیاری از رتبه‌های برتر کنکور رشته ریاضی و تجربی در مصاحبه‌های خود به این مساله اذعان کردند که از سال یازدهم به فکر کنکور بودند و برای موفقیت در آن برنامه‌ریزی کرده‌اند. برنامه‌ریزی مهم‌ترین نکته برای موفقیت در کنکور است که به هیچ وجه نباید آن را دست کم بگیرید.

اگر می‌خواهید در کنکور موفق شوید، باید سهم دروس پایه یازدهم در کنکور و دیگر پایه‌ها را بدانید و طبق اهمیت دروس مختلف برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

دروس پایه یازدهم در رشته تجربی و رشته ریاضی، جزو دروس پایه هستند و تقریبا 30 تا 35 درصد سوالات کنکور را به خود اختصاص می‌دهند.

بودجه بندی دروس پایه یازدهم تجربی در کنکور:

زیست یازدهم 17 سوال و حدود 35 درصد

ریاضی یازدهم 12 سوال و 40 درصد

فیزیک یازدهم 9 سوال و 30 درصد

شیمی یازدهم 13 سوال و 37 درصد (معمولا 3 سوال به صورت ترکیبی است)

بودجه بندی دروس پایه یازدهم ریاضی در کنکور:

از ریاضیات پایه یازدهم به صورت مستقیم و مستقل در کنکور سوال طرح نمی شود. مباحث آمار و احتمال، هندسه 2 و حسابان یازدهم به صورت ترکیبی و موضوعی با مقاطع دیگر محل سوال خواهند بود.

فیزیک یازدهم 13 سوال و 29 درصد

شیمی یازدهم 13 سوال و 38 درصد

تقریبا از تمام دروس پایه یازدهم در کنکور سوال طرح می‌شود و نمی‌توانید هیچ کدام از آن‌ها را کلا حذف کنید. بسیاری از مباحث به صورت مستقل و برخی از دروس به صورت ترکیبی سوال طرح می شود.

این در حالی است که آشنایی با سهم دروس پایه‌های مختلف در کنکور، به شما در برنامه‌ریزی دقیق برای مطالعه دروس و تقویت درس‌هایی که در آن‌ها ضعیف هستید کمک می‌کند.

سخن پایانی

در این مقاله به اهمیت پایه یازدهم و سهم دروس آن در کنکور رشته ریاضی و تجربی پرداختیم. آشنایی با سهم دروس پایه‌های مختلف می‌تواند احتمال موفقیت شما در کنکور را افزایش دهد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
بارم بندی زبان انگلیسی دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زبان انگلیسی در امتحان نهایی
بارم امتحان نهایی ریاضی پایه دوازدهم تجربی

بارم بندی امتحان نهایی ریاضی پایه دوازدهم تجربی

بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی

بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی

بررسی بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی
بارم بندی امتحان نهایی زیست دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زیست دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی فیزیک دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی فیزیک دوازدهم

ضرایب سوابق تحصیلی دیپلم نظام ترمی واحدی، سالی واحدی و 6-3-3

ضرایب سوابق تحصیلی در کنکور 1402

جزییات تاثیر و ضرایب سوابق تحصیلی در کنکور 1402 در سه گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.