زیرصد سنجش

سهم دروس پایه دهم در کنکور چقدر است؟

سهم دروس پایه دهم در کنکور


بزرگان آموزش

برنامه‌ریزی برای دروس به ترتیب اهمیت آن‌ها به موفقیت شما در کنکور بسیار کمک می‌کند. شما به عنوان یک دانش‌آموز باید تعداد سوالات پایه دهم در کنکور و همچنین سهم دروس دیگر پایه‌ها را بدانید و با خواندن تحلیل کنکور سال‌های قبل برای مطالعه خود برنامه‌ریزی کنید.

همچنین برای برخی از دروس مثل ریاضی و شیمی که به طور مبحثی از آن‌ها در کنکور سوال طرح می‌شود، می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و طبق آن‌ها برنامه مطالعاتی خود را تنظیم کنید.

دروس پایه دهم چه مقدار از سوالات کنکور را تشکیل می‌دهند؟

به طور کلی حدودا 22 تا 25 درصد از سوالات کنکور از دروس سال دهم طرح می‌شوند. بسیاری از سوالات کنکور در درس هایی مثل زیست هم به صورت ترکیبی از دروس هر سه پایه مطرح می‌شوند. در نتیجه برای کسب رتبه‌های برتر باید به دروس هر سه پایه تسلط خوبی داشته باشید.

البته این نکته را هم بدانید که این درصدها تقریبی بوده و طبق تحلیل کارشناسان و مشاوران بر اساس کنکور سال‌های قبل تعیین شده‌اند. به همین دلیل ممکن است با تغییر سیاست طراحی سوالات کنکور، سهم دروس پایه دهم، یازدهم و دوازدهم در کنکور تغییر کند.

در ادامه سهم دروس پایه دهم در کنکور رشته تجربی و ریاضی به صورت تقریبی در کنکور را بیان می‌کنیم.

دروس دروس دهم در کنکور تجربی

سهم دروس دهم در کنکور ریاضی

  • حدودا 12 سوال و 27 درصد کل سوالات فیزیک کنکور رشته ریاضی از فیزیک پایه دهم مطرح می‌شود.
  • 11 سوال و 31 درصد از کل سوالات درس شیمی کنکور رشته ریاضی از شیمی پایه دهم مطرح می‌شود.
  • برای درس ریاضی نمی‌توان سهم هر پایه را به تفکیک مشخص کرد، زیرا سوالات درس ریاضی به صورت موضوعی طبقه‌بندی می‌شوند.

سهم دروس عمومی دهم در کنکور ریاضی و تجربی

با توجه به مصوبه جدید کنکور و حذف دروس عمومی از دفترچه سوالات کنکور، سهم دروس عمومی پایه دهم در کنکور سال 1402 صفر خواهد بود.

اما بد نیست بدانید در سال های گذشته، دروس عمومی در مجموع شامل 100 سوال از دروس دین و زندگی، عربی، ادبیات فارسی و زبان انگلیسی طرح می شد که نمی‌توان سهم درس‌های پایه دهم در کنکور ریاضی و تجربی را به تفکیک تخمین زد. فقط راجع‌به درس دین و زندگی می‌توان گفت که تقریبا 9 سوال از دین و زندگی پایه دهم در کنکور تجربی و ریاضی مطرح می‌شده است.

سخن پایانی

کنکور یکی از مهم‌ترین ماراتن‌های علمی برای ورود به دانشگاه است که در آن از هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم سوال طرح می‌شود. اگر می‌خواهید رتبه‌های خوبی در کنکور ریاضی و تجربی به دست بیاورید، باید سهم هر پایه و درس را در کنکور بدانید و طبق آن برنامه‌ریزی کنید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم

بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم

بررسی مباحث و بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم
بهترین شیوه مطالعه فیزیک دهم

بهترین شیوه مطالعه فیزیک دهم

بررسی بهترین شیوه مطالعه فیزیک دهم برای کسب بهترین نتیجه در امتحانات ترم داخل مدرسه و بالاترین درصد ممکن در حل تست کنکور سراسری
بهترین روش مطالعه شیمی دوازدهم

بهترین روش مطالعه شیمی دوازدهم

بررسی بهترین روش مطالعه شیمی دوازدهم برای کسب بهترین نتیجه در امتحان نهایی و رسیدن به بالاترین درصد در حل تست کنکور
بهترین روش مطالعه شیمی یازدهم

بهترین روش مطالعه شیمی یازدهم

یکی از مهم ترین مباحث شیمی در کنکور تجربی، کتاب سال یازدهم است. شیمی یازدهم ۴۰ درصد سوالات کنکور سراسری یعنی چیزی حدود ۱۴سوال را شامل می شود. فصل اول و دوم آن هرکدام به طور جداگانه ۴ سوال و فصل سوم ۶ سوال را درسوالات کنکور سراسری دربر می گیرند.
معرفی رشته های پیراپزشکی

معرفی رشته های پیراپزشکی

رشته‌های پیراپزشکی از زیرمجموعه گروه‌های تجربی محسوب می‌شوند. با توجه به نیاز افراد جامعه به خدمات این رشته‌ها، همچنان تقاضا برای تحصیل درآن‌ها در حال افزایش است.
استکیومتری در شیمی کنکور

استکیومتری در شیمی کنکور

زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.